DJI robi kamerę kinową z wbudowanym gimbalem i ogniskowaniem LIDAR


Producent dronów DJI ogłosił kamerę kinową który jest wyposażony we wbudowany gimbal, może nagrywać w rozdzielczości do 8K i wykorzystuje dalmierz LIDAR, który obiecuje „ostrzejsze, szybsze i bardziej niezawodne ustawianie ostrości” nawet przy słabym oświetleniu. Nazywa się Ronin 4D i chociaż jest skierowany wprost do profesjonalistów, jest pełen interesujących funkcji i pokazuje, że DJI nadal rozwija swoją technologię kamer poza dronami.

Kamera Ronina 4D nazywa się Zenmuse X9 i jest pełnoklatkowa, ma wymienne mocowania obiektywu dla systemów DJI DL i Leica M oraz zawiera dziewięć (dziewięć!) wbudowanych filtrów ND do kontrolowania ekspozycji na słońce. Model 6K może robić 6K przy 60 klatkach na sekundę i 4K120, a model 8K może robić 75 klatek na sekundę w maksymalnej rozdzielczości. X9 może nagrywać w formatach RAW lub 422HQ ProRes lub H.264, jeśli próbujesz kontrolować rozmiary plików lub potrzebujesz szybkiego zwrotu materiału. Do tego momentu kamery Zenmuse DJI były w większości projektowane do latania na dronach, ale (niestety dla entuzjastów dronów) firma mówi mi, że X9 jest przeznaczony specjalnie dla Ronina 4D.

Reklama

Wygląda na całkiem spójną całość.
Obraz: DJI

DJI mówi, że Ronin 4D w wersji 6K będzie dostępny w grudniu, a wersja 8K będzie dostępna „w późniejszym terminie”. Jest też mnóstwo akcesoriów, w tym bezprzewodowy system monitorowania (który pozwoli również na zdalne sterowanie ustawieniami kamery i ruchami gimbala, ułatwiając pracę operatora kamery) oraz silnik ostrości, który pozwoli nawet dostosować ręczne- obiektywy do ustawiania ostrości w systemie LIDAR.

Proszę cieszyć się tym niesamowitym obrazem demonstracyjnym dostarczonym przez DJI. Jestem pewien, że operator kamery na przewodzie docenia zdalne sterowanie kamerą.
Obraz: DJI

System ustawiania ostrości LIDAR, który ma zasięg 10 metrów i może sterować autofokusem lub zapewniać przebieg ułatwiający ręczne ustawianie ostrości.
Obraz: DJI

Jeśli chodzi o wbudowany gimbal, DJI twierdzi, że będzie w stanie stabilizować się w czterech osiach (stąd 4D w nazwie), w tym w górę iw dół. Według firmy powinno to pomóc jeszcze bardziej zredukować wstrząsy lub drgania kamery spowodowane chodzeniem lub bieganiem operatora, co byłoby imponujące — można to zrobić za pomocą innej technologii stabilizacji, ale wymaga to sporych umiejętności, jak w zasadzie każda z moich Materiał filmowy Steadicam będzie świadczyć o tym. DJI twierdzi, że Ronin 4D jest „lżejszy i mniejszy niż większość kamer kinowych zamontowanych na profesjonalnym trójosiowym stabilizatorze”.

w odróżnieniu Systemy kamer / gimbali DJI Osmo, a nawet niektóre z nich niższej klasy gimbale RoninRonin 4D nie jest skierowany do konsumentów ani prosumentów. Wersja 6K kosztuje 7199 USD, wersja 8K to 11 499 USD i obie są dostarczane z przyzwoitym zestawem: gimbal, aparat, dalmierz LIDAR, monitor i uchwyty / górny uchwyt, futerał i akumulator (aparat 8K również jest wyposażony w dysk SSD o pojemności 1 TB). W sferze kamer produkcyjnych i systemów stabilizacji to w rzeczywistości jest na dole (DJI’s kinowy stabilizator Ronin 2 kosztuje ponad 8000 USD bez podłączonej kamery, i Kamera Sony FX9 6K kosztuje 11 000 USD za samo ciało), ale jeśli miałeś nadzieję, że użyjesz systemu ostrości LIDAR, aby całkowicie skupić się na paznokciach w swoich vlogach, możesz to przemyśleć.

Na zdjęciu: jak wygląda fotografowanie Roninem 4D w normalnych warunkach.
Obraz: DJI

Pomimo profesjonalnego skupienia, Ronin 4D nadal wygląda na naprawdę pożądany kawałek technologii. Ma to również sens, jeśli chodzi o DJI — firma najwyraźniej włożyła dużo pracy w swoje kamery dronów i systemy kardanowe, więc było tylko kwestią czasu, zanim je poskłada. Dodatkowo zawsze jest możliwe, że wersja systemu LIDAR trafi do ręcznych kamer DJI Osmo, co może stworzyć bardzo interesującą konfigurację do vlogowania.

Jeśli chodzi o nadzieje DJI na to, że Ronin 4D będzie kamerą kinową, ciekawie będzie zobaczyć, jakie produkcje go podnoszą. Zdecydowanie wydaje się, że będzie to warte rozważenia dla każdego, kto kręci filmy w szybkim tempie, takich jak filmowcy dokumentalni lub komercyjni. Trudno powiedzieć, czy Hollywood szuka uniwersalnej kamery i gimbala, a nie fragmentarycznego systemu, który zapewnia większą kontrolę — chociaż DJI pracuje nad uzyskaniem Klasyfikacja Netflix, więc Ronin 4D powinien być opcją dla każdego, kto chce nakręcić oryginał do usługi przesyłania strumieniowego.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Akasa Intros AK-PCCE25-02 Adapter 2,5GbE z obsługą PoE 25W

Akasa ostatnio zainteresowała się produktami sieciowymi dla klientów, a jej niedawna niskoprofilowy adapter 2,5 GbE. Najnowszym produktem firmy w tej kategorii jest...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!