Jak zmienić słowo budzenia na głośniku Echo lub inteligentnym wyświetlaczu?


Jeśli masz dość mówienia „Alexa”, aby zwrócić uwagę inteligentnego mówcy, lub jeśli asystent głosowy Amazon wciąż myśli, że dzwoniłeś, kiedy tego nie zrobiłeś, być może nadszedł czas, aby wypróbować nową nazwę.

Być może wolisz przywołać możliwości asystenta słowem „Komputer” i naśladować życie na statku kosmicznym Enterprise w zaciszu swojego domu. A może jesteś jednym z rodzice 6000 dzieci, które w 2015 roku otrzymały imię Alexa zanim sztuczna inteligencja była powszechnie znana (liczba, która, jak można się spodziewać, spadła do 1900 w 2019 r.).

Tak czy inaczej, łatwo jest zmienić słowo budzenia asystenta głosowego Amazon, a do wyboru jest kilka różnych słów. Oto spojrzenie na to, jak możesz eksmitować Alexę na rzecz nowego słowa budzenia.

Reklama

Wybierz swój inteligentny głośnik w aplikacji Alexa i przejdź do jego strony Ustawienia, aby wybrać nowe słowo budzenia.

Możesz bezpłatnie zmienić słowo budzenia dowolnego głośnika lub inteligentnego wyświetlacza Echo z „Alexa” na „Ziggy”, „Echo”, „Amazon” lub „Komputer”. (Uwaga: jeśli używasz urządzenia innej firmy z wbudowaną Alexą, możesz nie mieć możliwości zmiany słowa budzenia.)

 • Otwórz aplikację Alexa i dotknij Urządzenia
 • Wybierz Echo i Alexa z górnego rzędu ikon
 • Wybierz urządzenie, którego nazwę chcesz zmienić. Musisz to zmienić indywidualnie na każdym głośniku lub wyświetlaczu Echo.
 • Stuknij ikonę Ustawienia w prawym górnym rogu, przewiń w dół i wybierz Obudź słowo.
 • Wybierz nowe słowo budzenia. (Jak wspomniano wcześniej, twoje opcje obejmują Amazon, Komputer, Echo lub Ziggy.)
 • Aktualizacja zajmie kilka chwil; następnie możesz zacząć używać nowego słowa budzenia.

Możesz także zdecydować się na słowo budzące celebrytów, które zmieni głos Alexy. Obecne opcje to Hey Samuel (Samuel L. Jackson), Hey Shaq (Shaquille O’Neal) i Hey Melissa (Melissa McCarthy). Ich włączenie kosztuje 4,99 USD. Zobacz nasz przewodnik na Jak zmienić głos Alexy więcej na ten temat.

Przesuń palcem w dół od góry urządzenia Echo Show, aby uzyskać dostęp do menu ustawień, lub po prostu powiedz “Alexa, zmień słowo budzenia”.
Zdjęcie Jennifer Pattison Tuohy / The Verge

Możesz zmienić słowo budzenia bezpośrednio na urządzeniu Echo za pomocą poleceń głosowych.

 • Powiedz „Alexa, zmień swoje słowo budzenia”.
 • Alexa powie „OK, możesz wybrać Amazon, Komputer, Echo lub Ziggy – które z nich lubisz?”
 • Powiedz „Komputer” (lub dowolne słowo).
 • Alexa powie „OK, możesz zadzwonić do mnie „Komputer” na tym urządzeniu za kilka sekund”.

Jeśli masz Echo Show, możesz również użyć ekranu dotykowego, aby zmienić słowo budzenia.

 • Przesuń od góry ekranu
 • Wybierz Ustawienia
 • Przewiń w dół i wybierz Opcje urządzenia
 • Wybierać Słowo budzenia
 • Wybierz opcję, której chcesz użyć na tym urządzeniu

Niestandardowy asystent głosowy „Hej Disney” ma pojawić się w tym roku.
Obraz: Amazonka

Później tego roku, Amazon wprowadza niestandardowego asystenta głosowego Hey Disney. Będzie to płatna umiejętność, chyba że zatrzymasz się w Disney Resort. Nie podano ceny ani dokładnej daty premiery.

Niestandardowy asystent głosowy będzie mieszkał u boku Alexy i będzie mógł pomóc w konkretnych pytaniach Disney Resort, a także dostarczać dowcipy, zabawne fakty i ponad 1000 „magicznych interakcji” prezentowanych przez postacie Disneya, według Amazon. Możesz zarejestruj się tutaj, aby otrzymać powiadomienie, gdy rozpocznie się transmisje na żywo.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!