GoPro ogłasza Hero 10 Black z 5.3K60 i funkcjami podobnymi do smartfonów


GoPro ogłosiło kolejną wersję swojej kamery akcji, która ma nowy procesor, który pozwala kamerze nagrywać z większą liczbą klatek na sekundę (dla tego fajnego materiału w zwolnionym tempie), mieć lepszą stabilizację i automatycznie przesyłać filmy do chmury podczas ładowania. Nowy procesor działa również, aby korzystanie z GoPro Hero 10 Black było szybsze i bardziej responsywne.

W wielu przypadkach Hero 10 może strzelać z dwukrotnie większą liczbą klatek na sekundę niż Hero 9: może teraz strzelać z prędkością 5,3 K przy 60 klatkach na sekundę (oferując zarówno poprawę liczby klatek na sekundę, jak i niewielki wzrost rozdzielczości) i może strzelać w 4K120 i 2,7K240. Podczas gdy 240 klatek na sekundę jest nadal tak powolne (eee, szybkie?) Jak kamera będzie, teraz jest w stanie nagrywać tę liczbę klatek w 2,7K, w porównaniu z limitem rozdzielczości 1080 GoPro Hero 9.

GoPro twierdzi, że ten wzrost wydajności wynika z nowego procesora GP2 aparatu, który jest następcą chip GP1 jest używany w kamerach od czasów Hero 6 Black. Firma, która nadal ma niestandardowe chipy do swoich kamer, to taktyka, która ma sens, ponieważ niektóre z najtrudniejszych konkurencji GoPro pochodzą z rynku smartfonów, na którym firmy takie jak Apple i Google przyjmują takie samo podejście. GP2 pozwala również Hero 10 być podobnym do telefonu na kilka sposobów, od bardzo responsywnego ekranu dotykowego po ciężkie przetwarzanie wideo, które robi z takimi rzeczami, jak lokalne mapowanie tonów i ulepszona redukcja szumów.

Prawdopodobnie jednak jedną z najbardziej charakterystycznych dla smartfonów funkcji jest możliwość przesyłania filmów do chmury podczas ładowania. Będzie to jednak wymagać subskrypcja GoPro, czyli 5 USD miesięcznie lub 50 USD rocznie. Subskrypcja zapewnia również 100 USD zniżki na aparat, obniżając jego cenę z 499 USD do 399 USD, a także obejmuje dostęp do GoPro uszkodzony program wymiany aparatu. Cena premiery reprezentuje jednak powolny wzrost kosztów kamer GoPro – bez subskrypcji Hero 9 kosztował 450 USD w momencie premiery, co samo w sobie było wyższe z 399 USD z Bohaterem 8. W tym roku oczywiście istnieje również możliwy czynnik wszechobecny niedobór chipów.

Reklama

GoPro nadal rozwija swoją subskrypcję, oferując zniżki i dodając nowe funkcje, które na nim polegają.
Obraz: GoPro

Dla tych, którzy nie chcą abonamentu, łatwiej jest również pobrać materiał z aparatu za pomocą smartfona. GoPro twierdzi, że nowy chip sprawia, że ​​bezprzewodowe przesyłanie danych do aplikacji jest o 30 procent szybsze, a dla tych, którzy naprawdę szukają niezawodnego i szybkiego rozładowywania, dostępna jest nowa opcja przesyłania nagrań za pomocą kabla uczciwego do dobrego.


Maksymalne wyrównywanie horyzontu GoPro w połączeniu z HyperSmooth.

Nowy aparat ma również kilka mniejszych ulepszeń, które czynią go bardziej atrakcyjnym. Funkcja „poziomowania horyzontu” aparatu, w której stara się utrzymać horyzont w linii prostej, pozwala aparatowi przechylić się do 45 stopni, zanim niebo zacznie się poruszać, w porównaniu do 27 stopni od Hero 9. Niestety, ulepszone wyrównanie horyzontu nie jest dostępny w najwyższych rozdzielczościach i szybkościach klatek aparatu, ponieważ jest ograniczony do 4K przy 60 klatkach na sekundę i 2,7K lub 1080 przy 120.

Zdjęcia, które robi aparat, również mają wyższą rozdzielczość, z 20 MP do 23 MP, a nieruchome klatki z filmu osiągają 19,6 MP podczas fotografowania w trybie aparatu 5K 4:3 i 15,8 MP podczas fotografowania w trybie 5,3K60.

GoPro twierdzi również, że nowej generacji funkcji stabilizacji HyperSmooth można używać podczas przesyłania strumieniowego na żywo — chociaż uzyskanie najwyższej jakości wideo ze strumieni będzie również wymagało subskrypcji GoPro.

Jeśli miałeś Hero 9 i kupiłeś niektóre dodatki GoPro Mod, firma twierdzi, że większość z nich powinna być kompatybilna – w tym Max Lens Mod, chociaż wsparcie dla tego pojawi się w przyszłej aktualizacji oprogramowania. Nawet standardowy obiektyw jest jednak nieco lepszy, ponieważ GoPro mówi, że powinien łatwiej odpierać wodę i być trudniejszy do zarysowania. (I oczywiście nadal można go usunąć.)

Jeśli interesuje Cię Hero 10, sprawdź naszą pełną recenzję wideo zawierającą mnóstwo próbek wideo i zdjęć.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Zgrabne mikrofony Kondensator Worker Bee II już dostępny w sklepach w USA

Neat Microphones, innowacyjna marka wysokiej jakości cyfrowych mikrofonów USB i mikrofonów analogowych firmy Turtle Beach Corporation (Nasdaq: HEAR), ogłosiła dzisiaj, że Worker Bee...

Techniki szpiegowskie stają się zaawansowane technologicznie – dlaczego MI6 inwestuje w startupy

Dziękuję, że dołączyłeś! Uzyskaj dostęp do swojego Pro+ Treść poniżej. 7 grudnia 2021 Techniki szpiegowskie stają się zaawansowane technologicznie – dlaczego MI6 inwestuje w startupy Udostępnij ten...

DeepCool wprowadza na rynek zasilacze z serii PQ-M

DeepCool, globalna marka i producent sprzętu komputerowego i urządzeń peryferyjnych dla entuzjastów, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek nowej generacji zasilaczy spełniających wysokie standardy...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!