ChatGPT jest teraz dostępny w usłudze Azure OpenAI firmy Microsoft


Microsoft robi ChatGPT dostępne we własnej usłudze Azure OpenAI już dziś. Deweloperzy i firmy będą teraz mogli zintegrować model ChatGPT OpenAI z własnymi aplikacjami w chmurze, umożliwiając konwersacyjną sztuczną inteligencję w wielu innych aplikacjach i usługach.

Firmy mogą używać ChatGPT do obsługi niestandardowych chatbotów do obsługi zapytań od klientów, dostarczania podsumowań rozmów, pomocy w automatyzacji wiadomości e-mail i wielu innych.

Microsoft twierdzi, że użytkownicy Azure OpenAI mogą już dziś uzyskaj dostęp do podglądu ChatGPT, z ceną ustaloną na 0,002 USD za 1000 tokenów. Rozliczanie za całe użycie ChatGPT rozpocznie się 13 marca w ramach usługi Azure OpenAI. Deweloperzy będą musieli ubiegać się o dostęp specjalnyponieważ usługa Azure OpenAI wymaga rejestracji i jest „obecnie dostępna tylko dla klientów i partnerów zarządzanych przez firmę Microsoft”.

Usługa chmurowa Microsoftu obejmuje również szereg innych modeli AI z OpenAI, w tym GPT-3.5, Codex i DALL-E. Firma Microsoft łączy narzędzia, takie jak ChatGPT i DALL-E, z obsługą, zarządzaniem i skalowaniem danych platformy Azure. Twórca oprogramowania wykorzystuje Azure OpenAI do obsługi GitHub Copilot, Power BI, Microsoft Teams Premium, Viva Sales i nowego chatbota Bing firmy Microsoft.

Microsoft ma przewagę w wyścigu AI po tym, jak firma kupiła wyłączną licencję na technologię leżącą u podstaw GPT-3 w 2020 r. Inwestycja 1 miliarda dolarów w OpenAI w 2019 roku. Od tego czasu zbudował głębokie relacje z OpenAI rozszerzyła współpracę w „wielomiliardową inwestycję”, która czyni Microsoft wyłącznym dostawcą chmury dla OpenAI.

Ponieważ startupy i firmy spieszą się, by zintegrować funkcje sztucznej inteligencji ze swoimi aplikacjami i usługami, rywale, tacy jak Amazon, podobno z trudem nadążają. W najnowszym Wiersz poleceń biuletyn, Skraj redaktor Alex Heath słyszał, że „AWS nie ma wystarczającej mocy obliczeniowej, aby zaspokoić zapotrzebowanie ze strony startupów uruchamiających funkcje AI”.

Reklama

Wkrótce dowiemy się, czy Microsoft jest w stanie zaspokoić popyt ze strony firm starających się zintegrować funkcje generatywnej sztucznej inteligencji. Microsoft już teraz szybko komercjalizuje modele OpenAI i zintegrował wersję technologii następnej generacji, która napędza ChatGPT do swojej wyszukiwarki Bing i przeglądarki Edge.

Kolejny etap wypychania AI przez Microsoft zostanie szczegółowo omówiony w przyszłym tygodniu. Microsoft organizuje specjalne wydarzenie, na którym planuje ogłosić „przyszłość pracy z AI” i zademonstrować, w jaki sposób sztuczna inteligencja podobna do ChatGPT będzie działać w aplikacjach pakietu Office. Dyrektor generalny Microsoft Satya Nadella i szef Microsoft 365 Jared Spataro zorganizują spotkanie impreza 16 marca o 8:00 czasu pacyficznego / 11:00 czasu wschodniego.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!