Steam Deck wreszcie ma sterowniki audio dla Windows


Dwa i pół miesiąca później nasza recenzja Steam Deck, Valve w końcu dostarczyło sterowniki potrzebne do dźwięku, jeśli zdecydujesz się zainstalować system Windows na przenośnym urządzeniu do gier. Wcześniej musiałbyś sparować słuchawki Bluetooth lub podłączyć słuchawki douszne USB-C lub klucz sprzętowy, aby w ogóle uzyskać jakikolwiek dźwięk w systemie Windows. Zarówno głośniki, jak i gniazdo 3,5 mm nie robiły nic w systemie Windows do dzisiaj, a za opóźnienie obwinia AMD.

Ale teraz, ta para nowych sterowników powinien włączyć obie brakujące funkcje audio. Wydobycie AMD i Valve zajęło trochę czasu początkowy zestaw sterowników karty graficznej, Wi-Fi, Bluetooth i SD dla systemu Windowsteż.

Czy nadszedł czas, aby zainstalować system Windows na Twoim Decku? Nie, zdecydowanie bym tego nie powiedział. Podczas gdy Valve wciąż zgniata błędy i dodanie schludnych funkcji Jeśli chodzi o Linuksa, Windows był jeszcze większym bałaganem na początku, a Valve jasno powiedziało, że jeśli pójdziesz w tym kierunku, jesteś w dużej mierze zdany na siebie. Kilka tygodni temu miałem różnego rodzaju problemy z systemem Windows 10 — i chociaż Deck ma teraz odpowiednią obsługę TPM w systemie BIOS, dzięki czemu można zainstalować system Windows 11, nie mogę powiedzieć, czy byłoby lepiej.

Osobiście poczekałbym na nadchodzący kreator podwójnego rozruchu Valve, dzięki któremu można dodać system Windows bez uprzedniego wymazywania istniejącej instalacji SteamOS na Steam Deck. (Możesz po prostu wymienić dysk M.2 NVMe i zachować w ten sposób dwa systemy operacyjne, ale bądź ostrożny.)

Dla mnie ważniejsze jest to, że Windows po prostu nie ma tych samych pułapek przypominających konsolę, które sprawiają, że Deck jest tak dobry na początek, szczególnie jak możesz uzyskać natychmiastowy wgląd w wydajność i żywotność baterii oraz dostroić to wszystko w locie.

Jeśli chcesz Windows, prawdopodobnie zajrzę zamiast tego dedykowany przenośny system Windows, szczególnie gdy rywale zareagują na Deck mocniejszymi żetonami i / lub niższymi cenami.

Reklama



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa zasada Apple App Store dla łatwiejszego usuwania kont i danych trafi 30 czerwca

Podczas imprezy WWDC 2021 firma Apple wprowadziła szereg zmian zasad dotyczących App Store, dostosowanie zasad do wszystkiego od polowania na nagrody...

Twórcy Dream Daddy tworzą następny horror psychologiczny

Rogue Games i Game Grumps współpracowali przy tworzeniu wymarzony tato: Symulator randkowania z tatą w 2017 roku — gra, która początkowo...

Najlepsze oferty dzisiaj: Samsung Galaxy Tab S8, inteligentne monitory, urządzenia peryferyjne do gier i nie tylko

Źródło: Pocketnow Dzisiejsze najlepsze oferty ZAWARTOŚĆ BLISKO Samsung Galaxy Tab...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!