Fujifilm planuje „ułatwić taśmę” dzięki urządzeniu Kangaroo dla MŚP


„Ułatw sobie taśmę”. To apel ze strony Fujifilm, która twierdzi, że jest to klucz do nakłonienia większej liczby organizacji do korzystania z taśm, która bardzo mocno twierdzi, że jest najtańsza, najbardziej energooszczędna i najlepiej dostosowana do archiwizacja długoterminowa wszystkich nośników danych.

Fujifilm planuje ułatwić korzystanie z taśmy poprzez rozszerzenie rodziny Kangaroo Taśma LTO archiwizacja „urządzeń” w podstawowej obudowie o pojemności 100 TB (terabajtów) tego lata.

Istniejąca firma Kangaroo będzie przechowywać 1 PB (petabajt) w pakiecie, który składa się z nośników taśmowych LTO-9 (do 120 kaset), biblioteki taśmowej z oprogramowaniem do archiwizacji opartej na pamięci obiektowej, a także sprzętu serwerowego oraz monitora i klawiatury. Wszystko to jest dostępne w urządzeniu typu plug-and-play.

Ale tego lata firma wprowadzi na rynek Kangaroo Lite o pojemności 100 TB. LTO-9 oferuje 18 TB nieskompresowanego materiału na kasetę z taśmą, a LTO-10, którego premiera planowana jest na 2025 r., ma oferować 36 TB.

Według Petera Struika, wiceprezesa wykonawczego Fujifilm w Europie, taśma doskonale nadaje się do archiwizacji zadań i powinna zyskać duże uznanie klientów ze względu na swoją trwałość, efektywność energetyczną i niski koszt posiadania.

„W przypadku archiwizacji kluczem jest brak uzależnienia od dostawcy” – powiedział Struik w przemówieniu w witrynie an Wycieczka prasowa IT wydarzenie. „Klienci będą potencjalnie chcieli uzyskać dostęp do danych za 20, 30 lat lub dłużej. Jakie miejsce będą mieli do przechowywania?”

Reklama

W tym miejscu Struik zwraca uwagę na środowisko oprogramowania Kangaroo. Jest oparty na systemie Linux i można uzyskać do niego dostęp poprzez linię poleceńz założeniem, że niezależnie od tego, co jeszcze się zmieni, dane przechowywane przez wiele dziesięcioleci będą nadal dostępne za pośrednictwem bardzo prostego interfejsu.

Dostęp do oprogramowania do przenoszenia danych Kangaroo można uzyskać za pośrednictwem NFS, SMB i S3 z możliwością przywracania w formacie .tar. „Jest otwarty i nie zmienił się od 40 lat” – powiedział Struik.

„Zimnych danych przybywa, ale budżetów nie” – powiedział Struik. „Taśma powinna być częścią rozwiązania, rozwiązania hybrydowego. Ale nie ułatwiliśmy tego, więc ludzie uciekli do chmury. Teraz, dwa lata później, okazało się, że nie jest tak dobrze. Musimy więc ułatwić korzystanie z taśmy”.

„W przypadku wszystkich danych, których nie używasz lub używasz rzadko, najlepszym wyborem będzie taśma” – powiedział Struik. „Jeśli nie dotykasz czegoś przez sześć miesięcy lub trzymasz go przez dłuższy czas, taśma ma sens”.

Rosną zimne dane, ale budżety nie. Taśma powinna być częścią rozwiązania, [but] musimy to ułatwić

Peter Struik, Fujifilm

Zaletami taśmy w porównaniu z innymi metodami przechowywania są lepsza efektywność energetyczna, niższe koszty, mniej odpadów elektronicznych oraz większe bezpieczeństwo i wydajność.

Jeśli chodzi o efektywność energetyczną, dysk musi stale się obracać, aby przechowywać dane, podczas gdy taśma zużywa energię tylko podczas zapisywania lub odczytu, więc koszty energii są znacznie niższe, ponieważ zużywa się o 95% mniej energii niż w przypadku dysków twardych (HDD).

Emisje dwutlenku węgla są również znacznie niższe w przypadku taśm w porównaniu z dyskami twardymi. Według badania cytowane przez IEEEnośniki taśmowe mogą przetrwać 30 lat lub dłużej, w przeciwieństwie do pięciu lat w przypadku dysków twardych. W ciągu swojego życia dyski twarde wytwarzają około 2,55 kg CO2 na terabajt rocznie, podczas gdy taśma wytwarza zaledwie 0,07 kg CO2 na terabajt rocznie.

Według danych IDC cytowanych przez IEEE, gdyby organizacje na całym świecie przeniosły 60% swoich danych na taśmę, ilość CO2 emitowane przez urządzenia do przechowywania danych spadłyby o 58%.

Pod względem kosztów taśma kosztuje osiem razy mniej niż dysk w ciągu 10-letniego całkowitego kosztu posiadania 10 PB, według badanie cytowane przez IDC.

Ponadto znacznie większa trwałość taśmy – ponad 30 lat w porównaniu z około pięcioma latami w przypadku dysków twardych – oznacza znacznie mniej elektroodpadów. Z badania cytowanego przez IEEE wynika, że ​​w przypadku 100 PB danych w ciągu 10 lat powstaje o 51% mniej e-odpadów, co oznacza 3,6 tony sprzętu taśmowego w porównaniu z 7,4 tony dysków twardych.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, taśma jest z natury bezpieczniejsza niż wirujący dysk, głównie ze względu na to, że jest odłączona od sieci, gdy nie jest używana. Ponadto standard LTO-9 obejmuje szyfrowanie sprzętowe i funkcję jednokrotnego odczytu i wielokrotnego zapisu (WORM).

Jeśli chodzi o wydajność, kaseta z taśmą LTO-9 mieści 45 TB danych po skompresowaniu z szybkością transferu natywną 400 MB/s lub 1000 MB/s przy kompresji 2,5:1. Gęstość powierzchniowa jest około 100 razy większa w przypadku taśmy niż dysku twardego.

Taśma ma jednak również wady. Główną wadą taśmy jest czas dostępu. Dyski twarde są zawsze włączone, a dostęp do danych można uzyskać w dowolnym miejscu na ich talerzach. Taśmy muszą wskazywać lokalizację na taśmie, w której przechowywane są dane. Najkrótszy czas dostępu do taśm offline mierzony jest w minutach, a w przypadku zdalnego przechowywania taśm czas ten może się znacznie wydłużyć.



Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Mroczne widmo ulepsza się z każdym spin-offem, który inspiruje

Gwiezdne Wojny: Widmowe zagrożenie ma 25 lat i ponownie w kinach z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen („Niech 4-ty będzie z...

Microsoft potrzebuje trochę czasu, aby „dopracować” aktualizacje Copilot AI w systemie Windows

Microsoftu najnowsze wpisy na blogu programu Windows Insider powiedzieć, że jeśli chodzi o testowanie nowych funkcji Copilot w systemie Windows 11: „Zdecydowaliśmy się...

Google zakazuje reklamodawcom promowania fałszywych usług pornograficznych

Google od dawna zakazuje reklam o charakterze jednoznacznie seksualnym, ale jak dotąd firma nie zabraniała reklamodawcom promowania usługi których ludzie mogą używać do...
Advertisment