Armia brytyjska ogłasza program transformacji


ten Ministerstwo Obrony (MON) ogłosiło nową inicjatywę określaną jako „najbardziej radykalny program transformacji od ponad 20 lat” dla armii brytyjskiej, której kluczowym filarem jest wykorzystanie zaawansowanej technologii.

Program Żołnierz Przyszłości to ćwiczenie modernizacyjne mające na celu wyposażenie armii w zdolności potrzebne do radzenia sobie z globalnymi zagrożeniami nowej generacji. Program będzie wspierany przez inwestycje o wartości 8,6 miliarda funtów w sprzęt w ciągu najbliższych 10 lat, co przyniesie całkowite inwestycje w sprzęt do 41,3 miliarda funtów w nadchodzącej dekadzie.

Mając na celu pozycjonowanie armii jako „globalnie zaangażowanej siły bojowej”, program skoncentruje się na powstających technologiach i zdolnościach cybernetycznych. Opisany jako „krok ewolucyjny”, Ministerstwo Obrony przewiduje, że posunięcie to przyniesie szereg zmian w sposobie, w jaki armia operuje swoją strukturą, siłą roboczą i technologią, a także uczyni ją bardziej zwinną organizacją.

„Future Soldier jest wzmocniony ambicją nakreśloną w Defence Command Paper, aby przekształcić armię w bardziej zwinną, zintegrowaną, zabójczą siłę ekspedycyjną” – powiedział sekretarz obrony Ben Wallace.

„Nasza armia będzie działać na całym świecie, wyposażona w zdolności do stawienia czoła niezliczonym zagrożeniom, od wojny cybernetycznej po konflikt na polu bitwy” – dodał.

Według MON jedną z inicjatyw w ramach programu na zmodernizowanym froncie bojowym jest grupa Eksperymenty i Próby, która zostanie powołana w 2022 roku.

Reklama

Jednostka będzie prowadzić testy nowych technologii i włączanie ich do sposobu walki i działania żołnierzy. Aby wesprzeć swoje działania w zakresie technologii i innowacji, armia otrzyma „znaczny” wzrost finansowania badań i rozwoju.

Ponadto program transformacji obejmuje również plan uruchomienia Akademii Żołnierza oraz nowego systemu zarządzania karierą „na miarę ery cyfrowej”.

Program transformacji armii następuje ogłoszenie 10-letniej strategii cyfrowej MON w lipcu 2021 r., który skupia się na tworzeniu cyfrowej sieci szkieletowej i umożliwieniu departamentowi wykorzystania danych i innowacji.

Strategia obejmuje plany utworzenia „cyfrowej odlewni”, sfederowanego ekosystemu cyfrowych innowatorów i programistów, w tym centrum sztucznej inteligencji ukierunkowanego na obronność, w celu stworzenia „unikalnej cyfrowej zdolności do eksploatacji dla całej obronności”.

Na początku tego miesiąca Royal Navy ogłosiła 13-letni kontrakt o wartości 100 milionów funtów na rozwój zdolności wykrywania radarów, który został opisany jako „skok pokoleniowy” w zdolnościach do prowadzenia wojny elektronicznej w Wielkiej Brytanii.

Również w tym miesiącu pojawiły się kontrowersje w związku z wykorzystaniem technologii nowej generacji do wspierania działań wojennych, jako minister rządu odmówił wykluczenia przyszłego użycia śmiercionośnej broni autonomicznej wśród wezwań do regulacji nowych technologii w tym obszarze.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Akasa Intros AK-PCCE25-02 Adapter 2,5GbE z obsługą PoE 25W

Akasa ostatnio zainteresowała się produktami sieciowymi dla klientów, a jej niedawna niskoprofilowy adapter 2,5 GbE. Najnowszym produktem firmy w tej kategorii jest...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!