Jak nadchodzące funkcje zabezpieczeń Google zapewnią ochronę prywatności użytkowników


Źródło: Google

ZAWARTOŚĆ
BLISKO

W tym tygodniu Google zorganizowało doroczną konferencję programistów I/O, na której firma zaprezentowała nowe aktualizacje oprogramowania, takie jak Androida 13 a nawet kilka nowych urządzeń sprzętowych, w tym Piksel 6a, Piksel 7a Zegarek pikselowy. Ponadto ujawnił również szereg funkcji bezpieczeństwa i prywatności, które pojawią się w jej aplikacjach i usługach jeszcze w tym roku.

Google twierdzi, że chce chronić prywatność użytkowników i chce zbudować bezpieczniejszy internet, domyślnie zabezpieczając swoje produkty, zapewniając im prywatność z założenia i dając użytkownikowi kontrolę nad swoimi danymi. Aby osiągnąć ten cel, firma Google ogłosiła wprowadzenie kilku nowych funkcji, takich jak stan bezpieczeństwa konta, automatyczna weryfikacja dwuetapowa, karty wirtualne i inne, które wkrótce pojawią się w jej usługach. Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

POCKETNOW WIDEO DNIA

Nowe funkcje bezpieczeństwa i prywatności ogłoszone na Google I/O 2022

Zapytani o to, jak ludzie ufają dużym firmom technologicznym w zakresie swoich danych, użytkownicy zwykle oceniają Apple wyżej niż firmy takie jak Google i Meta, które często znajdują się na drugim końcu spektrum. Wygląda jednak na to, że Google chce zmienić to postrzeganie. Oto niektóre funkcje zabezpieczeń i prywatności, które wkrótce pojawią się w aplikacjach i usługach Google.

Karty wirtualne

Karta wirtualna Google Źródło: Google

Trend zakupów online, polegający na dostarczaniu rzeczy prosto do skrzynki pocztowej, nie zwalnia tempa, a coraz więcej osób codziennie dokonuje płatności online. Wraz ze wzrostem korzystania z kart online wzrasta również ryzyko narażenia szczegółów płatności na hakerów i cyberprzestępców. Aby zabezpieczyć szczegóły płatności, takie jak numery kart kredytowych/debetowych, CVV i inne, Google wprowadza nową funkcję o nazwie „Karty wirtualne” w Chrome i Androidzie.

Reklama

Obecnie, gdy płacisz za coś online, możesz automatycznie uzupełnić szczegóły płatności i informacje o karcie za pomocą wyskakującego menu Google. Aby dodać dodatkową warstwę ochrony, Google wprowadza karty wirtualne, które ukryją rzeczywisty numer Twojej karty przed systemem płatności. Zastąpi on rzeczywisty numer karty kredytowej/debetowej odrębnym, wirtualnym numerem. Będziesz mógł generować, zarządzać i przeglądać wszystkie transakcje swojej Karty Wirtualnej z pay.google.com później tego roku. Ta funkcja jest na razie dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale w przyszłości Google może ją rozszerzyć na inne regiony. Karty wirtualne będą obsługiwać wszystkie karty Visa, American Express, Mastercard i Capital One w momencie premiery.

Moje Centrum reklam Google Źródło: Google

Moje Centrum reklam

Reklamy Google są wszędzie. W większości odwiedzanych witryn, w YouTube, w aplikacjach na Androida, a nawet w kanale Wyszukiwarka i Odkrywanie, reklamę Google można znaleźć praktycznie wszędzie w internecie. Obecnie Google dostosowuje reklamy na podstawie tego, czego szukasz, co lubisz, nie lubisz i wielu innych rzeczy. W 2022 r. Google zapewni Ci bardziej szczegółową kontrolę nad typem wyświetlanych reklam.

Firma Google ogłosiła, że ​​uruchomi nowe „Moje Centrum reklam”, które zapewni ludziom kontrolę i ułatwi wybór personalizacji reklam. „Będziesz mógł wybrać rodzaje reklam, które chcesz oglądać — na przykład fitness, wynajem na wakacje lub produkty do pielęgnacji skóry — i dowiedzieć się więcej o informacjach, których używamy, aby Ci je wyświetlać”. mówi firma. Będziesz także mógł oznaczyć niektóre typy reklam, aby nigdy więcej ich nie zobaczyć. Firma uruchomi Moje Centrum reklam jeszcze w tym roku.

Komputery chronione

Podczas przemówienia I/O firma Google ogłosiła, że ​​zmienia sposób, czas i miejsce przetwarzania danych. Firma ogłosiła „Protected Computing”, który zapewni prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych. Google twierdzi, że postęp w technologii pozwolił drastycznie zmniejszyć ilość Twoich danych osobowych. Firma twierdzi, że celowo dodaje „szum statystyczny”, aby usunąć Twoją tożsamość z danych. Wreszcie, Google ogłosił, że będzie nadal dodawać kompleksowe szyfrowanie do coraz większej liczby usług, uniemożliwiając dostęp do poufnych danych.

Usuń dane osobowe z wyszukiwarki Google

Usuwanie danych osobowych Google Źródło: Google

Przy tak dużej ilości danych rozproszonych w internecie możliwe, że niektóre Twoje dane osobowe, takie jak adres e-mail, numer telefonu lub adres domowy, mogą pojawić się w wynikach wyszukiwania Google. Google twierdzi, że teraz pozwoli użytkownikom uzyskać ich dane osobowe usunięte z wyszukiwarki Google. Ta funkcja będzie dostępna w aplikacji Google jeszcze w tym roku. Ponadto możesz również zgłosić prośbę, klikając trzy kropki obok poszczególnych wyników wyszukiwania Google.

Ochrona przed phishingiem i powiadomienie o stanie bezpieczeństwa w większej liczbie aplikacji

Powiadomienie dotyczące bezpieczeństwa Google Źródło: Google

Google już blokuje wiadomości phishingowe i spam w Gmailu. Firma twierdzi, że jej system codziennie blokuje prawie 15 miliardów wiadomości phishingowych. Firma twierdzi, że obecnie rozszerza swoją „sprawdzoną” ochronę przed phishingiem na Dokumenty, Prezentacje i Arkusze Google. Jeśli uzyskasz dostęp do dokumentu, arkusza lub slajdu Google zawierającego link do phishingu, na ekranie pojawi się alert. Ponadto firma twierdzi, że obecnie rozszerza swój status bezpieczeństwa konta na coraz więcej aplikacji. Jeśli coś jest nie tak z bezpieczeństwem Twojego konta, na Twoim zdjęciu profilowym pojawi się prosta żółta ikona alertu. Następnie pokaże działania, które powinieneś podjąć, aby zabezpieczyć swoje konto.

Automatyczne uwierzytelnianie dwuskładnikowe

Google IO 2FA Źródło: Google

Google twierdzi, że pracuje nad udostępnieniem ludziom technologii logowania bez haseł. Jednak aby zapewnić bezpieczne logowanie, bardzo ważne jest uwierzytelnianie wieloskładnikowe. Aby ułatwić 2FA, Google wprowadza weryfikację dwuetapową jednym kliknięciem, która nie wymaga od użytkownika wprowadzania sześciocyfrowego kodu uwierzytelniającego. Zamiast tego użytkownicy mogą po prostu używać swoich istniejących urządzeń z systemem iOS i Android do zatwierdzania żądań logowania.


Oto niektóre z funkcji, które wkrótce pojawią się na Twoich kontach i usługach Google. Osobiście nie mogę się doczekać funkcji karty wirtualnej. Obecnie ta technologia jest dostępna w Apple Card. Za każdym razem, gdy korzystasz z Apple, aby dokonać zakupu w sieci innej niż Apple, za każdym razem generuje losowy numer karty.

Jednak kluczowa różnica między podejściem Apple i Google polega na tym, że technologia wirtualnej karty Google działa z prawie wszystkimi kartami. Firma nawiązała współpracę ze wszystkimi głównymi dostawcami kart w Stanach Zjednoczonych. Umożliwi Ci korzystanie z posiadanych kart i nie będzie ograniczać się do jednej karty. Którą funkcją jesteś podekscytowany? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Więcej: GoogleSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przeprojektowany pilot Siri Remote otrzymuje aktualizację oprogramowania sprzętowego dla posiadaczy Apple TV

Apple po prostu zaktualizuje oprogramowanie układowe w nowym Siri Remote. Zapowiedziany wraz z drugą generacją Apple TV 4K, pilot jest dostępny przy...

Stranger Things 4 właśnie stał się drugim programem Netflix, który osiągnął 1 miliard godzin oglądania

Dziwniejsze rzeczy 4najnowszy sezon tego hitu, właśnie stał się drugim w historii serialem Netflixa przekroczyć miliard godzin oglądania. Od czasu...

Kup nową kropkę gen-4 Echo Dot już od 20 $

ostatnie artykuły ...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!