Met Police wybiera Capgemini jako strategicznego dostawcę usług w zakresie infrastruktury IT


Metropolitan Police Service (MPS) wybrał firmę Capgemini, zajmującą się doradztwem w zakresie cyfrowej transformacji, jako dostawcę strategicznych usług infrastrukturalnych, która będzie świadczyć bardziej sprawne usługi IT, aby pomóc siłom zrealizować wizję cyfrowej policji.

W ramach pięcioletniego kontraktu, o wartości do 600 mln GBP, zawartego między Capgemini a Urzędem Burmistrza Londynu ds. Policji i Przestępczości (MOPAC), firma pomoże MPS poprawić komfort użytkowania ponad 44 000 funkcjonariuszy i pracowników pierwszej linii, a także jego cyfrowe interakcje z obywatelami.

„Capgemini pomoże nam kontynuować kolejny etap naszej podróży w kierunku wizji cyfrowej policji w Met” – powiedział Angus McCallum, dyrektor ds. Cyfrowych i technologii w MPS. „Firma Capgemini została wybrana na naszego partnera infrastrukturalnego ze względu na duże możliwości wykazane w trakcie procesu przetargowego. Z niecierpliwością czekamy na bliską współpracę z Capgemini w zakresie świadczenia usług infrastruktury krytycznej w nadchodzących latach ”.

Umowa jest częścią programu MPS Pegasus, inicjatywy cyfrowej policji rozpoczęty w 2019 roku pozyskać nowych kluczowych dostawców IT dla siły roboczej, mając na celu zapewnienie lepszego stosunku jakości do ceny i lepszego doświadczenia użytkownika w celu zaspokojenia potrzeb organizacji do 2030 r.

W ramach programu Met połączy swoje sześć istniejących „wież” technologicznych w nowy „model dwóch wież” obejmujący usługi infrastrukturalne i usługi aplikacyjne.

Pierwsza wieża, która została obecnie zakontraktowana firmie Capgemini, obejmuje szereg usług infrastrukturalnych, w tym punkt obsługi, zarządzanie usługami, hosting i usługi centrum danych, operacje bezpieczeństwa, dane mobilne i głosowe oraz usługi dla użytkowników końcowych i cyberbezpieczeństwa.

Reklama

Według MOPAC stronie internetowejchociaż druga wieża, usługi aplikacyjne, „jest na wcześniejszym etapie niż zakup infrastruktury”, zapewni wsparcie dla aplikacji w całej cyfrowej posiadłości MPS, w tym bezpieczeństwo i integrację, w celu „zapewnienia utrzymywanej posiadłości o wysokiej dostępności”.

W usługach infrastrukturalnych delikatnyMPS oświadczyło, że „będzie się starać o pozyskanie kontraktu typu„ uruchom i utrzymaj ”bez uprzednio planowanej transformacji wbudowanej w umowę, ale z możliwością wykorzystania dwóch wież w celu dostarczenia zmiany w ramach doskonałej dostawy”.

Dodał, że siły zbrojne „bardzo preferują wyznaczanie innego dostawcy dla każdej infrastruktury i wież aplikacji, aby zapewnić niezależność między tymi dwiema rolami, ponieważ dostawca infrastruktury będzie w pewnym stopniu zarządzał dostawcą aplikacji”.

Po ogłoszeniu Nive Bhagat, dyrektor generalny usług infrastruktury chmurowej w Capgemini, powiedział: „Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani na strategicznego dostawcę usług infrastrukturalnych dla MPS, jednej z wiodących sił policyjnych na świecie i jednej z największych organizacji sektora publicznego w Wielka Brytania.

„Wykorzystamy nasze centrum automatyzacji i głęboką wiedzę w zakresie chmury hybrydowej, aby świadczyć światowej klasy usługi na rzecz MPS w celu wsparcia jego ostatecznej wizji bycia najbardziej zaufaną siłą policyjną na świecie”.

W lutym 2020 roku Police ICT Company i National Police Technology Council (NPTC) opublikowały Krajowa strategia cyfrowa policji na lata 2020-2030, który wskazał pięć najważniejszych priorytetów brytyjskiej policji w nadchodzącej dekadzie: zapewnienie bezproblemowego doświadczenia obywateli, zajmowanie się szkodami, umożliwienie funkcjonariuszom i personelowi, osadzenie całego podejścia systemu publicznego oraz wzmocnienie pozycji sektora prywatnego.

Ten dokument oparty na Wizja policyjna Strategia 2025, która w dużym stopniu skupiła się na poprawie udostępniania danych i integracji sił policyjnych z innymi agencjami sektora publicznego.

Pięć ambicji strategii na lata 2020-2030 opiera się na siedmiu czynnikach: danych, strategicznym dostosowaniu i projektowaniu, zmodernizowanej podstawowej technologii, połączonej technologii, ryzyku i bezpieczeństwie, talentach oraz transformacji zamówień.

Umożliwienia koncentrują się przede wszystkim na potrzebie opracowania wspólnych standardów, podejść i struktur w brytyjskich organizacjach policyjnych, a także na zapewnieniu lepszego stosunku jakości do ceny.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Noblechairs ogłasza krzesło gamingowe LEGEND Shure Edition

Przedstawiamy krzesło gamingowe Noblechairs LEGEND SHURE Edition. We współpracy z Shure, wiodącym światowym producentem sprzętu audio, w tym legendarnych mikrofonów SM7B i...

AGON by AOC przedstawia ultrawide monitory do gier CU34G2XE i CU34G2XP

AGON firmy AOC — jednej z wiodących na świecie marek monitorów do gier i akcesoriów IT — z dumą przedstawia dwa nowe 34-calowe...

GameSir wprowadza na rynek mobilny kontroler gier G8 Galileo

GameSir, wiodący dostawca innowacyjnych, wysokiej jakości urządzeń peryferyjnych do gier, z radością prezentuje swoje najnowsze arcydzieło, mobilny kontroler gier GameSir G8 Galileo, przełomową...
Advertisment