Czy życie nie byłoby przyjemniejsze, gdyby ładowanie klocków wyglądało jak małe komputery Macintosh?


Shargeek, producent akcesoriów, wypuścił Indiegogo, aby sfinansować 35-watową ładowarkę USB-C w kształcie malutkiego komputera Apple Macintosh. Strona dla Kampania crowdfundingowa Retro 35 jest bardzo ostrożny, aby nie wspomnieć o nazwie klasycznego komputera Apple, ale czerpie bardzo oczywiste inspiracje, od beżowej kolorystyki po umiejscowienie napędu dysku. Urządzenie jest ostatecznie ustawione w cenie detalicznej za 49 USD, a ceny „early bird” Indiegogo zaczynają się od 25 USD.

Ponieważ coraz więcej producentów telefonów przestało dostarczać klocki do ładowania ze swoimi urządzeniami, ładowarki na rynku wtórnym stają się coraz bardziej popularne. Często te klocki oferują dodatkowe porty lub wyższe prędkości ładowania w porównaniu do ich własnych odpowiedników, ale fajnie jest widzieć, jak Shargeek idzie w innym kierunku i skupia się na wyglądzie, a nie na specyfikacjach.

Reklama

Retro 35 wraz z szeregiem urządzeń, które może ładować.
Obraz: Shargeek

Retro wibracje.
Obraz: Shargeek

To powiedziawszy, wszystkie obrazy Retro 35 autorstwa Shargeeka pokazują, że jest on podłączony do listew zasilających ułożonych płasko na biurkach, aby upewnić się, że jest we właściwy sposób. Ale założę się, że większość ładowarek spędza czas podłączony do gniazdka ściennego, co zmusiłoby ładowarkę do ułożenia na bok. Wciąż wyglądałoby to całkiem uroczo, ale mniej… estetycznie niż promocyjne obrazy Shargeeka.

Pod względem specyfikacji jest to ładowarka USB-C o mocy 35 W, co oznacza, że ​​oferuje wystarczającą ilość soku dla smartfonów, tabletów lub laptopów o mniejszej mocy, takich jak M1 MacBook Air. Obsługuje szereg protokołów ładowania, w tym PPS, PD3.0 i QC3.0, a jego ekran jest zaprojektowany tak, aby świecił w różnych kolorach w zależności od szybkości ładowania urządzenia. Żółty oznacza „normalne ładowanie”, niebieski to „szybkie ładowanie”, a zielony to „super ładowanie”, chociaż nie ma wzmianki o tym, którym konkretnym prędkościom odpowiadają te kolory.

Retro 35 jest domyślnie wyposażony w bolce do gniazd amerykańskich, ale istnieją adaptery, które umożliwiają współpracę z gniazdami w Wielkiej Brytanii, Australii i UE.

Oryginalny Macintosh firmy Apple był ikoną wzornictwa i do dziś inspiruje akcesoria. Kilka lat temu zobaczyliśmy ofertę Elago i Podstawka ładująca Apple Watch w kształcie Macintoshaktóry ładuje smartwatch Apple, jednocześnie zmieniając jego wyświetlacz jako „ekran” dla miniaturowej wersji komputera z lat 80.

Oczywiście jest to kampania crowdfundingowa, więc obowiązują wszystkie zwykłe zastrzeżenia. Ale to nie jest pierwszy crack Shargeeka w sprzedaży akcesoriów do ładowania, po tym, jak wcześniej zgasił Burza 2 oraz Storm 2 Slim banki mocy. Oznacza to, że wsparcie nowego projektu nie jest pełnym strzałem w ciemność. W przeciwnym razie Shargeek ma nadzieję, że wyśle ​​nową ładowarkę Retro 35 w lipcu po zakończeniu kampanii crowdfundingowej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MSI prezentuje karty graficzne GeForce RTX 4060 Gaming X i Ventus 2X

MSI na targach Computex 2023 zaprezentowało swoją nadchodzącą kartę graficzną GeForce RTX 4060 Gaming X. RTX 4060 jest już zapowiedziany, dlatego firma...

Hashflaga WWDC23 jest już dostępna na Twitterze

Już tylko kilka dni dzieli nas od WWDC 2023, które rozpocznie się 5 czerwca od wielkiego przemówienia otwierającego. Gdy firma przygotowuje się...

HYTE Nexus Portal NP50 integruje zarządzanie chłodzeniem, oświetleniem i akustyką w jednym urządzeniu

Nexus Portal NP50 firmy HYTE to nie tylko wentylator i kontroler oświetlenia. Jest to w pełni zintegrowane urządzenie zasilane procesorem ARM, które...
Advertisment