Matter otrzymuje pierwszą aktualizację z drobnymi ulepszeniami dla użytkowników i deweloperów


Materiał oficjalnie przybył jesienią ubiegłego roku w celu poprawy obsługi urządzeń inteligentnego domu na różnych platformach. Teraz Connectivity Standards Alliance (CSA) – w skład którego wchodzi Apple – uruchomił pierwszą aktualizację Matter. Wydanie zawiera zmiany i ulepszenia ułatwiające programistom rozpoczęcie pracy z Matter i pełną certyfikację, podczas gdy użytkownicy końcowi powinni mieć lepsze doświadczenia z urządzeniami zasilanymi bateryjnie.

CSA udostępniło wszystkie szczegóły dotyczące sprawy 1.1 w a post na blogu.

Dzisiejsze wydanie Matter 1.1 jest wynikiem zbiorowego wysiłku setek firm i osób, które zebrały się jako członkowie Connectivity Standards Alliance i przyczyniły się do ciągłego postępu i sukcesu tej ewoluującej technologii. Matter 1.1 tworzy ulepszoną ścieżkę rozwoju dla programistów i nowe doświadczenia dla użytkowników, przygotowując nas na kolejny etap podróży Matter.

Oto trzy główne zmiany wprowadzone w wersji 1.1:

  • Twórcom urządzeń i programistom łatwiej jest rozpocząć pracę z Matter
  • Łatwiej certyfikować opracowane przez nich produkty i szybciej dostarczać je użytkownikom
  • Ulepszona obsługa urządzeń zasilanych bateryjnie — ważna funkcja w wielu kategoriach inteligentnych domów

Poprawa użytkownika końcowego

Dla konsumentów Matter 1.1 poprawia obsługę urządzeń zasilanych bateryjnie lub urządzeń podłączonych sporadycznie (ICD).

Czasami nazywane „urządzeniami uśpionymi”, są to zazwyczaj urządzenia zasilane bateryjnie, takie jak czujniki kontaktu, ruchu i temperatury, a także zamki do drzwi i przełączniki, które muszą oszczędzać energię, aby zapewnić optymalne działanie i żywotność. Dodatkowa obsługa zmniejsza prawdopodobieństwo, że urządzenie zostanie zgłoszone jako offline, gdy użytkownicy lub platformy będą z nim wchodzić w interakcję. Te ulepszenia oznaczają, że deweloperzy będą mogli łatwiej optymalizować swoje produkty i tworzyć lepsze doświadczenia użytkowników.

CSA poinformowało również, że do tej pory certyfikowano 1135 urządzeń Matter z 17 991 pobraniami specyfikacji.

Reklama

Ulepszenia dla programistów

Jeśli chodzi o programistów, CSA twierdzi, że opinie pomogły ukształtować wersję 1.1:

zebraliśmy opinie i wyciągnęliśmy wnioski od członków i wczesnych programistów, a także wprowadziliśmy wyjaśnienia i uporządkowaliśmy specyfikację. Ułatwi to programistom zapoznanie się ze specyfikacją, zrozumienie jej i korzystanie z niej. Deweloperom łatwiej jest także współtworzyć specyfikację Matter dzięki lepszym wskazówkom dotyczącym wspierania nowych typów urządzeń.

Automatyzacja testów została udoskonalona, ​​aby ułatwić uzyskiwanie certyfikatów produktów:

nowe ulepszenia automatyzacji testów ułatwiają producentom urządzeń wstępną kwalifikację ich produktów i weryfikację, czy przejdą certyfikację. Jest to również ulepszenie dla autoryzowanych laboratoriów badawczych (ATL) z ulepszoną automatyzacją, dzięki czemu testy są bardziej wydajne i kompleksowe.

Co dalej?

CSA postawiło sobie za cel dwa wydania rocznie. Teraz, gdy pierwsza wersja została dostarczona, następna wersja ma zawierać nowe funkcje i obsługę typów urządzeń i pojawi się „jeszcze w tym roku”.

Osoby zainteresowane dołączeniem do sojuszu mogą dowiedz się więcej na tej stronie docelowej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment