Pieśni Rings of Power, mithrilowe drzewo przepisują pochodzenie Władcy Pierścieni


Pomimo swojego statusu prequela, Amazon’s Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy wciąż ma wiele do nauczenia o historii Śródziemia, a przynajmniej jego wersji tej historii. Podczas gdy najnowszy odcinek serialu obejmuje wiele różnych baz, być może najciekawszy jest jego związek z historią mithrillegendarny elf i same Góry Mgliste.

[Ed. note: This post contains spoilers for The Lord of the Rings: The Rings of Power episode 5, “Partings.”]

Wgląd w przeszłość Śródziemia w odcinku 5 pojawił się podczas rozmowy między Wielkim Królem Gil-Galadem i Elrondem. Kiedy Elrond odmówił ujawnienia informacji, z których się dowiedział Durin — dzięki swojej przysięgi w ostatnim odcinku — Gil-Galad poprosił go o zrelacjonowanie Pieśń o korzeniach Hithaeglir.

Elrond opisuje wiersz jako przedstawiający walkę między wojownikiem elfów o czystym sercu i balrogem Morii o piękne drzewo na szczycie Gór Mglistych. Według legendy drzewo miało zawierać jeden z zaginionych Silmarilów, zestaw klejnotów, o które toczyła się wojna z Morgothem.

Próbując utrzymać drzewo w czystości, elf wlał w nie swoje światło, podczas gdy balrog usiłował zepsuć je własnym złem i ciemnością. W środku tej walki w drzewo uderzył piorun, a jego esencja przeniknęła głęboko w Góry Mgliste poniżej i utworzyła mithril.

Oczywiście, dopóki Durin i jego ludzie nie odkryli mitycznego kamienia pod ich salami w Khazad-dûm, nikt nie wiedział na pewno, że mithril jest prawdziwy, ale wygląda na to, że Gil-Galad zawsze go podejrzewał i miał nadzieję, że może być zaminowany.

Reklama

Zdjęcie: Prime Video

Ale dlaczego mithril jest tak ważny dla elfów? Podobno z innego drzewa. Po wyjaśnieniu pochodzenia mithrilu Gil-Galad pokazuje Elrondowi kolejne drzewo, które powoli ulega zepsuciu. To, jak mówi Gil-Galad, jest zewnętrzną manifestacją wewnętrznej rzeczywistości: elfy pozostające w Śródziemiu tracą władzę, tracąc wpływ na otaczający ich świat. Tylko nasycenie pozostałych elfów mithrilem — zawierającym moc Silmarilów, wywodzącą się ze światła prastarych drzew, które kiedyś rosły w ojczyźnie Gil-Galada — może elfy być ponownie w całości.

Pośród całej tej wiedzy, prawdopodobnie warto zauważyć, że prawie wszystko to jest wymysłem spektaklu, a nie oryginalnej pracy Tolkiena. Tolkien nigdy nie dostarczył konkretnej historii pochodzenia mithrilu i został odkryty w kopalniach innych niż Moria, takich jak te w Numenor również. Przy tych wszystkich zmianach trudno powiedzieć, w jaki sposób mithril może ostatecznie zostać wykorzystany w serii, ale wiemy, że odgrywa ważną rolę jako Pierścienie Mocy trwa, zwłaszcza gdy pojawiają się same pierścienie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowe studio Embark ogłasza nową darmową strzelankę, The Finals

Cztery lata temu dyrektor ds. projektowania Electronic Arts odszedł, aby współzałożył własną pracownię, stworzony przy wsparciu firmy Nexon. W poniedziałek...

Wprowadzenie na rynek procesorów Intel Core „Raptor Lake” 13. generacji: +15% ST, +41% MT Uplift

Firma Intel wprowadziła dziś na rynek procesory do komputerów stacjonarnych 13. generacji „Raptor Lake” oraz towarzyszący im chipset płyty głównej z serii 700....

Nintendo wprowadza widżety Splatoon 3 na Androida i iOS

Słów „Nintendo” i...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!