Godzilla przegrałby w walce z tymi kaiju, mówi ekspert


Łatwo być „Królem potworów”, gdy jesteś gwiazdą swojej franczyzy z najlepszymi rozliczeniami.

Jedno odwieczne pytanie dotyczy całej popkultury: „Kto by wygrał?” W tym tygodniu mamy odpowiedzi. Przygotuj się na Polygon Kto wygra tydzień.

Nawet Kevin James mógłby obalić króla Ghidorah, gdyby walka odbyła się w Queens. To naprawdę główny powód, dla którego Godzilla pozostaje niepokonany. Jasne, niektórzy wrogowie mogą go tymczasowo znokautować, ale w końcu zawsze wstaje, mówi „RYK” i kończy się zwycięstwem.

Ale co, jeśli Godzilla wystąpił przeciwko wrogom kaiju z innych franczyz, w których on nie jest główna postać? Odpowiedź: Czarny rynek zostałby następnego dnia zalany stekami z Godzilli, zwłaszcza gdyby Big G zmierzył się z następującymi potworami.

Belyudra (Mega Monster Battle: Ultra Galaxy Legend)

Zbliżony obraz Belyudry pokazuje rogi, skrzydła i mnóstwo maleńkich stworzeń składających się na ogólny projekt postaci.

Reklama

Zdjęcie: Warner Bros. Entertainment Japan

Rozmiar Godzilli bardzo się zmieniał na przestrzeni lat, od około 50 metrów (164 stóp) w oryginalnym filmie z 1954 roku do ponad 300 metrów (prawie 1000 stóp) w 2017 roku Godzilla: Planeta potworów film animowany. Ale możesz wziąć największą ekranową Godzillę w historii podwójnie jego rozmiarów, a i tak skończyłby złamany na pół jak Gojira Slim Jim (Slim Gojim?) autorstwa Belyudry.

Debiut w Mega bitwa potworów: Ultra Galaxy Legend (2009), Belyudra jest częścią serii Ultraman, w której występują gigantyczni biometalowi wojownicy energii z innej planety, którzy walczyli z tysiącami kaiju od debiutu serii w 1966 roku. A Belyudra jest prawdopodobnie najpotężniejszym wrogiem Ultramana ze wszystkich, ponieważ dosłownie jest tysiące z kaiju. W filmie potwór powstaje, gdy zły Ultraman Belial wskrzesza wszystkich pokonanych wrogów Ultramana na Cmentarzu Potworów i łączy ich razem Voltrona, jeśli-zaprojektowanego-przez-Szatana-w stylu obrzydliwości, która jest technicznie po części zombie, po części potworem Frankensteina i częściowo Góra Przeznaczenia.

Belyudra nie tylko zrodziła się z lawy, ale jest mniej więcej wielkości góry, a oficjalne źródła podają jej wysokość jako 4000 metrów (około 2,5 mile). Gdyby Godzilla kiedykolwiek stanął przed Belyudrą, potwór cenobitów pomyślałby, że kaiju tworzące jedną z jego rzęs lub cokolwiek innego wypadło, a następnie rzucił go w słońce.

W rzeczywistości nie jest to całkowicie dokładne, ponieważ Belyudra nie „myśli”. To raczej masywny bio-egzoszkielet pilotowany przez Beliala, genialnego psychopatę z kosmosu, nazwanego na cześć biblijnego demona. W Mega bitwa potworów, pokonanie Belyudry wymaga połączonych sił sześciu Ultramenów, jednego kaiju i bojowego statku kosmicznego. Jednak w bitwie jeden na jednego między nim a Godzillą Król Potworów robiłby Monster Mash (po tym, jak Belyudra zmiażdżył go w pastę kaiju, nadepnąwszy na nią) w ciągu dwóch sekund.

Orochi (Człowiek z jednym uderzeniem)

Malutki Saitama mierzy się z gigantycznym Orochi w stanie przed fuzją na czarno-białej ilustracji

Zdjęcie: Jeden, Yusuke Murata/Viz Media

Saitama, główny bohater Człowiek z jednym uderzeniem, to tak jakby ktoś próbował narysować Lexa Luthora z pamięci na serwetce barowej o 3 nad ranem, a potem dał mu moc zabijania wszystko jednym ciosem. Jednak nawet przy tak żartobliwym założeniu OPM manga i anime stały się światowymi hitami, ponieważ w fabułę włożono dużo kreatywności i wszelkiego rodzaju szalonych pomysłów. I prawdopodobnie 90% z nich znajduje się w potworze kaiju Orochi z serii.

Choć pierwotnie miał imponujące 27 metrów wysokości (około 89 stóp), „Król Potworów” Orochi nadal szybko poradziłby sobie z Godzillą ze względu na jego moc… wszystkiego. Wyobraź sobie dzieci bawiące się figurkami i wymyślające swoje umiejętności w ruchu, mówiąc: „Nie, twoje lasery nie powodują szkód, ponieważ mój facet użył bariery energetycznej”. „Cóż, mój facet zmienia się w wiertło kwasowe i topi twojego faceta”. „Nuh-uh, ponieważ mój facet jest tak naprawdę kwasoodpornym ognistym smokiem zrobionym z diamentów”. „Cóż, mój zmienia się w nuklearny myśliwiec!” „Cóż, mój sprzymierza się z Bogiem!” Wszystko to jest Orochi.

Moce potwora obejmowały dowolne manipulowanie kształtem jego ciała, zianie ogniem i regenerację, a wszystko to było, zanim połączył się z potężnym esperem i Bogiem (długa historia, nie pytaj). Po fuzji Orochi mógł używać psychokinezy, manipulować grawitacją, kontrolować elektryczność, latać, TAK ZMIENIĆ SIĘ W JET jak jakiś bio Decepticon i absorbować energię z całej planety (powodując globalne trzęsienie ziemi), aby przeprowadzić niszczycielski atak energetyczny. Co ważniejsze, przez cały ten czas Orochi pozostał w pełni świadomy i faktycznie zyskał intelekt na poziomie geniuszu.

I tak, nic z tego nie wystarczyło, by uratować Orochiego przed zniszczeniem przez Saitamę. Ale jeśli postawisz Orochiego przeciwko Godzilli, jaszczurka atomowa byłaby Gone-zilla z jednym uderzeniem, człowieku.

Mother Legion (Gamera 2: Atak Legionu)

Kadr z Matki Legionu pokazuje, jak wysyła setki swoich robaczych dzieci do ataku

Obraz: Toho

Gamera to prehistoryczny potwór żółw, który został zmutowany przez promieniowanie z bomb atomowych i może teraz ziać ogniem I latać w powietrzu, obracając się z prędkością hipersoniczną jak gigantyczny shuriken w skorupie żółwia, co czyni go oryginalnym Mutant Ninja Turtle. Mimo to, nawet przy wszystkich swoich mocach, Gamera zostałby zrobiony na zupę żółwiową przez Mother Legion z filmu z 1996 roku Gamera 2: Atak Legionu bez interwencji człowieka.

Obcy Legion Matka wygląda jak pająk, skorpion i jeden z robaków Żołnierze statków kosmicznych uprawiała seks z nienawiścią i wywołała zupełnie nową fobię. Nazwany na cześć biblijnego demona Legionu, kaiju z kosmosu prawie wyeliminował Gamerę na początku filmu, każąc swoim robakom wielkości Volkswagen Beetles wspinać się po całym żółwiu i okrywać go jak garnitur wykonany z szorstkiej świątecznej przędzy ze swetra. Jedynym powodem, dla którego Gamera przeżyła, był odlot, moc, której Godzilla nie ma… z wyjątkiem lat 71. Godzilla kontra Hedorah, gdzie mógł „latać” atomowym beknięciem w ziemię. Zwykle nie rozmawiamy dużo o tym filmie.

W końcu Matka Legion była w stanie odrodzić latających żołnierzy owadów z jej ciała, oprócz zakopywania się pod ziemią, tworzenia barier elektrycznych i strzelania laserami. Zasadniczo wygrała bitwę z Gamerą, po prostu się pokazując. Ale potem zaangażowali się ludzie i pomylili rój latających robaków z sygnałami radiowymi. Mimo to, biorąc pod uwagę, że Godzilla ma naturalną zdolność latania cegły przykutej łańcuchem do słupka, można śmiało powiedzieć, że w meczu pomiędzy Tylko go i Mother Legion (bez udziału ludzi), Godzilla natychmiast wypełniłaby się większą liczbą błędów niż Cyberpunka 2077 i sprawić, by jego wydrążone zwłoki były marionetkami, aby wykonywały głupie tańce dla rozrywki ML.

Frankenstein (Frankenstein kontra Baragon)

Zdjęcie Frankensteina przedstawia półnagą istotę stojącą wysoko i patrzącą w dal

Zdjęcie: American International Pictures

Wiedza to wiedza, że ​​„Frankenstein” to imię lekarza, a nie potwora. Mądrość polega na tym, że skoro stwór był dziełem doktora Frankensteina, w naturalny sposób odziedziczy on nazwisko swojego „ojca”. Japońskie ciekawostki science-fiction wiedzą o tym w filmie z 1965 roku Frankenstein kontra Baragon, Klasyczna postać Mary Shelley została zmieniona w kaiju z potworami we krwi.

Frankenstein kontra Baragonwydany w stanach jako Frankenstein podbija świat, zaczyna się od dostarczenia bijącego serca oryginalnego potwora Frankensteina do Japonii, gdzie naukowcy ustalają, że stworzenie po prostu nie może umrzeć. Dopóki pozostanie choć jedna jej komórka, w końcu powróci do życia, jeśli otrzyma wystarczającą ilość białka lub promieniowania. To wtedy bomba atomowa zostaje zrzucona na laboratorium badawcze w Hiroszimie, niszcząc je i miasto, ale przekształcając serce w całą osobę. Potrzeba 15 lat, aby odrodzony Frankenstein dojrzał do dojrzałości, ale kiedy już zostanie odkryty, włącza się jego gen X lub cokolwiek innego i zaczyna rosnąć i rosnąć, aż osiągnie 20 metrów (65 stóp) wzrostu. To nawet nie połowa rozmiaru najmniejszej Godzilli, ale w bitwie między nimi Frank może nadal mieć przewagę.

Jak film wielokrotnie wyjaśnia, ten Frankenstein dosłownie nie może umrzeć. Jeśli odetniesz mu rękę, po prostu odrośnie, podczas gdy odcięta część ciała w końcu zregeneruje się w zupełnie nowego potwora, jeśli zapewni się źródło zasilania, takie jak promieniowanie. I nie zapominajmy: Godzilla jest chodzącym symbolem promieniowania z charakterystycznym atomowym atakiem oddechu. w 2019 r Godzilla: Król potworów, zdetonowanie głowicy nuklearnej tuż obok jego twarzy było jak wlanie potrójnego espresso do jego organizmu. Bycie w tym samym napromieniowanym kodzie pocztowym, co Godzilla, prawdopodobnie mogłoby podwoić rozmiar Franka. Lub w liczbie.

Wiemy z kontynuacji z 1966 r., Wojna Gargantu, to DNA pozostawione przez japońskiego Frankensteina ostatecznie, przez wiele lat, dojrzewa do kaiju podobnego do Wielkiej Stopy. Ale jeśli to DNA było skąpane w halitozie Godzilli, proces dojrzewania mógłby być natychmiastowy. Z każdą kroplą przelanej krwi Franka Godzilla może tworzyć zupełnie nowego wroga do walki. Jasne, wszyscy byliby znacznie mniejsi niż Król Potworów, ale mając wystarczająco dużo czasu, G-dog walczyłby z całym rojem wrogów, a ten scenariusz już omówiliśmy w Mother Legion. Zwycięzca: Frankenstein, dzięki technicznej cierpliwości i krwi kaiju Bigfoot.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!