Pamięć Dragon Tear i lokalizacje geoglifów w Zelda: TOTK


Wśród wielu zmian na powierzchni Hyrule w The Legend of Zelda: Łzy królestwa są tajemnicze, świecące geoglify które pojawiły się na dużych połaciach krajobrazu. Gdzieś w każdym z tych projektów ukryta jest mała kałuża światła zawierająca Łza Smoka.

Każda Łza zawiera wspomnienie z odległej przeszłości Hyrule, które uzupełnia historie Zelda, Rauru, SoniaI Ganondorf po znalezieniu Łzy i wejściu z nią w interakcję. Znalezienie każdej Łzy ujawni również lokalizację Miecz Mistrza (prawdopodobnie na długo przed główną historią, w zależności od kolejności, w jakiej zajmiesz się sprawami) i dać pewien wgląd w Krwawy Księżyc.

Odnalezienie wszystkich 12 łez jest częścią głównego zadania „Łzy smoka”. Ale aby odblokować to zadanie, musisz najpierw znaleźć Impę i ukończyć misję „Impa i geoglify”. Pokażemy ci, gdzie znaleźć każdy geoglif, lokalizacje Smoczej Łzy i jak rozpocząć zadanie „Smocze Łzy”.


Każda lokalizacja Smoczej Łzy i Wspomnienia

Reklama

Grafika: Jeffrey Parkin | Obrazy źródłowe: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

Wokół powierzchni Hyrule znajduje się 11 geoglifów i 12 Łez Smoka do znalezienia — 12. Smocza Łza nie jest powiązana z geoglifem i pojawia się tylko wtedy, gdy znajdziesz pozostałe 11. Geoglify przedstawiają różne postacie, przedmioty i miejsca z historii Hyrule, które są związane ze Pamięcią, którą odblokowuje każdy glif.


Łza Smoka #1

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Link lecący w pobliżu Where Am I? geoglif z zaznaczoną lokalizacją Łzy Smoka.

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

 • Pamięć: Gdzie ja jestem?
 • Współrzędne: (-0385, 0200, 0957)
 • Lokalizacja Smoczej Łzy: W lewym oku Rauru.

Pierwszy znaleziony geoglif przedstawia Rauru. Aby się tam dostać, skieruj się do Sanktuarium Sinakawak I Nowa stajnia Serenne, a następnie kieruj się na północ. Znajdź Impę w terenie, aby rozpocząć zadanie „Impa i geoglify”, aby zlokalizować geoglif i odblokować pierwsze wspomnienie.


Łza Smoka #2

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Link lecący w pobliżu geoglifu An Unfamiliar World z zaznaczoną lokalizacją Tear of the Dragon.

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

 • Pamięć: Nieznany świat
 • Współrzędne: (-2550, 1888, 0319)
 • Lokalizacja Smoczej Łzy: Na szczycie wieży bramnej w centrum zamku.

Najszybszy sposób, aby dostać się do tego geoglifu, który przedstawia zamek Rauru i Sonii, jest wystrzelenie się z Wieża widokowa Lindor’s Brow Skyview i kieruj się na północny zachód.


Łza Smoka #3

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Link lecący w pobliżu geoglifu Mineru's Counsel z zaznaczoną lokalizacją Tear of the Dragon.

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

 • Pamięć: Radca Mineru
 • Współrzędne: (1828, 0737, 0089)
 • Lokalizacja Smoczej Łzy: W kierunku górnej części ekranu Purah Pad.

Zmierzać do Eldin Canyon Skyview Tower Lub Świątynia Kadaunar a następnie leć na południowy-wschód w kierunku Mokradeł Lanayru, aby znaleźć geoglif przedstawiający Zeldę Pura Pad.


Łza Smoka #4

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Link lecący w pobliżu geoglifu The Gerudo Assault z zaznaczoną lokalizacją Tear of the Dragon.

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

 • Pamięć: Atak Gerudo
 • Współrzędne: (0695, -1309, 0053)
 • Lokalizacja Smoczej Łzy: W zagajniku wzdłuż grzbietu Moldugi.

Albo Sahasra Slope Skyview Tower Lub Świątynia Gutanbaca na Wielka Niebiańska Wyspa przybliży cię do geoglifu Moldugi. Nie będziesz w stanie zobaczyć miejsca rozdarcia z nieba, ponieważ drzewa zasłaniają ci widok.


Łza Smoka #5

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Link lecący w pobliżu geoglifu A Show of Fealty z zaznaczoną lokalizacją Tear of the Dragon.

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

 • Pamięć: Pokaz wierności
 • Współrzędne: (-3178, 1699, 0418)
 • Lokalizacja Smoczej Łzy: Na wysokim klifie na ramieniu Ganondorfa.

Geoglif przedstawiający klęczącego Ganondorfa znajduje się na Wyżynie Gerudo na północnym skraju pustyni Gerudo. To mniej więcej w połowie drogi między Kanion Gerudo I Gerudo Highlands Skyview Towerswięc albo cię tam zaprowadzi.


Łza Smoka #6

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Link lecący w pobliżu geoglifu Zelda i Sonia z zaznaczoną lokalizacją Tear of the Dragon.

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

 • Pamięć: Zelda i Sonia
 • Współrzędne: (-3096, -0077, 0211)
 • Lokalizacja Smoczej Łzy: Po prawej stronie, ku dołowi włosów Soni.

Geoglif Soni znajdziesz na zachodnim skraju Hyrule Ridge. Jest blisko do Gerudo Highlands Skyview Towerale znacznie łatwiej jest z niego zejść Świątynia Majów.


Łza Smoka #7

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Link lecący w pobliżu Soni zostaje złapany przez geoglif Treachery z zaznaczoną lokalizacją Tear of the Dragon.

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

 • Pamięć: Sonia zostaje przyłapana na zdradzie
 • Współrzędne: (3325, -3566, 0004)
 • Lokalizacja Smoczej Łzy: Wzdłuż północno-wschodniej krawędzi w rękojeści sztyletu (technicznie jelec).

Przez całą drogę na południowy wschód od Hyrule znajdziesz półwysep w kształcie bułatu Gerudo i ten geoglif bułatu Gerudo. The Rabella Wetlands Skyview Tower I Sanktuarium Kumamayn oboje zbliżycie się do siebie, ale czeka was długi lot. Przynieś trochę eliksiry wytrzymałościowe i jedzenie aby pomóc Ci się tam dostać.


Łza Smoka #8

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Link lecący w pobliżu geoglifu Narodzin Króla Demonów z zaznaczoną lokalizacją Tear of the Dragon.

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

 • Pamięć: Narodziny Króla Demonów
 • Współrzędne: (-1863, 3621, 0236)
 • Lokalizacja Smoczej Łzy: W dekoracjach na płaszczu Ganona (dorfa) w pobliżu jego prawego łokcia.

Geoglif przedstawiający przemianę Ganondorfa w Króla Demonów Ganona znajduje się na dalekiej północy Północnego Pola Śnieżnego Tabantha — w pobliżu miejsca, gdzie można zbierać Złoty koń Zeldy. Udaj się do Pikida Stonegrove Skyview Tower Lub Sanktuarium Taninouda aby się tam dostać.


Łza Smoka #9

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Link lecący w pobliżu geoglifu The Sages' Vow z zaznaczoną lokalizacją Tear of the Dragon.

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

 • Pamięć: Ślubowanie mędrców
 • Współrzędne: (4467, -0305, 0074)
 • Lokalizacja Smoczej Łzy: Wzdłuż zewnętrznej krzywizny kamienia wzdłuż północnej krawędzi.

Kieruj się do Góra Lanayru Skyview Tower aż po wschodnią stronę Hyrule lub do Sihajog Lub Sanktuarium Majów w archipelagu nieba South Lanayru. Celujesz w półwysep Lodrum Headland na północnym-północnym wschodzie. Znajdziesz ten geoglif przedstawiający Sekretny Kamień na północ od półwyspu na Płaskowyżu Talus.


Łza Smoka #10

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Link lecący w pobliżu geoglifu The Sages' Vow z zaznaczoną lokalizacją Tear of the Dragon.

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

 • Pamięć: Obowiązek króla
 • Współrzędne: (-0649, -2682, 0068)
 • Lokalizacja Smoczej Łzy: W kwiatach po lewej stronie nagrobka.

Geoglif nagrobka Sonii znajdziesz na południowo-zachodnim brzegu jeziora Hylia. Dotarcie tam z Pogórze Popla Skyview Tower, ale to możliwe. O wiele łatwiej jest wrócić do tego Sanktuarium In-isa na Wielka Niebiańska Wyspa i stamtąd zejść.


Łza Smoka #11

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Link lecący w pobliżu geoglifu The Sages' Vow z zaznaczoną lokalizacją Tear of the Dragon.

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

 • Pamięć: Mistrzowski miecz w czasie
 • Współrzędne: (0892, 2951, 0362)
 • Lokalizacja Smoczej Łzy: W pobliżu czubka ostrza.

Geoglif w górach Eldin przedstawia Mistrzowski miecz. To jest po prostu na wschód od Thyphlo ruiny Skyview Tower (I Świątynia Majów też jest blisko). Geoglif jest ułożony wzdłuż skalistego występu, z końcówką skierowaną na wschód (co nie jest takie samo jak na obrazie na mapie).


Łza Smoka #12

 • Pamięć: Łzy smoka
 • Współrzędne: (4534, 2143, 0000)

Po zebraniu pierwszych 11 Łez Smoka odtworzy się przerywnik ukazujący lokalizację ostatniej Smocza Łza. Aby się do niego dostać, udaj się do Ulri Mountain Skyview Tower, Świątynia Jochi-iu, lub Gikaku Shine i leć w dół do centrum półwyspu w kształcie spirali na wschodnim wybrzeżu Hyrule. 12. Smocza Łza będzie tam, blisko Sanktuarium Gemimika.

Pamięć dołączona do Łza smoka 12: Łzy smoka ujawni lokalizację Master Sword. Omówiliśmy inny sposób na znalezienie Mistrzowski miecz lokalizacja tutaj.


Jak rozpocząć główne zadanie „Łzy smoka”.

Lokacja The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Impa, aby rozpocząć główne zadanie The Dragon's Tears.

Grafika: Jeffrey Parkin | Obrazy źródłowe: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

Ukończ zadanie „Impa i geoglify”.

Powyżej omówiliśmy lokalizacje Smoczych Łez, ale jeśli chcesz tylko rozpocząć zadanie, oto jak to zrobić: Aby rozpocząć zadanie „Impa i geoglify”, znajdź Impę na polu na północny wschód od Nowa Spokojna Stajniaktóry jest zbliżony do Sanktuarium Sinakawak. Kiedy z nią porozmawiasz, wyjaśni ci serię geoglify pojawiły się wokół Hyrule i że każdy zawiera Smocza Łza.

Impa chce zobaczyć Smoczą Łzę z góry, ale jej balon z gorącymi włosami jest pęknięty. Po naprawieniu jej balonu i szybkiej przejażdżce — co kończy się odkryciem pierwszej Smoczej Łzy — Impa poprosi cię o spotkanie w Zapomniana świątynia.

Udaj się na północ do świątyni — która jest w tym samym miejscu co Świątynia Mayausiy — i ponownie porozmawiaj z Impą.

Następnie udaj się w głąb Zapomnianej Świątyni, kierując się na północny wschód. Dojdziesz w końcu do dużego, okrągłego pomieszczenia.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Impa stojąca nad mapą 11 geoglifów w Zapomnianej Świątyni.

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

Jest ogromny mapa piętra pokazujący położenie 11 geoglifów. Opuść się na podłogę, aby uruchomić następną scenkę przerywnikową, a Impa wyśle ​​cię na poszukiwanie pozostałych Łez w ramach zadania „Łzy smoka”.


Wskazówki dotyczące znajdowania Smoczych Łez

Powyżej omawiamy konkretne lokalizacje dla każdego geoglifu i Łzy Smoka, ale ci z was, którzy szukają pomocnych wskazówek, aby po prostu skierować się we właściwym kierunku, pamiętajcie o tych wskazówkach.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Link stojący obok puli Tear of the Dragon.

Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez Polygon

Przygotuj najlepszą zbroję, eliksiry i jedzenie

 • Ponieważ zamierzasz dużo skakać ze spadochronem, dobrym pomysłem jest podniesienie Zestaw zbroi szybowcowej aby uzyskać Zwiększona mobilność Skydive efekt, jaki oferuje każdy element. Co więcej, gdy ulepszysz cały zestaw do poziomu 2, otrzymasz Odporność na uderzenia Ustaw bonus, który neguje wszystkie obrażenia od upadku.
 • Niektóre geoglify znajdują się w regionach o ekstremalnych temperaturach, więc przygotuj dużo posiłków i eliksirów — lub po prostu zabierz ze sobą Śnieżne pióro I łamacz ognia Zestawy zbroi (tzw żaba zestaw też nie zaszkodzi).

Najlepsze praktyki wykrywania Smoczych Łez

 • Oglądając glify z daleka, skup się na wielu akcentach w kształcie łezki na geoglifie. Jeden — i tylko jeden — z nich zostanie wypełniony. To ten, w którym znajdziesz smoczą łzę.
 • Nieco łatwiej jest zobaczyć geoglify — i określić lokalizację Łzy Smoka — w nocy.
 • Ponieważ Link musi stać na solidnych podstawach, aby zbadać każdą kałużę Smoczej Łzy, świecące baseny zawsze będą znajdować się na stosunkowo płaskim terenie i nigdy na klifie.
 • Z wyjątkiem ostatniej Łzy, można znaleźć Łzy Smoka w dowolnej kolejności. Ostatnia Smocza Łza pojawi się dopiero po odnalezieniu pozostałych 11.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Produkty pamięci masowych i pamięci ADATA XPG na targach Computex: Project Neonstorm, Legend 970, Caster RGB DDR5-9000

ADATA i XPG, jej submarka skupiona na graczach, zaprezentowały mnóstwo pamięci i produktów pamięci masowej na targach Computex 2023. Zaczynamy od pamięci...

Apple twierdzi, że „ekosystem” App Store przekroczył 1 bilion dolarów w 2022 roku, oto co to oznacza

Apple odpada z nowym raportem dzisiaj w którym ponownie reklamuje ekonomiczny wpływ App Store. Według badania przeprowadzonego przez ekonomistów z Analysis Group,...

Strajk pisarzy WGA nad sztuczną inteligencją, ChatGPT ma wyższą stawkę niż myślisz

Pierwszy z wielu z pewnością protestów pracowniczych przeciwko sztucznej inteligencji już się rozpoczął. Zaczęło się od hollywoodzcy pisarze którzy chcieli...
Advertisment