Zuckerberg ogłasza masową falę zwolnień Meta w miarę wzrostu strat pracowników


Pod koniec lutego pojawiły się informacje, że Meta planuje kolejna wielka runda zwolnień po zwolnieniu 11 000 pracowników w listopadzie. Dyrektor generalny Mark Zuckerberg ogłosił teraz szczegóły dotyczące kolejnej dużej fali zwolnień, które nadejdą wkrótce, co będzie oznaczać to, co nazywa „rokiem wydajności”.

Zuckerberga opublikował wiadomość wysłał dziś publicznie pracowników Meta na Facebooku.

„Właśnie udostępniłem tę aktualizację dotyczącą naszego Roku Efektywności pracownikom Meta…

Meta buduje przyszłość relacji międzyludzkich, a dziś chcę podzielić się kilkoma aktualizacjami dotyczącymi naszego Roku Efektywności, które pomogą nam to osiągnąć. Cele tej pracy to: (1) uczynienie z nas lepszej firmy technologicznej oraz (2) poprawa naszych wyników finansowych w trudnym otoczeniu, abyśmy mogli zrealizować naszą długoterminową wizję”.

Aby osiągnąć te cele, Zuckerberg mówi, że firma musi stać się odchudzona. Tak więc „w ciągu najbliższych kilku miesięcy” liderzy Meta ogłoszą plany restrukturyzacji „skupiające się na spłaszczeniu naszych organizacji, anulowaniu projektów o niższym priorytecie i obniżeniu wskaźników zatrudnienia”.

Zuckerberg mówi: „Ogólnie rzecz biorąc, spodziewamy się zmniejszyć wielkość naszego zespołu o około 10 000 osób i zamknąć około 5000 dodatkowych wolnych stanowisk, których jeszcze nie zatrudniliśmy”.

W połączeniu z 11 000 osób, które straciły pracę zeszłej jesieni, co stanowiło około 13% zatrudnienia w firmie, ta kolejna fala cięć może spowodować, że całkowite zwolnienia zepchną 30% pracowników Meta.

Reklama

Dla kontekstu Meta zwiększyła liczbę pracowników o prawie 100% od 2019 do 2022 roku Zatrudnienie w Apple wzrosło tylko o 20%.

Zuckerberg znalazł się pod ostrzałem Historia Washington Post o rzekomej nowej rundzie zwolnień, ponieważ jesienią przewidział, że potrzebna będzie tylko jedna duża runda zwolnień. Jednak Meta nie zgadzała się z tym, że Zuckerberg uprzedził w styczniu tego roku, że prawdopodobnie nadejdą kolejne cięcia.

W dzisiejszym liście przyznał, że „ta aktualizacja może nadal wydawać się zaskakująca, dlatego chciałbym przedstawić szerszy kontekst naszej wizji, naszej kultury i naszej filozofii działania”. Podzielił się też kilkoma słowami „wdzięczności” dla utalentowanych ludzi, którzy stracą pracę:

„To będzie trudne i nie ma na to rady. Będzie to oznaczać pożegnanie z utalentowanymi i pełnymi pasji kolegami, którzy byli częścią naszego sukcesu. Poświęcili się naszej misji i jestem osobiście wdzięczny za wszystkie ich wysiłki. Będziemy wspierać ludzi w taki sam sposób, jak wcześniej i traktować wszystkich z wdzięcznością, na jaką zasługują”.

Czas pokaże, jak przebiegnie „Rok wydajności” dla Meta. Kontynuując swój wielki zakład na metaverse, firma ma godne uwagi wyzwanie na rok 2023 po tym, jak Reality Labs, oddział AR / VR, stracił ogromne 13,7 miliarda dolarów w 2022 roku.

Możesz czytać cała wiadomość od Zuckerberga tutaj.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!