Avatar 2, Fast X i każdy nowy film do obejrzenia w domu w ten weekend


Oel ngati kameieCzytelnicy wielokąta!

Co tydzień podsumowujemy najważniejsze nowości w streamingu i VOD, podkreślając największe i najlepsze nowe filmy do obejrzenia w domu. W tym tygodniu czeka długo wyczekiwana premiera strumieniowa Avatar: Droga wodya także wiele innych nowości na VOD i streamingu.

W tym tygodniu, Żyjącywspółczesna adaptacja Akiry Kurosawy Ikiru z Billem Nighym w roli głównej jest dostępny w serwisie Netflix. Flamin’ Gorącywyreżyserowany przez Evę Longorię komediodramat o pochodzeniu Flamin’ Hot Cheetos, jest dostępny do transmisji na Hulu i Disney Plus, podczas gdy Credo IIIz udziałem reżysera-aktora (i prawdziwy miłośnik anime) Michaela B. Jordana można teraz przesyłać strumieniowo w Prime Video. To nie wszystko: w tym tygodniu na VOD dostępnych jest również mnóstwo nowych filmów, w tym najnowsza część serii Szybcy i wściekli, Szybki Xoraz thriller kryminalny Paula Schradera Mistrz Ogrodnika z udziałem Joela Edgertona (Kolej podziemna) i Sigourney Weaver (Obcy).

Wejdźmy w to.


Nowość na Netflixie

Żyjący

Gdzie oglądać: Dostępne do przesyłania strumieniowego w serwisie Netflix

Reklama

Zdjęcie: Lionsgate Wielka Brytania

Gatunek muzyczny: Dramat
Czas pracy: 1h 42m
Dyrektor: Olivera Hermanusa
Rzucać: Bill Nighy, Aimee Lou Wood, Alex Sharp

Nominowany do dwóch Oscarów (najlepszy scenariusz adaptowany i najlepszy aktor pierwszoplanowy), Żyjący to adaptacja arcydzieła dramatu Akiry Kurosawy Ikiru. Bill Nighy wciela się w pracownika biurowego, który otrzymuje trudną diagnozę lekarską i postanawia jak najlepiej wykorzystać pozostały mu czas.

Nowość w Disney Plus

Avatar: Droga wody

Gdzie oglądać: Dostępne do transmisji na Disney Plus

Koledzy z Na'vi, Neytiri (Zoe Saldaña) i Jake (Sam Worthington), latają na swoich cętkowanych niebieskich wierzchowcach banshee ponad chmurami, a za nimi zachód słońca w Avatar: The Way of Water

Zdjęcie: XX-wieczne studia

Gatunek muzyczny: Epicka akcja science-fiction
Czas pracy: 3h 12m
Dyrektor: James cameron
Rzucać: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver

Długo oczekiwana kontynuacja przeboju Jamesa Camerona z 2009 roku była największym sukcesem kasowym 2022 roku i wreszcie debiutuje w serwisie streamingowym w tym tygodniu zarówno w Disney Plus, jak i Max. Był to nie tylko najbardziej lukratywny finansowo film roku — był także jednym z najlepszych, wprowadzając cyfrowe technologie filmowe w nową erę w uczcie dla zmysłów.

Z naszego recenzja:

Avatar: Droga wody opowiada prostą, ale wciągającą historię w pomysłowym, pięknym otoczeniu. To trwa ponad trzy godziny i niestety zajmuje prawie jedną trzecią tego czasu, aby się toczyć. Ale kiedy już to się stanie – kiedy były ludzki żołnierz piechoty morskiej stał się rodowitym Pandorańczykiem Jake Sully (Sam Worthington), jego kumpela z Na’vi Neytiri (Zoe Saldaña) i ich potomstwo czworga dzieci pół-Na’vi, pół-Awatarów, szuka schronienia w lesie w wodnej części świata — poczucie cudu uderza jak fala przypływu.

Nowość na Hulu

Flamin’ Gorący

Gdzie oglądać: Dostępne do przesyłania strumieniowego w Hulu i Disney Plus

(LR) Jesse Garcia i Dennis Haysbert trzymają torbę Flamin' Hot Cheetos przed linią fabryczną Cheetos we Flamin' Hot.

Zdjęcie: Searchlight Pictures

Gatunek muzyczny: Komedia biograficzna
Czas pracy: 1h 38m
Dyrektor: Eva longoria
Rzucać: Jesse Garcia, Annie Gonzalez, Dennis Haysbert

Ewa Longoria z Zdesperowane gospodynie domowe Fame debiutuje jako reżyser biograficznym komediodramatem opartym na życiu Richarda Montañeza, byłego woźnego Frito-Lay, który twierdzi, że jest odpowiedzialny za powstanie Flamin’ Hot Cheetos.

Niesamowity Maurycy

Gdzie oglądać: Dostępne do transmisji na Hulu

(LR) Pomarańczowo-biały kot (Hugh Laurie) i młody mężczyzna w fioletowej bluzie z kapturem (Himesh Patel) patrzą z otwartymi ustami na kuchnię w filmie Niesamowity Maurice.

Zdjęcie: Viva Pictures

Gatunek muzyczny: Familijna komedia fantasy
Czas działania: 1h 33m
Dyrektor: Toby’ego Genkla
Rzucać: Hugh Laurie, Emilia Clarke, David Thewlis

Animowana adaptacja powieści dla dzieci Terry’ego Pratchetta pt. Niesamowity Maurycy występuje Hugh Laurie jako gadający kot, który dokonuje oszustw (we współpracy z grupą szczurów) w pobliskich miastach. Emilia Clarke to Malicia, córka burmistrza, która dołącza do Maurice’a i jego bandytów. W rozległej obsadzie głosowej znaleźli się także Himesh Patel, David Tennant i Gemma Arterton.

Nowość na maks

Avatar: Droga wody

Gdzie oglądać: Dostępne do transmisji na maks

navi chowa się za krzakiem w Avatar: The Way of the Water

Zdjęcie: XX-wieczne studia

Gatunek muzyczny: Epicka akcja science-fiction
Czas działania: 3h 12m
Dyrektor: James cameron
Rzucać: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver

Hej, tu też jest! Dzięki starej umowie między 20th Century Fox (obecnie własnością Disneya) a Warner Bros Awatara sequel zadebiutuje również w streamingu na platformie Max.

Nowość w Prime Video

Credo III

Gdzie oglądać: Dostępne do przesyłania strumieniowego w Prime Video

(LR) Adonis Creed (Michael B. Jordan) stojący naprzeciwko Damiana „Diamentowej Damy” Andersona (Jonathan Majors) w Creed III.

Zdjęcie: Eli Ade/Metro-Goldwyn-Mayer Pictures

Gatunek muzyczny: Dramat sportowy
Czas pracy: 1h 56m
Dyrektor: Michaela B. Jordana
Rzucać: Michael B. Jordan, Tessa Thompson, Jonathan Majors

Michael B. Jordan debiutuje jako reżyser w trzeciej odsłonie spin-offu Rocky, którego akcja skupia się na synu Apollo Creeda, Adonisie. Po pokonaniu swojego długoletniego rywala Ricky’ego Conlana i przejściu na emeryturę u szczytu swojej kariery jako bokserski mistrz wagi ciężkiej, kolejnym wyzwaniem Adonisa jest jego najlepszy przyjaciel z dzieciństwa Damian „Diamond Dame” Anderson (Jonathan Majors), który wraca do domu z pobytu w więzieniu z planem zakłócenia życia Adonisa i zostania mistrzem.

Z naszego recenzja:

Jordan przejmujący stanowisko reżysera Stallone wydaje się być prawdziwą trajektorią Rocky’ego w serialu, ale jednocześnie Jordan pracuje nad zerwaniem Credo III z serii Rocky. Rocky Balboa zasługuje tutaj tylko na krótką wzmiankę, ale przede wszystkim opowieść o sławie i pieniądzach, radzeniu sobie z emeryturą, tłumionych emocjach i konfrontacji z otwartymi ranami jest całkowicie odmienna od sposobu, w jaki Skalistysequele zbliżały się do podobnych historii. Credo III zamiast tego zakorzenia te tematy w specyfice Czarnych Amerykanów i ich doświadczeniach w bezlitosnych systemach. Bada sprzeczne perspektywy bogactwa i sławy Czarnych jako oznaki indywidualnego sukcesu i jako akty asymilacji, a nawet zdrady społeczności Czarnych.

Nowość w Peacocku

Renfielda

Gdzie oglądać: Dostępne do transmisji na Peacock

Radosny, uśmiechnięty Dracula (Nicolas Cage) góruje nad przygnębionym Renfieldem (Nicholas Hoult) w Renfield

Zdjęcie: Michele K. Zdjęcia krótkie/uniwersalne

Gatunek muzyczny: Komedia-horror
Czas pracy: 1h 33m
Dyrektor: Chrisa McKay’a
Rzucać: Nicholas Hoult, Nicolas Cage, Awkwafina

Nicolas Cage występuje jako Dracula w tej komediowej wersji legendarnego wampira, w którym jego sługa, Robert Montague Renfield (Nicholas Hoult), próbuje liczyć się z toksycznym związkiem, jaki łączy go ze swoim nieśmiertelnym szefem.

Z nasza recenzja:

Hoult jest odpowiednio bystry i skromny jako Renfield – jest prawdopodobnie najszczerszą częścią skądinąd cynicznego projektu – ale wydaje się, że jest jedynym aktorem, któremu pozwolono wykorzystać cokolwiek, co przypomina komediową lub dramatyczną duszę. Jest także jedynym, który nie jest obarczony dialogiem, który gra jak amatorska improwizacja. Nie chce go oglądać. To absolutne minimum dla aktora na ekranie, ale jest to warunek wstępny dla prawie każdego innego aspektu Renfielda nie udaje mu się spotkać, od paraliżującej akcji, która odmawia rozkoszowania się dreszczykiem emocji lub obrzydliwej wesołości, po rozproszoną opowieść o mężczyźnie, który znajduje sposoby, by zbesztać swojego dupka szefa. W tym duchu powinna to być najbardziej powiązana komedia na świecie. Zamiast tego jest to po prostu seria niepowiązanych obrazów, połączonych ze sobą na wpół upieczonymi żartami, które można umieścić w ustach praktycznie każdej innej postaci. Wynik byłby tak samo porażką.

Nowość w Shudderze

Brooklyn 45

Gdzie oglądać: Dostępne do transmisji na Shudder

(LR) Jeremy Holm, Anne Ramsay i Ron E. Rains trzymający się za ręce wokół stołu, gdy widmowa ręka wyciąga do nich rękę na Brooklynie 45.

Obraz: Dreszcz

Gatunek muzyczny: Nadprzyrodzony thriller
Czas pracy: 1h 32m
Dyrektor: Teda Geoghegana
Rzucać: Anne Ramsay, Ron E. Rains, Jeremy Holm

Pięciu najlepszych przyjaciół z dzieciństwa zbiera się, by przeprowadzić seans, aby wskrzesić ducha jednej ze swoich niedawno zmarłych żon. Sprawy przybierają nieoczekiwany i przerażający obrót, gdy rytuał działa zbyt dobrze, odkrywając tajemnice, które grupa wolałaby ukryć.

Nowość na VOD

Szybki X

Gdzie oglądać: Do wynajęcia za 19,99 USD Amazonka, JabłkoI Wudu

Jason Momoa jest otoczony miliardem pistoletów podczas pozowania z pomalowanymi paznokciami w zwiastunie Fast X.

Obraz: Universal Pictures

Gatunek muzyczny: Działanie
Czas działania: 2h 21m
Dyrektor: Louisa Leterriera
Rzucać: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson

Zaledwie kilka tygodni po premierze kinowej najnowsza przygoda z serii Szybcy i wściekli przyspiesza drogę do oglądania w domu. Tym razem do stale rosnącej ekipy dołącza Jason Momoa w roli antagonisty.

Z naszego recenzja:

Szybki X cierpi na ten sam stan, co współczesne filmy MCU, gdzie jest tak obciążony wewnętrzną mitologią, że bardziej przypomina pracę domową niż rozrywkę popcornową. „Czasy, kiedy jeden człowiek za kierownicą samochodu mógł coś zmienić, już minęły” — trzeźwo Aimes informuje Doma, przygotowując się do ognistego, sprzecznego z fizyką punktu kulminacyjnego filmu, w którym oczywiście jeden człowiek siedzi za kierownicą samochodu. Aimes ma się mylić w swoich przewidywaniach i źle myśleć o tym. Ale dni, w których taka głupia, przesadzona linia wystarczy, aby widzowie wracali do tej serii, również mogą zanikać.

Mistrz Ogrodnika

Gdzie oglądać: Do wynajęcia za 6,99 USD Amazonka, JabłkoI Wudu

(LR) Joel Edgerton i Sigourney Weaver siedzą na ławce obok kompozycji kwiatów doniczkowych i czarnego psa w filmie Mistrz ogrodnictwa.

Zdjęcie: Bonnie Marquette/Magnolia Pictures

Gatunek muzyczny: Thriller kryminalny
Czas działania: 1h 51m
Dyrektor: Paweł Szrader
Rzucać: Joel Edgerton, Sigourney Weaver, Quintessa Swindell

Trzeci film z trwającej tetralogii Paula Schradera, obejmującej powiązane tematycznie filmy, w których występuje Joel Edgerton (Kolej podziemna) jako Narvel Roth, ogrodnik z mroczną przeszłością, który ma za zadanie zająć się krnąbrną wnuczką (Quintessa Swindell) swojego bogatego dobroczyńcy (Sigourney Weaver). Gdy ta dwójka zbliża się do siebie, historia Narvela powoli, ale nieuchronnie wychodzi na jaw, zagrażając prostemu życiu, nad którego rozwojem tak skrupulatnie pracował.

Pokazywanie się

Gdzie oglądać: Do kupienia za 19,99 USD w dniu Amazonka, JabłkoI Wudu

Michelle Williams formuje rzeźbę w pracowni artystycznej w Showing Up.

Zdjęcie: Allyson Riggs/A24

Gatunek muzyczny: Dramat
Czas pracy: 1h 47m
Dyrektor: Kelly’ego Reichardta
Rzucać: Michelle Williams, Hong Chau, André 3000

Kelly Reichardt (Pierwsza krowa) jest wyjątkowym filmowcem, którego najnowszym dziełem jest zawsze oglądanie spotkań. Jej najnowszy to Pokazywanie sięo rzeźbiarce (Michelle Williams) równoważącej swoje życie zawodowe z prywatnym, gdy przygotowuje się do otwarcia nowego sposobu.

Czy jesteś tam Boże? To ja, Małgorzata

Gdzie oglądać: Do kupienia za 19,99 USD w dniu Amazonka, JabłkoI Wudu

Rachel McAdams jako Barbara Dimon i Abby Ryder Fortson jako Margaret Simon w Are You There God?  To ja, Małgorzata.

Zdjęcie: Dana Hawley/Lionsgate

Gatunek muzyczny: Dramat o dojrzewaniu
Czas działania: 1h 46m
Dyrektor: Kelly Fremon Craig
Rzucać: Abby Ryder Fortson, Rachel McAdams, Kathy Bates

Kultowa opowieść Judy Blume o dorastaniu w adaptacji autorstwa Kelly Fremon Craig (Krawędź siedemnastu), z udziałem Abby Ryder Fortson (oryginalna Cassie z filmów Ant-Man) jako Margaret i Rachel McAdams, Kathy Bates i Benny Safdie jako jej rodzina.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment