OLED iPad Pro: wszystko, co wiemy teraz


Apple planuje gruntowny remont skład iPada z wyświetlaczami OLED już w przyszłym roku. To przejście będzie wiązało się z pewnymi zmianami w zakresie funkcji, cen i nie tylko. Oto wszystko, co wiemy o planach Apple dotyczących iPadów OLED i dlaczego decyduje się na tę zmianę teraz.

Dlaczego OLED?

Ponieważ plotki o iPadach OLED zyskały na popularności, wiele osób zastanawiało się, dlaczego Apple planuje przejść na OLED zaledwie kilka lat po wypuszczeniu pierwszego iPada Pro z mini-LED. Jak wyjaśniliśmy w przeszłości, mini-LED jest alternatywą dla OLED, która pod pewnymi względami jest gorsza, a pod innymi lepsza.

Ekrany Mini-LED składają się z tysięcy małych diod LED, które są rozmieszczone w wielu strefach ściemniania. Pozwala to wyświetlaczom mini-LED osiągnąć wyższy poziom jasności niż OLED, ale poziomy czerni są nadal lepsze na wyświetlaczach OLED. Dzieje się tak, ponieważ same piksele są rzeczami wytwarzającymi światło, więc gdy te piksele muszą być czarne, można je całkowicie wyłączyć.

Kiedy pierwszy 12,9-calowy iPad Pro z mini-LED został wydany w 2021 roku, wiele recenzji odnosiło się do coś, co nazywa się „kwitnięciem”. Ten efekt występuje, gdy elementy interfejsu użytkownika, które nie są czarne, są podświetlane, a następnie światło to rozlewa się na czarny interfejs użytkownika. Jest to wada w porównaniu do OLED, gdzie ponownie czarne piksele są całkowicie wyłączone, a nie przyciemnione.

Mając to na uwadze, OLED ma jednak jedną dużą wadę: wypalanie. Wypalenie jest spowodowane przez statyczny obraz pozostający na wyświetlaczu przez długi czas. W takim przypadku widoczny znak tego obrazu pozostaje na ekranie niezależnie od tego, co oglądasz.

Reklama

Chociaż mini-LED, którego Apple używa obecnie w 12,9-calowym iPadzie Pro i MacBooku Pro, przewyższa panele LCD, eksperci wciąż twierdzą, że OLED jest nadal najlepszy. Samoświecące piksele zapewniają znacznie lepszą jakość obrazu niż technologia strefy przyciemniania mini-LED. Problemem pozostaje wypalenie, ale są rzeczy, które można zrobić w oprogramowaniu, aby złagodzić te obawy.

Kiedy pojawi się pierwszy iPad OLED?

Według obecnych plotek, Apple jest targetowanie pierwszej połowie 2024 roku na swojego pierwszego iPada z wyświetlaczem OLED. 11-calowe i 12,9-calowe modele iPada Pro będą pierwszymi, które przestawią się na OLED. Technologia wyświetlania może następnie przesunąć się w dół do reszty asortymentu iPadów.

Wiarygodne źródła, m.in Bloomberga I analityk Ross Young, potwierdziły ten harmonogram. Ostatnio, Bloomberga zgłoszone że Apple planuje „poważną modernizację iPada Pro” z odnowionym projektem i wyświetlaczami OLED na wiosnę 2024 r.

iPad Pro OLED |  Pokazano istniejące modele

Jak nakreśliliśmy powyżej, OLED ma pewne wady, w tym poziomy wypalenia i jasności. Young mówi jednak, że Apple planuje wyjątkowe podejście do OLED, aby pomóc rozwiązać niektóre z tych problemów.

Według Younga, Apple użyje technologii wyświetlania OLED określanej jako „stos tandemowy”. Ta technologia może zwiększyć jasność, wydłużyć żywotność wyświetlacza i zmniejszyć zużycie energii o około 30% w porównaniu z tradycyjnymi panelami OLED. Mówi się również, że urządzenia te mają wyświetlacze o zmiennej częstotliwości odświeżania, aby jeszcze bardziej poprawić wydajność.

Ceny iPada Pro OLED

Wreszcie, ile będzie kosztował pierwszy OLED iPad Pro? Pierwsze plotki sugerują, że będzie drogo. Panele OLED są nie tylko droższe od LCD i mini-LED, ale Apple planuje również zastosować najbardziej zaawansowaną wersję paneli OLED na rynku.

Niedawny raport dotyczący łańcucha dostaw z elektr zasugerował, że Apple obecnie celuje w cenę początkową 1500 USD za 11-calowego iPada Pro z OLED i cenę początkową 1800 USD za wersję 12,9-calową. Byłby to znaczny wzrost ceny w porównaniu z obecnym składem iPada Pro. Na dzień dzisiejszy 11-calowy iPad Pro zaczyna się od 799 USD, a 12,9-calowy iPad Pro zaczyna się od 1099 USD.

Niezależnie od tego, czy są to nowe iPady Pro To drogie pozostałości do zobaczenia. Jednak jakiś wzrost cen wydaje się prawdopodobny.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!