Recenzja Amazon Fire 7: niedrogi tablet do podstaw


Po trzech latach Amazon w końcu zaktualizował swój najtańszy tablet: Ogień 7. Począwszy od 59,99 USD (74,99 USD bez reklam na ekranie blokady), nowy model kosztuje nieco więcej niż jego poprzednik, ale ma zwiększoną pamięć RAM i żywotność baterii, która odpowiada większym i znacznie droższym Fire HD 10. Ma również USB-C, do 32 GB wbudowanej pamięci i mocniejszy procesor.

Ale czy te dodatkowe funkcje sprawiają, że jest to dobry zakup? Po spędzeniu miesiąca na testowaniu wersji Fire 7 bez reklam, powiedziałbym, że tak. Dopóki szukasz tylko taniego tabletu rozrywkowego, jest to przyzwoite urządzenie, zwłaszcza jeśli jesteś już osadzony w ekosystemie Amazon. Jasne, będziesz musiał czuć się komfortowo z kilkoma dość dużymi kompromisami – takimi jak ekran o naprawdę niskiej rozdzielczości, z pikselami – ale w tej cenie nikt nie oczekuje perfekcji.

JAK OCENIAMY I RECENZJEMY PRODUKTY

Podobnie jak wszystkie tablety Fire, Fire 7 ma plastikowy korpus. Jego krawędzie są bardziej zaokrąglone niż w modelu 2019, co ułatwia trzymanie jedną ręką. Jest również o pół uncji lżejszy niż model 2019 — 9,9 uncji zamiast 10,4 — i ma 7,11 cala wysokości, podczas gdy model 2019 miał 7,55 cala. Nieco węższe ramki i nieco szerszy ekran ułatwiają czytanie i oglądanie programów.

Niestety, nowy Fire 7 wciąż ma pikselowy, ziarnisty siedmiocalowy wyświetlacz i oferuje jedynie marną rozdzielczość 1024 x 600 pikseli (171 ppi). To jest rzecz, której najbardziej nie lubiłem w Fire 7. Nie oczekuję, że tablet za 59,99 USD będzie miał wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, taki jak ten na iPadzie, czy nawet 149,99 USD Amazon Fire 10. Ale większość ludzi kupi ten tablet dla rozrywki , jak oglądanie filmów, czytanie i (powoli) przeglądanie mediów społecznościowych, a wyświetlacz jest podstawową funkcją, którą Amazon powinien zwiększyć, powiedzmy, pojemność pamięci — zwłaszcza, że ​​Fire 7 jest wyposażony w gniazdo kart microSD. Wyświetlacz również nie jest odporny na odciski palców i łatwo się rozmazuje. Jest zarówno błyszczący, jak i przyciemniony, co sprawia, że ​​trudno jest go używać na zewnątrz, gdy jest słonecznie.

Ekran jest w porządku w niektórych warunkach słabego oświetlenia, ale nie tak bardzo, gdy jest słonecznie.

Reklama

Mimo wszystko nadal cieszyłem się czytaniem e-booków i oglądaniem programów na Fire 7. Po zaabsorbowaniu tym, co czytałem lub oglądałem, szybko zapomniałem o ziarnistym ekranie, zwłaszcza w nocy. Dzieje się tak dlatego, że Fire 7 działa na nowym Fire OS 8, zmodyfikowanej wersji Androida 11. Wraz z tym nowym systemem operacyjnym pojawia się kilka pomocnych zmian w interfejsie użytkownika, takich jak tryb ciemny i ustawienie, które minimalizuje niebieskie światło. Możesz nawet nieco dostosować menu.

Szczególnie podobało mi się używanie tabletu do czytania. Wyświetlacz jest nieco ostrzejszy niż ekran e-ink na bazowym Kindle, który oferuje bardzo niską rozdzielczość 167ppi. Może to być korzyścią, jeśli używasz tabletów jako dodatkowych czytników e-booków, zwłaszcza że Fire 7 jest o 30 USD tańszy niż Kindle.

Podczas gdy zły głośnik wydawał metaliczny dźwięk, który nie jest ani pełny, ani wyraźny, szybko o nich zapomniałem dzięki wtyczce audio 3,5 mm. To coś, czego często brakuje w nowszych tabletach, a w połączeniu z obsługą Bluetooth oznacza, że ​​możesz podłączyć go do szerokiej gamy słuchawek i głośników. To znacznie poprawia jakość dźwięku, niezależnie od tego, czy słuchasz audiobooków przez Audible, dostrajasz się do muzyki, czy przesyłasz strumieniowo program.

Port USB-C i gniazdo słuchawkowe z boku tabletu Amazon Fire 7.

Dobre wyjście do portu microUSB; cześć, USB-C; i cieszę się, że jeszcze tu jesteś, gniazdo słuchawkowe.

Byłem mile zaskoczony poprawioną żywotnością baterii. Amazon twierdzi, że pełne naładowanie tabletu zajmuje około czterech godzin za pomocą dołączonej pięciowatowej cegły ładującej i kabla ładującego USB-C, który uważam za dokładny. Firma twierdzi również, że żywotność baterii wynosi do 10 godzin, co odpowiada mojemu doświadczeniu. To stawia go na równi z droższym Amazon Fire HD 10. Minął prawie tydzień, zanim musiałem naładować tablet, podczas gdy jego poprzednik wytrzymał tylko około dwóch dni. Aby zilustrować, o ile lepsza jest bateria, obejrzenie 25-minutowego filmu dokumentalnego obniżyło baterię o około 5 procent (przy 70 procentowej jasności, mogę dodać). Dla porównania koleżanka Cameron Faulkner odnalazł oglądanie 23-minutowego odcinka obniżyło baterię w ostatnim modelu o 20 procent.

Tym razem opcje przechowywania są również lepsze. Chociaż wciąż ma tylko 16 GB lub 32 GB wbudowanej pamięci, nowy model może obsługiwać karty microSD o pojemności do 1 TB. Jego poprzednik osiągnął maksymalną pojemność 512 GB.

Gniazdo microSD z boku Amazon Fire 7.

Fire 7 jest wyposażony w gniazdo microSD i może używać kart o pojemności do 1 TB, aby zwiększyć wewnętrzną pamięć o pojemności 32 lub 64 GB

Nie można oczekiwać, że tablet za 59,99 USD będzie tak szybki jak iPad, a na pewno tak nie jest. Mimo to, chociaż Fire 7 jest powolny, przynajmniej jest trochę szybszy niż jego poprzednik. To dlatego, że jest wyposażony w prawie dwa razy mocniejszy czterordzeniowy procesor 2,0 GHz, a także 2 GB pamięci RAM zamiast 1 GB w modelu z 2019 roku. To ten sam procesor i pamięć, co Fire HD 8 za 89,99 USD. To nadal nie czyni go świetnym do gier, ale będziesz mógł otwierać wiele stron internetowych jednocześnie bez, powiedzmy, znacznego spowolnienia tabletu – co zdarzałoby się czasami przy użyciu modelu 2019. Zauważyłem też pewne ulepszenia w odtwarzaniu wideo, co spowodowało ponowne oglądanie Dziwniejsze rzeczy po raz setny przyjemny. Pisanie, otwieranie aplikacji i przeglądanie sieci są nadal stosunkowo powolne dla kogoś takiego jak ja, przyzwyczajonego do szybkości iPadów, ale oznacza to po prostu, że będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość przez kilka dodatkowych sekund – nic wielkiego.

Jednak tak było, dopóki nie dodałem konta Gmail do wbudowanej aplikacji e-mail. Potem nawigacja w oprogramowaniu i uruchamianie aplikacji znacznie zwolniły i nigdy nie wróciły do ​​swojej szybszej wydajności, zwłaszcza po pobraniu około siedmiu aplikacji – w tym Netflix. Przynajmniej odtwarzanie wideo pozostało dobre.

Jakość rozmów wideo to jednak inna historia. Jeszcze zanim podłączyłem moje konto Gmail do aplikacji e-mail, jakość rozmów wideo była słaba — połączenia opóźniały się, a czasem nawet się zawieszały, więc często musiałem wyłączać wideo. Co więcej, nie pomogło to, że kamery Fire HD 7 wciąż są złe. Amazon nie zaktualizował przednich i tylnych aparatów 2MP, więc zdjęcia, selfie i czaty wideo za pomocą Zoom wyglądają ziarnisto, nasycenie kolorów jest niskie i ledwo widziałem siebie w warunkach słabego oświetlenia w pomieszczeniach.

Z tyłu Amazon Fire 7 widnieje logo Amazona.

Tył plastikowego Amazon Fire 7 w lawendowej kolorystyce

Jeśli jesteś głęboko osadzony w ekosystemie Amazon i, powiedzmy, jesteś członkiem Prime lub posiadasz inteligentne głośniki Alexa, Fire 7 (podobnie jak inne tablety Amazon) oferuje dużo wartości za twoje pieniądze. Może uruchomić Alexę — bez problemu mogłem go użyć do włączania i wyłączania inteligentnych świateł, używając tylko mojego głosu. Podobnie jak wielu innych, płacę 139 USD rocznie za członkostwo Amazon Prime, które daje mi bezpłatny dostęp do programów telewizyjnych, takich jak Chłopcy, filmy, książki na mój Kindle za pośrednictwem Prime Reads i pozbawioną reklam usługę Amazon Prime Music. Wybór darmowych książek i muzyki jest wprawdzie dość ograniczony, ale mimo to udało mi się znaleźć coś, co mi się podobało.

Fire 7 to także przyzwoite urządzenie, jeśli chcesz zająć swoje dzieci podczas długiej jazdy samochodem lub podróży samolotem. Jest niedrogi, a po utworzeniu profilu dziecka dostępne są opcje kontroli rodzicielskiej. Możesz filtrować to, co Twoje dziecko może zobaczyć, i ustawić limity czasowe za pomocą pulpitu rodzicielskiego Amazon, do którego masz dostęp za pośrednictwem tabletu, smartfona lub komputera.

Amazonka również sprzedaje tablet Fire 7 Kids Edition o wartości 109,99 USDktóry jest dostarczany z wytrzymałym etui z wbudowaną podstawką, dwuletnim planem ochrony przed uszkodzeniami i roczną Amazon Dzieci Plus — rodzaj dziecięcej wersji Amazon Prime z wyselekcjonowanym wyborem książek, gier i filmów. Kids Plus to 4,99 USD miesięcznie dla członków Prime, więc jeśli rozważasz Fire 7 dla małego dziecka, które może go złamać lub jesteś zainteresowany usługą Kids Plus, Kids Edition — chociaż jej nie testowałem — może być lepszą opcją.

Chociaż Fire 7 świetnie nadaje się do konsumowania treści Amazon, byłem rozczarowany ofertami sklepów z aplikacjami Amazon. Wybór wciąż pozostawia wiele do życzenia — możesz pobrać kilka popularnych aplikacji i gier, takich jak Netflix, Hulu, Instagram, Spotify i subskrypcyjna usługa gier Luna firmy Amazon. Jednak nadal nie możesz pobierać aplikacji Google, takich jak YouTube, Dysk Google czy Sklep Play. Możesz ładować aplikacje Google, to prawda, ale to stosunkowo skomplikowany proces mający wpływ na bezpieczeństwo. Ponadto, chociaż możesz pobrać aplikacje Microsoft Office, nigdzie nie można znaleźć wielu popularnych aplikacji do pracy i produktywności, takich jak Slack, Airtable i Asana – a używanie, powiedzmy, Microsoft Word do pisania dokumentu jest frustrująco powolne. Nie kupuj tego, oczekując niczego poza maszyną rozrywkową.

Głośnik mono z boku Fire 7.

Fire 7 jest wyposażony w głośnik mono, podczas gdy jego droższe rodzeństwo oferuje głośniki podwójne.

Jeśli szukasz małego, taniego tabletu do czytania, oglądania filmów lub słuchania audiobooków, Fire 7 jest przyzwoity – i w tej cenie przyzwoity jest akceptowalny. Szczególnie polecam go jako alternatywę dla Kindle za 89,99 USD. Fire 7 oferuje wyświetlacz o wyższej gęstości 171 ppi, więcej opcji przechowywania i dostęp do tego samego ekosystemu Kindle – i odtwarza filmy. Dodatkowo, opierając się na moich doświadczeniach z poprzednikiem, powinien wystarczyć na stosunkowo długo. Podczas gdy mój stary Fire 7 jest frustrująco powolny, przez lata nie pogorszył się. Spodziewam się, że ta wersja będzie również technicznie zdatna do użytku przez co najmniej trzy lata.

Z drugiej strony, jeśli jesteś, powiedzmy, miłośnikiem filmów na rynku niedrogiego tabletu, rozważ zakup 89,99 USD od Amazona Ogień 8 lub 149,99 USD Ogień 10. Oferują większe ekrany o wyższej rozdzielczości, podwójne, a nie monofoniczne głośniki, które brzmią lepiej i większe wbudowane opcje przechowywania. A jeśli potrzebujesz tabletu przede wszystkim do pracy lub wymagających zadań, takich jak gry mobilne lub praca twórcza, taka jak projektowanie graficzne, powinieneś rozważyć droższe opcje — ten tani tablet, podobnie jak reszta linii Fire, po prostu nie ma mocy procesora i aplikacji.

Fotografia autorstwa Sheeny VasaniSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przedstawiamy płyty główne EVGA Z790 DARK i CLASSIFIED

Przedstawiamy płyty główne EVGA Z790, szczytowe osiągnięcie w dziedzinie obliczeń o wysokiej wydajności. Te płyty główne, wyposażone w Z790 DARK K|NGP|N i...

Trzecia beta systemu tvOS 16.1 już dostępna dla programistów

Tydzień po wydaniu iOS 16.1 beta 3 firma Apple udostępnia programistom tvOS 16.1 beta 3, aby mogli go wypróbować. Na razie nie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!