Grimes sprzedał sztukę cyfrową o wartości 6 milionów dolarów jako NFT


Grimes jest najnowszym artystą, który znalazł się w gorączce złota NFT, sprzedając cyfrowe dzieła sztuki o wartości około 6 milionów dolarów po wczorajszym wystawieniu ich na aukcję.

Seria 10 sztuk – jedne w swoim rodzaju, inne w tysiącach egzemplarzy – trafiła do sprzedaży Nifty Gateway 28 listopada. Najlepiej sprzedającym się utworem był jedyny w swoim rodzaju film o nazwie „Śmierć starego”, Która obejmuje latające cherubinki, krzyż, miecz i świecące światło, które jest powiązane z oryginalną piosenką Grimesa. Zwycięski oferent wziął go za prawie 389 000 USD.

Większość sprzedaży pochodziła z dwóch egzemplarzy z tysiącami dostępnych egzemplarzy, które sprzedano po 7500 USD za sztukę. Prace zatytułowane „Ziemia” i “Mars, ”To krótkie teledyski przedstawiające ich tytułową planetę z gigantycznym cherubinem nad nią trzymającym broń, również z oryginalną muzyką. Prawie 700 kopii zostało sprzedanych za 5,18 miliona dolarów przed zamknięciem sprzedaży.

Jeśli jesteś totalnie zdumiony tym, co się tutaj dzieje, witaj na imprezie. Po powolnym wzroście popularności w ciągu ostatnich kilku miesięcy, NFT eksplodowały w ciągu ostatniego tygodnia jako nowa, gorąca rzecz technologiczna. Technologia – co oznacza „niezamienialny token” – pozwala kupującym na zakup własności cyfrowego towaru, zwykle obrazu, animacji lub wideo, w postaci unikalnego cyfrowego tokena żyjącego na blockchainie.

NFT pozwalają kupującym wspierać artystów, ale dają też kupującym kilka rzeczy w zamian. Kupujący mogą nie móc powiesić tych cyfrowych elementów na ścianie, ale mogą uzyskać prawo do chwalenia się kupując słynne dzieło, takie jak Nyan Cat lub coś od popularnego artysty, takiego jak Grimes. NFT są również aktywami spekulacyjnymi i pojawiło się wiele rynków, które oferują możliwość ich odsprzedaży – teoretycznie o wiele więcej, o ile szum wokół NFT trwa.

Grimes nie jest jedynym artystą, który odniósł sukces na NFT. Cyfrowy artysta Beeple sprzedał w zeszłym roku dzieła sztuki warte 3,5 miliona dolarów za pośrednictwem Nifty Gateway. Twórca Nyan Cat zarobił około 600 000 $. I muzyk elektroniczny 3LAU podobno zarobił ponad 11 milionów dolarów ze sprzedaży albumów i towarów cyfrowych tylko w ten weekend.

Reklama

Nifty Gateway powiedział, że nieujawniony procent sprzedaży Grimes trafi do Carbon180, organizacji non-profit zajmującej się usuwaniem dwutlenku węgla z atmosfery. Darowizny mogą mieć na celu rozwiązanie jednego z głównych problemów, które NFT dzielą z innymi technologiami blockchain – są one niezwykle nieefektywne w zużyciu energii elektrycznej.

Każda z prac jest częścią kolekcji Grimes „WarNymph”, stworzonej we współpracy z jej bratem Mac Boucherem. Grimes zadebiutował War Nymph w 2019 roku i początkowo był używany „cyfrowa persona” slash „alternatywna psychika” promować swój album Panna Antropocen. Wygląd War Nymph zmieniał się z biegiem czasu, przekształcając się w niejasno demoniczne uskrzydlone dziecko, które widziano w tych NFT w styczniu zeszłego roku, na krótko przed tym, jak potwierdziła swoją ciążę.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment