Apple stawia na technologię mikro-LED, aby ostatecznie zmniejszyć zależność od ekranów Samsunga dla iPhone’a


Od jakiegoś czasu wiemy, że Apple inwestuje w badania i rozwój technologii ekranów mikro-LED, która wydaje się być najlepszym z obu światów obecnych technologii wyświetlaczy OLED i mini-LED.

Dzisiaj, Nikkei tak mówi Apple sam zaprojektował nawet część urządzeń produkcyjnych, a także współpracował z LG Display w zakresie podłoży i płytek krzemowych z TSMC. Ostatecznym celem jest zastosowanie ekranów mikro-LED w iPhonie, zmniejszając zależność od Samsung Display, który obecnie produkuje większość ekranów iPhone’a, przy czym Samsung jest liderem branży w produkcji OLED.

micro-LED ma indywidualnie podświetlane piksele, oferując wysoki kontrast i głęboką czerń OLED. Ale w przeciwieństwie do OLED, nie jest to materiał organiczny, co oznacza, że ​​nie jest podatny na problemy, takie jak wypalenie. Panele będą również cieńsze i bardziej energooszczędne. Miniaturowe rozmiary chipów mikro-LED mogą również umożliwić skuteczniejsze łączenie wyświetlaczy z innymi czujnikami, takimi jak między innymi skanery linii papilarnych pod ekranem o wyższej wierności.

Ponieważ wyświetlacz jest często najdroższym pojedynczym elementem iPhone’a, istnieją również duże możliwości oszczędności kosztów i potencjalnej poprawy marż, jeśli Apple może posiadać samą technologię wyświetlania, zamiast polegać na własności intelektualnej Samsunga, do czego jest zmuszony na moment, aby zabezpieczyć wysokiej jakości panele OLED dla iPhone’a.

Jednak produkcja wyświetlaczy mikro-LED jest złożona i nadal istnieją pewne wyzwania związane ze skalowaniem produkcji. Nikkei twierdzi, że technologia mikro-LED firmy Apple jest wciąż na etapie próbek, a jej celem jest dostarczenie mikro-LED do zegarka Apple Watch już w 2025 r. (potwierdzające wcześniejsze doniesienia). Nikkei mówi, że Apple ma obecnie ośrodki badawcze mikro-LED w USA, na Tajwanie i w Japonii.

Reklama

Apple Watch będzie na pierwszym miejscu, ponieważ łatwiej jest tworzyć ekrany OLED w mniejszych rozmiarach. Być może za pięć lat Apple będzie gotowe do masowego wytwarzania wyświetlaczy mikro-LED w rozmiarach odpowiednich do użytku w iPhone’ach.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najnowsza aktualizacja Polestar 2 OTA dodaje YouTube, przyspiesza Apple CarPlay

Tego ranka, Gwiazda Polarna rozpoczęła bezprzewodową aktualizację oprogramowania P2.9 do sterowników Polestar 2 na całym świecie. Aktualizacja obejmuje dodanie integracji z YouTube...

Zaprezentowano serie Garmin Fenix ​​7 Pro i Epix Pro 2 z latarkami, dłuższą żywotnością baterii i nie tylko

Zegarki Garmin to tylko niektóre z nich najlepsze smartwatche na rynku, a firma właśnie zaktualizowała dwa ze swoich smartwatchy, w tym nowy Fenix...

Zestaw słuchawkowy Oppo MR ogłoszony na kilka dni przed Reality Pro

Zaledwie kilka dni wcześniej Jabłko oficjalnie ujawnia Rzeczywistość Proogłoszono zestaw słuchawkowy Oppo MR – ale będzie on dostępny tylko w Chinyi jest przeznaczony...
Advertisment