Następny sezon The Walking Dead może mieć miejsce w Twojej okolicy


11. i ostatni sezon Chodzące trupy może się skończyć, ale franczyza będzie kontynuowana częściowo dzięki nowej grze fabularnej. AMC Networks współpracuje z Wydawnictwo bezpłatnej ligi — potężne centrum ze stajnią oryginalnych i licencjonowanych gier stołowych, ustawień i systemów — do tworzenia Gra fabularna The Walking Dead Universe. Dzięki niemu fani będą mogli rozegrać własną apokalipsę zombie z małą grupą przyjaciół, budując relacje i dramatyzując z ufortyfikowanej placówki ustawionej w dowolnym miejscu na świecie. Kampania crowdfundingowa startuje na Kickstarterze 14 marca. Polygon usiadł z twórcami do dogłębnej dyskusji na temat tego, czego fani powinni się spodziewać.

Reklama

Zdjęcie: Bezpłatna publikacja League

Trudno przecenić, jak spektakularny był rozwój Free League w ciągu ostatnich kilku lat. Pracując z kilkoma kluczowymi franczyzami, w tym kultowymi grami, takimi jak Mutant: rok zerowy I Zmierzch 2000, szwedzka firma zgromadziła ponad tuzin innych udanych TTRPG. Są wśród nich licencjonowane hity popkultury, m.in Obcy: gra fabularna, Blade Runner: gra fabularnaoraz ponowne uruchomienie inspirowanego Tolkienem TTRPG Jedyny Pierścień. Ale, podobnie jak Devolver Digital w świecie gier wideo, Free League wykazało się również doskonałym gustem w innych projektach, pomagając w tworzeniu takich hitów jak Mork Borg I Vaesena na rynek. Teraz wszystko kręci się wokół zombie.

„Gra została zaprojektowana tak, abyś mógł grać w dowolnym miejscu w grze [The Walking Dead’s] osi czasu”, powiedział dyrektor gry Free League, Mattias Johnsson, „i praktycznie w dowolnym miejscu na świecie”.

Osoba na koniu, ciągnięta przez wóz, maszeruje autostradą w kierunku opuszczonego miasta.  Po drugiej stronie barykad w Jersey czteropasmowa autostrada jest pełna starych samochodów.  Światło zmierzchu wycieka z pochmurnego nieba.

Zdjęcie: Bezpłatna publikacja League

Korzystając z zasad zawartych w podstawowej księdze zasad, gracze rozpoczną swoją przygodę od opracowania zakątka świata, w którym zamierzają grać. Długa „sesja zerowa” poruszy kwestie bezpieczeństwa i zgody przed zagłębieniem się w budowanie świata i tworzenie postaci.

„To, co zafascynowało mnie w tej grze, to fakt, że każda grupa, którą widziałem, robiła prawie zupełnie inną rzecz” — powiedział producent Joe LeFavi. „Dajemy im archetypy [for] nie kim jesteś dzisiaj, ale kim byłeś, kiedy to wszystko się zaczęło. Wiesz, Glenn był tylko dostawcą pizzy. Byli gospodyniami domowymi, rolnikami i drobnymi przestępcami, ale z czasem stali się wielkimi ludźmi”.

Dużą częścią tego, co gracze będą robić w ramach planowania sesji zerowej, będzie tworzenie ich początkowej przystani, bazy operacyjnej, w której spędzą większość czasu przestoju. Ale grupy niekoniecznie muszą być powiązane z jedną lokalizacją geograficzną — w rzeczywistości daleko od niej.

Młody człowiek o nieczułych oczach i zmarszczonych brwiach.  Za nim, w starym, opuszczonym miejscu prowadzenia działalności, znajduje się kilku włóczących się, szalejących hordy zombie.

Zdjęcie: Bezpłatna publikacja League

“[Early playtesters] byli w stanie wybrać własną ścieżkę” – kontynuował LeFavi. „Jeśli chcą skupić się na budowaniu mikrospołeczeństwa, mogą to zrobić. Jeśli chcą skupić się na oswajaniu nieznanego, wchodzeniu w nieznane i sprawdzaniu, co jest za każdym rogiem, mogą to zrobić. A jeśli chcą mieć tylko jedną sesję, w której wszyscy po prostu współpracują, próbując pozostać przy życiu, gdy horda próbuje przytłoczyć ich twierdzę, też mogą to zrobić”.

Próbka rozkładówki w The Player Characters.  Zawiera sztukę trzech ocalałych, ciężko uzbrojonych i stojących w przedsionku opuszczonego budynku.

Zdjęcie: Bezpłatna publikacja League

Rozkładówka na The World of the Dead i The Player Characters z gry RPG The Walking Dead Universe.  Grupa ocalałych obejmuje grafikę po prawej stronie, w tym Czarnego mężczyznę prowadzącego osła.  Na lewej stronie znajduje się blokada z pytaniem „Czy mogę zagrać w Ricka?”

Zdjęcie: Bezpłatna publikacja League

Free League będzie czerpać ze swojego wieloletniego doświadczenia w tworzeniu gier TTRPG, z których kilka jest ściśle powiązanych z tematyką, budową świata i mechaniką walki typową dla świata The Walking Dead. Duży wpływ na budowanie baz i walkę dystansową miały m.in Mutant: rok zerowypodczas gdy system ludzkości z Łowca androidów (który napisał LeFavi) posłużył jako inspiracja dla mechaniki morale w Chodzące trupy.

„Istnieje ten„ poziom zagrożenia ”, który jest w zasadzie mechaniką stresu dla samego świata” – powiedział LeFavi. „To jest niesamowite [emphasis on the] stawki gdzie, z Obcy I Łowca androidów, możesz pozwolić, by stawka wzrosła i możesz pozwolić, by stres cię dopadł, a on przetestuje, co w tobie wydobywa na lepsze lub gorsze. Ale im bardziej się stresujesz, tym bardziej Chodzące trupy jakby to czuje i reaguje”.

Deweloperzy powiedzieli Polygon, że jednym z najbardziej zaskakujących elementów projektu jest zaangażowanie Chodzące trupyzespół kreatywny był w trakcie.

Makieta pudełkowego zestawu startowego do gry The Walking Dead Universe.  Kluczowa grafika przedstawia mężczyznę z toporem w sylwetce.

Zdjęcie: Bezpłatna publikacja League

„Współpracowaliśmy bezpośrednio z AMC Publishing” — powiedział LeFavi — „z [showrunner] Scott Gimple, wraz z kilkoma innymi producentami i scenarzystami stojącymi za programem telewizyjnym, po prostu dzieląc się procesem twórczym i mówiąc: To jest to, co chcemy zrobić z grą. Właśnie takie historie chcemy opowiadać. Co myślisz? Jakie części kanonu możemy zbadać? Gdzie możemy wyjść poza zakres? Gdzie idziemy za daleko? Jakie terminy mają sens? I przez cały czas karmili nas inspiracją – dosłownie będziemy mieli 30 notatek na każdej stronie manuskryptu”.

Dobre wibracje zostały wzmocnione przez dyrektora gry Johnssona, który początkowo był onieśmielony perspektywą współpracy z AMC nad jedną z jej markowych franczyz.

„Po raz pierwszy pracowałem nad naprawdę dużą licencjonowaną grą” — powiedział Johnsson. „Zwykle przebywam dość blisko domu: Symbarium to moje dziecko i gra, którą współtworzyłem i rozwijałem, i dla której nadal piszę. Tak więc wiele się nauczyłem i wydaje mi się, że są naprawdę entuzjastycznie nastawieni. To, co wnoszą do stołu — to nie tylko pod względem wiedzy. W rzeczywistości dotyczy to również mechaniki. ”

“Nie było [a] Prezentacja PowerPoint, np. Co to jest gra fabularna na stole?– dodał LeFavi. „Oni wiedzą, co to jest. Bawią się i są naprawdę podekscytowani pomysłem na zrobienie [this]do tego stopnia, że ​​są jak Nie, chcemy, aby to był główny filar rozszerzonego wszechświata! — tak jak będą o tym mówić [the] Opowieści o żywych trupach antologia.”

W tym celu, po sfinalizowaniu podstawowej instrukcji i pudełkowego zestawu startowego, programiści rozpoczną współpracę z AMC w celu obsadzenia i wyprodukowania rzeczywistej serii gier telewizyjnych. AMC ma apetyt na ten format, współpracując z Hyper RPG nad Kollok rzeczywiste serie zabaw od wielu lat. W ten sam sposób, w jaki serie spin-off rozszerzyły uniwersum, zespół Free League ma nadzieję, że jego TTRPG pomoże poprowadzić historię Chodzące trupy za 11. sezonem. I chociaż programiści nie są pewni, gdzie serial zostanie ostatecznie wyemitowany, skupiają się na postaciach i potencjalnie talentach z oryginalnej serii.

„To było coś, co naprawdę chcieliśmy zrobić, aby dotrzeć do rdzenia fandomu Walking Dead” – powiedział LeFavi. „Aby właściwie powiedzieć, jak Hej, czy wiesz, że jest tam RPG? Możliwość umieszczenia tego na kanałach należących do AMC i pokazania gry oraz pokazania, jaka jest zabawna, a także pokazania tej historii nawet ludziom, których mogą znać z ekranu, to cała nadzieja”.

Kampania crowdfundingowa pt Gra fabularna The Walking Dead Universe trwa do 5 kwietnia. Deklaracje zaczynają się od około 45 USD, co obejmuje podstawową instrukcję i wersję PDF pudełkowego zestawu startowego. Luksusowy pakiet zawierający cyfrowe i fizyczne kopie obu elementów kosztuje około 120 USD. Produkty cyfrowe mają zostać dostarczone wkrótce po zakończeniu kampanii, natomiast produkty fizyczne mają trafić do sprzedaży detalicznej w czwartym kwartale lub 2023 roku.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Teorie Legend of Zelda’s Zonai powracają po nowym zwiastunie TOTK

Rzeka Floria łagodnie wije się wokół Faron Grasslands, wodnej przepaści, którą trzeba pokonać, zanim dotrze się do Ruin Zonai. Wspomniane...

Nowe funkcje iPhone’a i iPada: Co nadchodzi w tym roku

Chwila Spekulacje na temat iOS 17 już trwają, nadal istnieje kilka funkcji oprogramowania, które Apple ogłosiło, ale nie zostały jeszcze udostępnione użytkownikom iPhone'a...

Ogłoszono bezpłatne gry PlayStation Plus z kwietnia 2023 r. na PS4, PS5

Darmowe gry dla subskrybentów PlayStation Plus Essential na kwiecień Poznać twojego Stwórcę, Sackboy: wielka przygoda, I Ogony z żelazaSony ogłoszono w...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!