Think Silicon zaprezentuje na targach Embedded World 2023 swoje najnowsze rozwiązania graficzne o bardzo niskim zużyciu energii i sztuczną inteligencję do przetwarzania brzegowego


Think Silicon, wiodący dostawca ultraenergochłonnych procesorów graficznych IP dla systemów wbudowanych, zaprezentuje swoje najnowsze rozwiązania graficzne i AI dla urządzeń przetwarzania brzegowego w hali 4, stoisko 476 na targach Embedded World 2023, które odbędą się w Norymberdze w Niemczech w dniach 14-3 marca 16. Rozwiązania pokazują, w jaki sposób firma Think Silicon spełnia złożone potrzeby związane z grafiką o bardzo niskim zużyciu energii i aplikacjami AI na rynkach urządzeń do noszenia, inteligentnych domów, przemysłu i motoryzacji.

Na stoisku Think Silicon będzie można zobaczyć pierwszą w branży kartę graficzną opartą na architekturze RISC-V — serię NEOX IP. NEOX reprezentuje nową erę inteligentnych architektur GPU z programowalnymi shaderami obliczeniowymi, działającymi w systemie operacyjnym czasu rzeczywistego (RTOS) i wspieranymi przez lekką grafikę i ramy programistyczne uczenia maszynowego. NEOX służy jako platforma GPU skierowana do szerokiej gamy rynków wertykalnych, w tym smartwatchy nowej generacji o bardzo niskim zużyciu energii, okularów rzeczywistości rozszerzonej (AR), wideo do monitoringu i rozrywki oraz inteligentnych wyświetlaczy do punktów sprzedaży/punktów -terminale interakcji.

Think Silicon zademonstruje również NEMA |pico VG, najnowszą z serii NEMA |GPU dla układów SoC sterowanych przez MCU, która jest już dostępna i gotowa do wysyłki do klientów wraz z kompleksowym zestawem sterowników, interfejsów API i narzędzi programistycznych. NEMA | pico VG umożliwia grafikę wektorową podobną do smartfonów na rynku MCU i jest idealny do aplikacji do wyświetlania grafiki ubieralnej i wbudowanej, wymagających wysokiej jakości czcionek, kształtów i map. Towarzyszący NEMA | sprzęt pico VG to NEMA | vg, rozszerzenie NEMA | gfx-api, który umożliwia wysokiej jakości renderowanie grafiki wektorowej przy wyjątkowo niskim (zwykle poniżej 5 procent) obciążeniu procesora — do 4 razy niższym niż jego poprzednik.

„NEMA | pico VG to idealne rozwiązanie do obsługi grafiki wektorowej o wyższej rozdzielczości, przekraczającej 400 ppi” — powiedział dr Vassilis Androutsopoulos, dyrektor ds. zarządzania produktem, grafiki i sztucznej inteligencji w firmie Think Silicon. „Think Silicon podniósł poprzeczkę w zakresie jakości grafiki wektorowej, wydajności i efektywności energetycznej, wprowadzając dedykowany sprzęt do wykonywania transformacji wierzchołków i teselacji Beziera oraz dodając nowe rozszerzenie NEMA | vg-api”.

Think Silicon współpracuje z wieloma dostawcami oprogramowania, w tym MicroEJ, aby umożliwić inżynierom oprogramowania i programistom UX łatwe wykorzystanie NEMA | piko VG. MicroEJ to dostawca wbudowanych kontenerów aplikacji, który oferuje wysokiej klasy obsługę UX na dowolnym mikrokontrolerze.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą wieloletnią współpracę z Think Silicon i zintegrować ich nowy NEMA | pico VG z naszym kontenerem aplikacji MICROEJ VEE, który zapewni ograniczonemu cenowo rynkowi MCU wrażenia użytkownika podobne do smartfonów i graficzny interfejs użytkownika interfejsów” — powiedział Semir Haddad, dyrektor ds. produktu i strategii w firmie MicroEJ. „Dzięki ponad 150 milionom sprzedanych MICROEJ VEE nasza współpraca odblokowuje nowe przypadki użycia, adresowane do największej społeczności inżynierów zajmujących się projektowaniem UX/UI. Ponadto unikalna optymalizacja energii MICROEJ VEE wykorzystuje zawsze włączone procesory graficzne NEMA, aby wydłużyć żywotność baterii urządzeń do noszenia, jednocześnie dostarczając wyjątkowe wrażenia użytkownika”.

Ponadto Think Silicon zaprezentuje zestaw wyświetlaczy graficznych Ambiq Apollo4 Plus SoC z NEMA |pico XL z grafiką wektorową. Ambiq Apollo4 Blue Plus jest specjalnie zaprojektowany dla urządzeń końcowych IoT, w tym smartwatchy, zegarków dla dzieci, konsumenckich urządzeń medycznych i inteligentnego domu.

Reklama

Ponieważ rynek IoT stale się rozwija, możliwość zapewnienia najbardziej pożądanego doświadczenia użytkownika staje się sprawą nadrzędną dla producentów elektroniki. Apollo4 Blue Plus firmy Ambiq zapewnia wydajną grafikę i niskie zużycie energii” — powiedziała Charlene Wan, wiceprezes ds. brandingu, marketingu i relacji inwestorskich w firmie Ambiq. „Współpraca z Think Silicon pomaga nam zaoferować naszym klientom szereg opcji wyświetlania o niezrównanej wydajności dla urządzeń końcowych”.

Na targach Embedded World zostanie również zaprezentowany NEMA | firmy Think Silicon gui-builder, wieloplatformowa struktura oprogramowania graficznego, umożliwiająca szybkie tworzenie zaawansowanego graficznego interfejsu użytkownika (GUI) na sprzęcie o niskich zasobach. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs z funkcją „przeciągnij i upuść”, która umożliwia programistom szybkie tworzenie wysokiej klasy graficznych interfejsów użytkownika 3D i płynnych animacji dla urządzeń wyświetlających o ograniczonej wielkości i mocy przy użyciu NEMA | GPU. Zestaw narzędzi automatycznie generuje zoptymalizowany pod kątem wydajności kod wykonywalny i wywołania API, umożliwiając programistom zrozumienie, które dostosowania wydajności maksymalizują moc, wydajność, żywotność baterii i stabilność.

Eksperci Think Silicon będą obecni na spotkaniach i pokazach produktów NEMA | pico GPU i seria produktów NEOX na targach Embedded World.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak naprawić Apple TV zawieszony na czarnym ekranie z iPhonem i symbolem Bluetooth

Czy Twój Apple TV zatrzymuje się na czarnym ekranie z dziwnym obrazem iPhone'a i ikoną Bluetooth? Oznacza to, że w urządzeniu Apple...

Zrównoważony projekt, łatwe naprawy i kilka kompromisów

Szybkie linki Żywotność baterii i ładowanie Jest rok 2023 i nic dziwnego, że jest ich wiele najlepsze smartfony z Androidem...

BIOSTAR przedstawia kombinację karta graficzna + płyta główna

BIOSTAR, wiodący dziś producent płyt głównych, kart graficznych i urządzeń pamięci masowej, z radością przedstawia średniej klasy zestaw gamingowy z rozwiązaniem AMD AAA,...
Advertisment