Jak utworzyć podpis dla dokumentów PDF na komputerze Mac


Jeszcze zanim pandemia COVID-19 zamknęła większość biur, coraz więcej oficjalnych dokumentów przekształcano w dokumenty PDF. (PDF to skrót od Portable Document Format; jest to standard stworzony przez firmę Adobe na początku lat 90. XX wieku, który umożliwia przekształcanie dokumentów papierowych w dokładne kopie cyfrowe). W dzisiejszych czasach papierowe dokumenty szybko stają się raczej wyjątkiem niż regułą. Jednak nawet dokumenty cyfrowe muszą być podpisane. Możesz to zrobić na dłuższą metę – wydrukować te dokumenty, podpisać je, a następnie zeskanować z powrotem do komputera – lub możesz utworzyć podpis cyfrowy i umieścić go bezpośrednio w pliku PDF.

Jeśli używasz komputera Mac, proces jest niezwykle łatwy – po prostu użyj wbudowanej aplikacji Preview, aby utworzyć i zapisać swój podpis cyfrowy. (Jeśli używasz komputera z systemem Windows, niestety nie jest to takie proste). Po tym, gdy otworzysz plik PDF za pomocą podglądu, będzie to prosta kwestia upuszczenia podpisu w dokumencie.

Aby utworzyć podpis, musisz najpierw przygotować plik PDF:

  • Otwórz dokument PDF za pomocą wbudowanej aplikacji Podgląd na komputerze Mac. (Jeśli nie masz pod ręką dokumentu PDF, możesz go utworzyć za pomocą ulubionego edytora tekstu i zapisać jako plik PDF).
  • Otwórz narzędzie Oznaczenia, klikając symbol „pióra w okręgu” w prawym górnym rogu okna podglądu lub wybierając Widok> Pokaż pasek narzędzi oznaczeń
  • Kliknij ikonę Podpis (to ten, który wygląda jak podpis na linii)

Reklama

Kliknij ikonę Podpis, aby utworzyć podpis za pomocą gładzika, aparatu lub telefonu.

Teraz możesz stworzyć swój podpis. Jak widać z trzech przycisków u góry okna, masz do wyboru trzy metody:

  • Wybierz Gładzik. Kliknij przycisk „Kliknij tutaj, aby rozpocząć” na środku ekranu, podpisz się na gładziku, naciśnij dowolny klawisz, a następnie kliknij „Gotowe”.
  • Napisz swoje imię i nazwisko na kartce białego papieru, wybierz opcję Aparat i przytrzymaj kartkę w kierunku aparatu (i linii, która pojawi się w poprzek ekranu), aż na ekranie pojawi się podpis. (Dwie uwagi: po pierwsze, podpis będzie odwrócony, gdy go trzymasz, ale wersja cyfrowa będzie poprawna. Ponadto, jeśli na papierze są jakieś inne oznaczenia lub papier nie wypełnia ekranu, prawdopodobnie aby uzyskać inne oznaczenia oprócz podpisu, więc może być konieczne kilkakrotne wypróbowanie go, aby uzyskać prawidłowy wynik).

Gdy będziesz trzymać swój pisemny podpis przy aparacie, zostanie on odwrócony

Gdy będziesz trzymać swój pisemny podpis przy aparacie, zostanie on odwrócony.

Kiedy podpis zostanie przechwycony, nie będzie już odbiciem lustrzanym

Kiedy podpis zostanie przechwycony, nie będzie już odbiciem lustrzanym.

  • Wybierz iPhone’a. Jeśli masz iPhone’a skojarzonego z komputerem Mac, telefon prawie natychmiast wyświetli pole, w którym możesz wpisać swój podpis; Twój podpis zostanie odzwierciedlony na komputerze Mac.

Kiedy podpis zostanie przechwycony, nie będzie już odbiciem lustrzanym

Ten zrzut ekranu pokazuje, jak wygląda pole podpisu na iPhonie.

Podczas pisania podpis będzie jednocześnie pojawiał się na ekranie

Podczas pisania podpis będzie jednocześnie pojawiał się na ekranie.

W przypadku dowolnej z tych metod, jeśli chcesz spróbować ponownie, po prostu naciśnij przycisk „Wyczyść” w lewym dolnym rogu okna, aby pozbyć się niechcianego podpisu. Gdy będziesz zadowolony, kliknij „Gotowe”.

Teraz, gdy chcesz dodać swój podpis do dokumentu w Podglądzie, po prostu kliknij ikonę Podpis i kliknij swój podpis. Pojawi się w polu w dokumencie, którego możesz następnie użyć do dostosowania rozmiaru i lokalizacji.

Twój podpis pojawi się teraz pod ikoną podpisu w aplikacji Preview.

Twój podpis pojawi się teraz pod ikoną podpisu w aplikacji Preview.

Możesz przenieść podpis w dowolne miejsce i powiększyć lub pomniejszyć.

A jeśli chcesz mieć drugi podpis, po prostu utwórz go w ten sam sposób. Następnie po kliknięciu ikony podpisu zobaczysz oba podpisy i możesz wybrać ten, którego chcesz użyć. Nie potrzebujesz już jednego z podpisów? Najedź kursorem na podpis, aż zobaczysz obok niego mały „x”, i kliknij go, aby go usunąć.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spoglądanie przez przezroczysty laptop Lenovo w przyszłość science-fiction

Rok po naprężeniu mięśni badawczo-rozwojowych za pomocą a składany laptop Lenovo, które rozszerzyło swój ekran za pomocą prostego naciśnięcia przycisku, powraca do tematu...

MWC 2024: ThinkPady Lenovo stają się szybsze i łatwiejsze w użyciu

Podczas Laptop ThinkBook z przezroczystym wyświetlaczem Lenovo, które zaprezentowało na MWC 2024, to tylko weryfikacja koncepcji, firma zapowiedziała także odświeżone wersje kilku ThinkPadów...
Advertisment