Recenzja Patch Quest: roguelike, Metroidvanias i Pokémon-podobne zbiegają się


Na pierwszy rzut oka świat Łatka Quest jest zachęcający, kolorowy i ciepły. Jednak wkrótce stajesz twarzą w twarz z kolosalnym pająkiem z pajęczyną i nagle świat wydaje się znacznie bardziej niebezpieczny.

W Łatka Quest, wcielasz się w odkrywcę, który z pomocą swoich potwornych kumpli chce zszyć pikowany świat Patchlantis. Twoje pierwsze kilka godzin to połączenie wielu gier, które pojawiły się wcześniej: możesz oswajać potwory à la Pokémon, zbierać przedmioty à la Wiązanie Isaaci unikaj życia à la Wejdź do Gungeona. Ale pomimo wyraźnych inspiracji, deweloper Lychee Game Labs stworzył coś wyjątkowego: roguelike poskramiający potwory wszystko własne.

Za każdym razem, gdy wyruszasz na misję, gubisz się w labiryncie świata Patchlantisa ze swoim lassem do poskramiania potworów i zaufanym blasterem, mając na uwadze jeden cel: z powrotem połączyć świat, jeden plaster na raz. Na początku zapuściłem się do Patchlantis i spotkałem mojego pierwszego wroga, zwykłą ćmę. Słaby robak wydawał się słabym partnerem, ale po oswojeniu Hypnotha okazał się dominującym sprzymierzeńcem, którego moc przyprawiania innych bestii o zawrót głowy z nawiązką rekompensowała jego mizerny wzrost.

Reklama

Zdjęcie: Lychee Game Labs/Curve Games przez Polygon

Na grzbiecie swojego nowego kolegi będziesz podróżować przez labirynt kołder, pokonując wrogie zwierzęta i wzmacniając się owocową amunicją i amuletami. Walczysz z bossami, odblokowujesz skróty i zbierasz rośliny, aż spotkasz swoją ostateczną śmierć, po czym wrócisz do swojej bazy. Zanim wyruszysz na kolejną misję, zyskasz bonusy, które wzmocnią twojego odkrywcę i rozrzucisz rośliny wokół obozu, aby wzmocnić swoje ukochane zwierzaki, przygotowując cię do następnej podróży.

Teraz jesteśmy gotowi, aby z powrotem połączyć kawałki świata… Chwila, czy to pancernik w kapeluszu? O tym właśnie mówię! Zwierzęta i stworzenia w środku Łatka Quest zwabiły mnie swoim uroczym zachowaniem (nawet przerażającymi pełzaczami), ale wielu z nich nie jest zainteresowanych przyjaźnią — niektóre to dzikie bestie, które po prostu szukają następnego posiłku. Zwierzęta z Łatka Quest rodzą się dzikie i nieudomowione, ale zamiast oswajać i kolekcjonować te zwierzęta, muszę je wyeliminować.

Odkrywca na brzęczyku walczący z unoszącą się ręką, która strzela ognistymi kulami po ekranie w Patch Quest.

Zdjęcie: Lychee Game Labs/Curve Games przez Polygon

Ich pociski zaśmiecają mój ekran, a ja staram się robić uniki, mając minimalną przestrzeń, jaką mam. Na pewno są punkty, w których I powinien otrzymać obrażenia, a nawet umrzeć, ale Łatka Quest jest wyrozumiały w swoim zestawie narzędzi. Zamiast robić uniki, mogę niszczyć lub odbijać pociski, a czasami mój „poziom unikania”, który daje ci szansę na nieotrzymanie obrażeń po trafieniu, jest wystarczająco wysoki, aby uniknąć wszystkich serii z wyjątkiem najbardziej zagraconych.

Kilka godzin w Łatka Quest zaczął trochę czuć zbyt wybaczający, więc sprawdziłem ustawienia trudności i odkryłem, że grałem na najniższym możliwym poziomie trudności. Jako gracz, którym jestem, podniosłem poziom trudności do „Poziomu 8: Zabójczy”. Och, czyżbym wkrótce dowiedział się, że nie jestem takim graczem, jak myślałem. Łatka QuestUstawienia trudności obejmują spektrum od zachęcających i przystępnych po karzące i chaotyczne. Wiele radości z Łatka Quest wynika z powracania do wyższych poziomów trudności po odblokowaniu atutów i awansowaniu nowo odkrytych towarzyszy.

Po kilku eksperymentach oraz próbach i błędach (znanych również jako wielokrotne umieranie), poczułem się dobrze ze swoim zrozumieniem Łatka Questpodstawowa pętla rozgrywki. Chociaż sam labirynt jest z góry określony, sami wrogowie i łaty są za każdym razem inne, co zapewnia świeże wrażenia podczas każdego biegu.

Obóz bazowy wypełniony różnymi roślinami, krzakami, totemami, złotym domem i zwierzętami w Patch Quest.

Zdjęcie: Lychee Game Labs/Curve Games przez Polygon

Początek Łatka Quest pełne rozwinięcie może zająć trochę czasu, ale każda kołdra zaczyna się od pojedynczej nici i igły. Szybko wplata nowe elementy rozgrywki, aby zapobiec zakurzeniu lub zmatowieniu. Oswajanie potworów zmusza cię do zróżnicowania stylu gry i nie wydaje się, że jest to przypadkowy chwyt, który ma się wyróżniać. System zadań daje poczucie kierunku w krętym labiryncie, a skróty sprawiają, że nie tylko bez końca poruszasz się po labiryncie, aby dotrzeć do celu. Walka wciąga cię z powrotem i wiąże cię z tą satysfakcjonującą pętlą roguelike, polegającą na ulepszaniu twojego sprzętu i ulepszaniu ostatniej misji.

To imponujące — zwłaszcza w przypadku gry opracowanej przez a jedna osoba — ile różnych gatunków i ile odrębnych pętli rozgrywki Łatka Quest udaje się żonglować, nie pozwalając ani jednemu upaść. Może to być Pokémon, Castlevania, Związanie Izaaka, Wejdź do Gungeona smoothie, ale jest to smoothie, które planuję zamawiać raz po raz.

Łatka Quest została wydana 2 marca na PC z systemem Windows. Gra została sprawdzona przy użyciu przedpremierowego kodu do pobrania dostarczonego przez Curve Games. Vox Media ma partnerstwa partnerskie. Nie mają one wpływu na treść redakcyjną, chociaż Vox Media może otrzymywać prowizje za produkty zakupione za pośrednictwem linków partnerskich. Możesz znaleźć dodatkowe informacje na temat polityki etycznej firmy Polygon tutaj.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa kamera Sony ZV-E1 została zaprojektowana tak, aby Twoje vlogi były mniej do bani

Wiemy, jak wygląda większość vlogów i filmów na YouTube w naszej epoce treści. Podobnie jak Sony, które zaczyna tworzyć aparaty zbudowane tak,...

Rząd Wielkiej Brytanii publikuje białą księgę AI

Rząd Wielkiej Brytanii opublikował białą księgę, w której przedstawił swoje „adaptacyjne” podejście do regulacji sztucznej inteligencji (AI), które, jak twierdzi, będzie napędzać odpowiedzialne...

The Last of Us na PC jest rzadko rozczarowującym portem PlayStation w momencie premiery

Spodziewałem się napisać o tym, jak Ostatni z nas część I przybywający na PC to najnowszy przykład świetnego pecetowego portu tytułu Sony PlayStation....
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!