Apple i Foxconn skutecznie lobbują na rzecz łagodniejszego prawa pracy w Indiach


Apple i jego partner w łańcuchu dostaw, firma Foxconn, skutecznie lobbowali na rzecz zmian w zatrudnieniu w Indiach, ponieważ Apple nadal przenosi większą produkcję do tego kraju. Według raportu z Financial Timeszmiany te zwiększają liczbę godzin pracy fabryk, prawie podwajają liczbę dozwolonych nadgodzin i nie tylko.

Apple i Foxconn w Indiach

Dzisiejszy raport wskazuje, że Foxconn i Apple były dwoma głównymi motorami lobbowania na rzecz tych zmian pracowniczych w Indiach. Jedną z największych wprowadzonych zmian jest to, że „produkcja na dwie zmiany” może teraz odbywać się w Indiach, co od dawna jest standardem w Chinach.

Zgodnie z tymi zasadami produkcja może trwać przez dwie 12-godzinne zmiany przez całą dobę. To zauważalny wzrost w stosunku do poprzedniego limitu dwóch dziewięciogodzinnych zmian dziennie.

Inne zmiany obejmują:

  • Maksymalny czas pracy w tygodniu jest ograniczony do 48 godzin
  • Nadgodziny są ograniczone do 48 godzin tygodniowo
  • Dopuszczalna liczba nadgodzin w okresie trzech miesięcy wzrosła z 75 godzin do 145 godzin
  • Złagodzone zostały przepisy dotyczące pracy kobiet w porze nocnej

Zmiany te pojawiają się, gdy Foxconn i Apple dramatycznie zwiększają swoją zależność od Indii w zakresie produkcji. W zeszłym tygodniu raport zwrócił uwagę na ogromny nowy Foxconn Roślina przybywająca do Indii. Bloomberga również niedawno zgłoszone że Apple dokonuje przetasowań w swojej organizacji sprzedaży, aby bardziej skoncentrować się na Indiach, przede wszystkim poprzez uczynienie z nich po raz pierwszy własnego „regionu sprzedaży” w Apple.

Reklama

Jednak przejście na większą produkcję w Indiach nie obyło się bez progów zwalniających. A raport z zeszłego miesiąca podkreślił, jak 50% wskaźnik odrzuceń dla iPhone’a osłonki produkowane przez firmę A indyjski firma jest jaskrawą ilustracją trudności Jabłko twarze w zmniejszaniu swojej zależności od Chiny.

Podążaj za szansą: Świergot, InstagramI Mastodont

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!