Nowe funkcje monitorowania stanu obsługiwane przez AirPods już wkrótce, mówi „Bloomberg”.


Sam Apple docenił potencjał zdrowotny słuchawek AirPods, drażniąc się, że jest to obszar, w który intensywnie inwestuje. Teraz, Bloomberga donosi, że możemy spodziewać się, że Apple uruchomi nowe funkcje zdrowotne dla AirPods w ciągu najbliższego roku lub dwóch.

w Najnowsza edycja jego Zasilanie włączone biuletyn Informacyjny, Bloomberg’Mark Gurman mówi, że Apple „zamierza ulepszyć AirPods, aby stały się narzędziem zdrowotnym w ciągu następnego roku lub dwóch”. W szczególności mówi, że wczesne funkcje będą obejmować „możliwość uzyskiwania pewnego rodzaju danych słuchowych”.

Gurman zwraca uwagę, że AirPods oferują już tę funkcję o nazwie Słuchaj na żywoktóry został uruchomiony jako część iOS 12 w 2018 roku. Ta funkcja zasadniczo zamienia iPhone’a w mikrofon kierunkowy, przesyłając dźwięk przechwycony przez iPhone’a do AirPods w czasie rzeczywistym.

Live Listen nie jest jednak zatwierdzony przez FDA. Gurman spekuluje, że w przyszłości taka zgoda organów regulacyjnych może się wydarzyć:

Wierzę, że Apple zamierza ulepszyć AirPods, aby stały się narzędziem zdrowotnym w ciągu następnego roku lub dwóch, z możliwością uzyskania pewnego rodzaju danych słuchowych. AirPods od dawna mają funkcję o nazwie Live Listen, która może wzmacniać dźwięk z drugiego końca pokoju, dzięki czemu wkładki douszne przypominają aparat słuchowy.

To oczywiście nie jest zatwierdzone przez FDA i nie ma służyć jako zamiennik aparatu słuchowego. Ale biorąc pod uwagę cel Apple, jakim jest uczynienie zdrowia jedną z kolejnych dużych inicjatyw, nie zdziwiłbym się, gdyby AirPods ostatecznie przejęły te funkcje bardziej oficjalnie. To jest coś, co pomogłoby dziesiątkom milionów ludzi, jeśli nie więcej.

w wywiad w 2021 roku dyrektor wykonawczy Apple, Kevin Lynch, uznał potencjał zdrowotny słuchawek AirPods. „Już dziś wykonujemy fuzję czujników na niektórych urządzeniach i myślę, że jest tu wiele możliwości” – powiedział.

Reklama

Jakie funkcje zdrowotne AirPods ostatecznie pojawią się dopiero się okaże. Niezależnie od tego, jest to wyraźnie obszar zainteresowania Apple, który jest zgodny z Ogólne cele Tima Cooka.

Podążaj za szansą: Świergot, InstagramI Mastodont

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Microsoft rozszerza projekt AI Copilot o sferę bezpieczeństwa

Microsoft poinformował o zbliżającej się dostępności nowego sztuczna inteligencja (AI) w ramach swojej oferty cyberbezpieczeństwa, która twierdzi, że „dramatycznie zwiększy zasięg, szybkość i...

Przycisk akcji iPhone’a 15 w testach; nowy tryb super niskiego zużycia energii

Wydaje się, że jedną z cech Apple Watch Ultra może trafić do modeli iPhone Pro jeszcze w tym roku. Mechaniczny przełącznik wyciszania...

HP wprowadza nowe laptopy i monitory do gier OMEN na 2023 rok

Zaledwie kilka dni później Lenovo zaprezentowało swoje nowe laptopy do gier, firma HP ogłosiła swoją najnowszą linię sprzętu do gier. Nowa gama...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!