Meta zwalnia kolejnych 10 000 pracowników w ramach serii cięć


Meta zwolni dodatkowe 10 000 pracowników w ramach wielu rund cięć w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, zamknie rekrutację na 5000 wolnych stanowisk i anuluje więcej projektów o niskim priorytecie, ogłosił we wtorek dyrektor generalny Mark Zuckerberg. Te cięcia nastąpiły zaledwie cztery miesiące po jego zwolnieniu 11 000 pracowników, czyli 13 procent firmy, w listopadzie ubiegłego roku.

Pierwsza fala zwolnień rozpocznie się w tym tygodniu i wpłynie na organizację rekrutacyjną Meta, po której nastąpi druga fala zwolnień na stanowiskach technicznych w kwietniu, a trzecia skupi się na rolach biznesowych pod koniec maja. „Mam nadzieję, że dokonamy tych zmian organizacyjnych tak szybko, jak to możliwe w ciągu roku, abyśmy mogli przejść przez ten okres niepewności i skoncentrować się na nadchodzącej krytycznej pracy” – napisał Zuckerberg w notatce dla pracowników, która została również wysłana na jego stronie na Facebooku.

Zadzwonił do załamanie wzrostu przychodów Meta w ubiegłym roku „pokornym przebudzeniem” i powiedział pracownikom, że „powinniśmy przygotować się na możliwość, że ta nowa rzeczywistość gospodarcza będzie trwała przez wiele lat”.

„Wyższe stopy procentowe prowadzą do szczuplejszej gospodarki, większa niestabilność geopolityczna prowadzi do większej zmienności, a zwiększone regulacje prowadzą do wolniejszego wzrostu i wyższych kosztów innowacji” – napisał. „Biorąc pod uwagę tę perspektywę, będziemy musieli działać wydajniej niż poprzednia redukcja zatrudnienia, aby zapewnić sukces”.

W oddzielnym zgłoszenie do SEC, Meta powiedziała, że ​​nowe cięcia obniżą górną granicę jej prognoz wydatków na ten rok o 3 miliardy dolarów. Liczba pracowników firmy wzrosła podczas pandemii z 48 000 w dniu 31 marca 2020 r. do 87 000 przed rozpoczęciem zwolnień w listopadzie.

„Powinniśmy przygotować się na możliwość, że ta nowa rzeczywistość gospodarcza będzie trwała przez wiele lat”.

Reklama

Podczas ostatniej rozmowy o zarobkach Meta w lutym, Zuckerberg ogłosił ten rok „rokiem efektywności” nawet jeśli nadal wydaje miliardy, aby zbudować swoją wizję metaverse. Od listopadowych zwolnień skupił się na redukcji warstw kierowniczych, mówi pracownikom w styczniu: „Nie sądzę, że chcesz struktury zarządzania, która składa się tylko z menedżerów zarządzających menedżerami, zarządzających menedżerów, zarządzających menedżerów, zarządzających ludźmi, którzy wykonują pracę”.

W swojej notatce zapowiadającej kolejne zwolnienia Zuckerberg powiedział, że nie ma już sensu, aby menedżerowie mieli tylko „kilku” bezpośrednich podwładnych i potwierdził, że wielu z nich zostanie poproszonych o zostanie indywidualnymi współpracownikami w całej firmie. „Szczuplejsza organizacja szybciej zrealizuje swoje najważniejsze priorytety” – napisał. „Ludzie będą bardziej produktywni, a ich praca będzie bardziej zabawna i satysfakcjonująca”.

Powiedział, że Meta będzie nadal anulować projekty o niskim priorytecie w całej firmie i że „nie docenił kosztów pośrednich” ich prowadzenia. Jeszcze wczoraj Meta powiedziała, że ​​to się skończy pracować nad ułatwieniem udostępniania NFT na Facebooku i Instagramiea samodzielna grupa produktów do tworzenia nowych aplikacji społecznościowych o nazwie New Product Experimentation została po cichu zamknięta w ubiegłym tygodniu.

Podczas gdy Zuckerberg był pierwszy dyrektor generalny Big Tech, który agresywnie skłania się ku pracy zdalnej na początku pandemii, we wtorek, zasugerował, że młodsi inżynierowie mogą być zobowiązani do przychodzenia do biura trzy dni w tygodniu. „Wymaga to dalszych badań, ale nasza hipoteza jest taka, że ​​nadal łatwiej jest budować zaufanie osobiście i że te relacje pomagają nam pracować efektywniej” – napisał.

Pomimo spadających przychodów i ogromnych zwolnień, Zuckerberg nie rezygnuje ze swoich planów metaverse. Oprócz uruchomienia A nowy zestaw słuchawkowy Quest 3 jeszcze w tym rokuMeta szuka nadążać za swoimi odpowiednikami Big Tech poprzez ustanowienie zespoły zajmujące się budowaniem narzędzi wspieranych przez sztuczną inteligencję i AI „persony”. To także planując grupę urządzeń sprzętowych AR i VR w ciągu najbliższych kilku latw tym pierwszą parę okularów AR w 2027 roku.

Inne firmy technologiczne, np Amazonka, GoogleI Microsoftu ogłosił zwolnienia obejmujące łącznie dziesiątki tysięcy pracowników na początku tego roku, z mniejszymi firmami, takimi jak Spotify, VimeoI DrzwiDash przeprowadzając również ostatnie redukcje zatrudnienia. Zwolnienia Meta idą po piętach upadek banku Doliny Krzemowejjeden z najbardziej znanych banków w branży technologicznej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dzień pierwszy, Obsidian i moje wielomiesięczne poszukiwania prywatnego, osobistego miejsca w internecie

Zapisałem w swoim dzienniku 86 dni z rzędu. Moim noworocznym postanowieniem było zobowiązać się do prowadzenia dziennika moich dni i każdego dnia...

Trzy powody, dla których Lenovo poniosło porażkę z linią smartfonów do gier Legion

Lenovo ogłosiła swój pierwszy telefon do gier, Legion Pro i Legion Duel, w 2020 roku. Pierwsze urządzenia wyróżniały się wysokiej klasy specyfikacjami, estetyką...

Zwiastun Asteroid City: Wes Anderson łączy siły z Tomem Hanksem, kosmitami

To dobry rok dla fanów Wesa Andersona, ponieważ w 2023 roku zobaczymy nie jeden, ale dwa nowe filmy tego słynnego filmowca,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!