Najnowszy czarny charakter Batmana to robot Failsafe w Batman #125 Chipa Zdarsky’ego


Od 2006 roku DC Ordynans seria była miejscem, w którym najwięksi pisarze firmy robili swoje największe huśtawki — do pisania Historia Batmana, a nie tylko opowieść o Batmanie. I tak od Grant Morrison do Scott Snyder do Tom Król do James Tynion IVmaska ​​przeszła teraz w ręce pisarza-artysty Chipa Zdarsky’ego, który rozpoczyna nową erę we współpracy z artystą Jorge Jiménezem.

Współtwórca Przestępcy seksualni i pisarz komiksów, takich jak Śmiałek, Kaczor Howardoraz JugheadZdarsky powiedział, że jego pierwszych sześć numerów Ordynansłuk zatytułowany „Failsafe”, to dopiero początek. A w maju tego roku Polygon porozmawiał ze Zdarskim przez e-mail na temat wszystkiego, co pociąga za sobą początek – mianowicie tajemniczego nowego złoczyńcy, który pochodzi z opuszczonej siedziby mocy Batmana, samej Batcave.

[Ed. note: This article contains spoilers for Batman #125.]

Failsafe nie pojawia się w tym pierwszym wydaniu, aż do klasycznego ujawnienia ostatniej strony. Ale w początkowej scenie dostajemy kilka wskazówek co do ich pochodzenia kiedyś w przeszłości, w którym milczący Alfred zauważa dziwne piknięcie i czerwone światło w głębi Batcave. Na ostatnich stronach wracamy do teraźniejszości i zakurzonej i zamkniętej w oknach Batcave, gdzie ten cholerny dźwięk powtarza się ponownie.

Czarno-czerwony obelisk unosi się z ziemi i otwiera, ukazując humanoidalną formę robota z groźnie odblaskową płytą czołową, jak komputerowy głos złowieszczo deklaruje: „Failsafe online”.

We wstępnych zapowiedziach swojego biegu Zdarsky opisał Failsafe jako „Batman’s Doomsday”, odnosząc się do obcego potwora zaprojektowanego do zabicia Supermana w Śmierć Supermana. To… dość niejasne, co jest uzasadnione w przypadku ogłoszenia. Ale teraz, gdy po raz pierwszy spojrzeliśmy na Failsafe, nasuwa się pytanie: co w ogóle oznacza „Batman’s Doomsday”?

Reklama

„Czapki z głów dla Bane’a, oryginalnego „Doomsday” Batmana, którego kocham – odpowiedział Zdarsky, odnosząc się do postaci zaprojektowanej przez redakcję w celu okaleczenia Bruce’a Wayne’a w taki sposób, że nie mógł już być Batmanem w Śmierć Supermanawspółczesna seria, Knightfall. „Ale to, do czego zmierzamy z Jorge z Failsafe, jest zimnym, niepowstrzymanym złoczyńcą. Coś szybkiego, intensywnego i nieziemskiego. Mają powiązania z przeszłością Batmana i są bardzo zdeterminowani w swojej misji: zabić Batmana”.

Pisarz powiedział, że jego poprzedni wkład w kanon złoczyńców Batmana, Cheer — złoczyńca, który zabijał i obezwładniał narkotykami, które wprawiały ofiary w stan uzależniającej euforii — „wyglądał jak klasyczny styl złoczyńcy Batmana. Failsafe nie jest tym.

Dlaczego Failsafe pojawia się w pustej i niestrzeżonej Batcave, ma swoje korzenie w wydarzeniach sprzed kadencji Zdarsky’ego. Podczas Jamesa Tyniona IV Wojna Jokera Arc, Joker ukradł wszystkie pieniądze Bruce’a Wayne’a – a potem Catwoman ukradła je z powrotem, ale na całkiem uzasadnione powody, nie mogłem go oddać. Od tego czasu Batman wciąż jest bogaty, po prostu nie megabogaty. Musiał zacisnąć pas nietoperza, wyprowadzając się z Wayne Manor i w piaskowiec Gotham i zastąpienie Batcave serią minijaskiń w tunelach użyteczności publicznej Gotham, które sam wykopał.

A jeśli Failsafe jest po jednej stronie Ordynans Moneta #125 złoczyńcy, pieniądze są po drugiej. Umierający Pingwin, wściekły, że jego własna kupa forsy nigdy nie była w stanie zapewnić mu akceptacji ze strony wyższych sfer Gotham, obiecał zabić każdego Gothamity, który odziedziczył ponad pięć milionów dolarów, chyba że natychmiast przekaże pieniądze na cele charytatywne. A potem, aby przypiąć swojego wroga do ściany, Pingwin skonstruował własną śmierć w taki sposób, aby wplątać Batmana w swojego mordercę.

Według Zdarsky’ego to nie przypadek, że przepływ gotówki Batmana ma kluczowe znaczenie.

„Nie chcę zbyt wiele zdradzać, ale to zdecydowanie jeden z tematów [of the arc]! To część większego pomysłu na to, jak Batman może być najlepszym Batmanem i jak to wygląda. Czy to odbudowa jego bogactwa? Buduje swoją armię? Skupiasz się na Gotham? […] Podoba mi się, że ostatnie kilka lat książek o Batmanie sprawiło, że postać jest nieco zmniejszona w jego nietoperzach, a także starsza. Kiedy jesteś miliarderem, możesz oszukiwać starzejąc się bardziej niż ty czy ja. Więc jak ważne są dla Batmana pieniądze?

Ale jaki jest związek między Penguin i Failsafe? Musimy zobaczyć. Ale Batman to facet, który słynie z montażu „bezpiecznego w razie awarii” dla każdego członka Ligi Sprawiedliwości na wypadek, gdyby zbuntowali się. Nie jest przesadą wyobrażać sobie, że zrobiłby to dla siebie – lub że zostanie to wywołane po powszechnych doniesieniach medialnych o popełnieniu morderstwa przez Batmana.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!