Aktualizacja systemu PS5 zapewnia obsługę Discord, 1440p VRR i nie tylko


Najnowsza aktualizacja oprogramowania systemowego PlayStation 5 to dostępne dla wszystkich użytkowników już terazoferując zintegrowany czat głosowy Discord i dodatkową obsługę wyświetlaczy 1440p.

Aktualizacja, ogłoszono na początku lutego, zawiera również pewne ulepszenia jakości życia w funkcjach społecznościowych i udostępniania PS5. Wersja 7 oprogramowania PS5 jest dostępna dla wszystkich konsol na całym świecie.

Dzięki niemu gracze mogą:

Dołącz do czatów głosowych Discord z konsoli PS5, co jest szczególnie przydatne w grach wieloplatformowych. Gracze muszą połączyć swoje konta Discord i PlayStation Network (od PlayStation.com, konsola lub aplikacja Discord), nawet jeśli łączyły je już w przeszłości. Daje to Discordowi nowe uprawnienia potrzebne do czatu głosowego PS5.

Ciesz się lepszą wydajnością wizualną na wyświetlaczach 1440p dzięki obsłudze zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR). VRR pozwala monitorowi zsynchronizować częstotliwość odświeżania z liczbą klatek na sekundę konsoli; Monitory 1440p VRR są popularną konfiguracją dla graczy komputerowych, więc pomaga to tym, których PS5 znajduje się obok ich platformy na komputerze stacjonarnym.

Używaj poleceń głosowych, aby nagrywać klipy wideo z rozgrywki. Ta funkcja jest w wersji zapoznawczej tylko dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Mogą powiedzieć: „Hej, PlayStation, przechwyć to”, a konsola zapisze klip, którego długość zależy od bieżących ustawień użytkownika.

Reklama

Gracze mogą również nakazać konsoli zapisanie klipu trwającego od 15 sekund do 60 minut, mówiąc: „Hej, PlayStation, przechwyć ostatnią [X] minuty [or seconds]”. Polecenia głosowe muszą być włączone z menu systemowego; używają mikrofonu zestawu słuchawkowego, mikrofonu w kontrolerze DualSense lub mikrofonu z kamery PlayStation.

Post na blogu PlayStation w środę rano ma znacznie więcej na temat nowych funkcji w ramach aktualizacji oprogramowania — w tym bezprzewodowej aktualizacji kontrolera DualSense. Koniec z wyławianiem właściwego kabla USB z plątaniny kabli z szuflady biurka!Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wraz z remake’iem Resident Evil 4 survival horror zatoczył koło

W 1996 roku oryginał Resident Evil pojawił się na PlayStation — sterowanie czołgiem, stałe kąty kamery, kampowe jednolinijki i wszystko. ...

HP Leads in Hybrid Work with Future‐Ready Portfolio

Today at the Amplify Partner Conference, HP Inc. announced new products and solutions to usher in the next era of hybrid work for...

Teorie Legend of Zelda’s Zonai powracają po nowym zwiastunie TOTK

Rzeka Floria łagodnie wije się wokół Faron Grasslands, wodnej przepaści, którą trzeba pokonać, zanim dotrze się do Ruin Zonai. Wspomniane...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!