Ambicje Google w zakresie gier w chmurze umarły wraz ze Stadia, ujawnia dyrektor


Dwa lata temu napisałem dość proroczy wstępniak o tym, jak to zrobić napis był na ścianie dla usługi gier Google w chmurze Stadia – i jak firma miała teraz nadzieję sprzedać swoją technologię przesyłania strumieniowego białej etykiety innym firmom Zamiast zbudowania własnego serwisu Netflix z grami.

Ale wydaje się, że kiedy Google zabiło Stadia, wyrzuciło również tę technologię.

„Nie oferujemy tej opcji przesyłania strumieniowego, ponieważ była ona powiązana z samą Stadia” powiedział Axios’ Stefana Totilo. „Niestety, kiedy zdecydowaliśmy się nie iść naprzód ze Stadią, tego rodzaju oferta nie mogła już być oferowana”.

Google nazwał wersję z białą etykietą „Immersive Stream for Games”, a czasem „Google Stream” i, o ile mi wiadomo, była używana tylko w eksperymentach, takich jak te, do których linkuję powyżej. W przypadku AT&T były one ograniczone do jej własnych abonentów internetowych. Może nie były tak udane? Kiedy rozmawialiśmy z AT&T o grach w chmurze po tych eksperymentachprzewoźnik nie wydawał się tak uparty, jeśli chodzi o udostępnianie większej liczby gier.

Jestem trochę sceptycznie nastawiony do pomysłu, że Google potrzebne aby zlikwidować próby białej etykiety w tym samym czasie, co obciążyło Stadię, ale nie zdziwiłbym się, gdyby firma zdecydowała się odpisać swoją inwestycję na ulgi podatkowe zamiast utrzymywać technologię. Całe gotowe filmy i programy telewizyjne są niszczone przez firmy takie jak Warner Bros. Discovery podczas spowolnienia gospodarczego — jeśli obecnie nie ma dużego zainteresowania grami w chmurze, być może łatwiej jest odpuścić. Kiedy technologia jest gotowa aby gry w chmurze zniknęłyto będzie kolejna szansa, by zrobić to dobrze.

Dziwna część tej wiadomości: właściwie wywiad Totilo część Google’a nowy impuls wokół gier w chmurze — po prostu nie gier w chmurze, o których myślisz. Buser, były dyrektor gier Stadia i człowiek, który prowadził Sony PlayStation Home, próbuje teraz sprzedawać różne narzędzia Google Cloud, aby pomóc firmom w prowadzeniu gier na żywo. Ale znajduje się również w sytuacji nie do pozazdroszczenia, ponieważ prawie wszystkie wyniki wyszukiwania „gry w chmurze Google” wskazują na nieudaną usługę Stadia.

Reklama

Google nie odpowiedział natychmiast na prośbę o komentarz na temat tego, czy firma skończyła z grami w chmurze, kropka.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!