Marvel właśnie uczynił Sherlocka Holmesa jednym z X-Menów


Z pewnością jedna z najbardziej zagadkowych rzeczy era Jonathana Hickmana w X-Mendla nowych czytelników było to, że jedną z najważniejszych postaci jest Irene Adler.

Los Krakoa, lepiej znany pod pseudonimem mutantki Destiny, wydawał się taki krążyć wokół niej, pytanie, czy można ją wskrzesić i jakie straszne konsekwencje to zmartwychwstanie zdawało się obiecywać. Ona była wielką sprawą! I w niewytłumaczalny sposób podzieliła imię z dość znaną 130-letnią postacią z kryminałów.

Wczesne lata 80., kiedy powstawało Destiny, były prostszym czasem. Komiksy o superbohaterach nadal były bardzo niszową rozrywką, a Irene Adler nadal była w większości niejasnym odniesieniem do jednej historii o Sherlocku Holmesie, a nie podstawa praktycznie każdej serii telewizyjnej lub filmowej o Sherlocku Holmesie. Można by bez zbytniego dysonansu poznawczego nazwać postać, która nie miała nic wspólnego z Irene Adler jej imieniem. Dopiero współczesne komiksy zamknęły krąg referencyjny.

Z Nieśmiertelni X-Men # 8, to, co kiedyś sugerowano, jest teraz kanonem: Mystique, zmiennokształtna żona Destiny, była Sherlockiem Holmesem.

Co jeszcze dzieje się na kartach naszych ulubionych komiksów? Powiemy ci. Witamy w poniedziałkowe żarty, cotygodniowa lista książek Polygon, które podobały się naszemu redaktorowi komiksów w zeszłym tygodniu. To po części strony społecznościowe z życia superbohaterów, po części rekomendacje lektur, po części „spójrz na tę fajną sztukę”. Mogą być jakieś spoilery. Może być za mało kontekstu. Ale będą świetne komiksy. (A jeśli przegapiłeś ostatnią edycję, Przeczytaj to.)


Reklama

Zdjęcie: Kieron Gillen, Michele Bandini/Marvel Comics

Długoletni czytelnicy X-Men będą wiedzieć, że komiksy mają mocno sugerowało, że Mystique była wcześniej Sherlockiem Holmesem. Kiedy Mystique i Destiny po raz pierwszy się spotkali, Mystique mieszkała w Londynie i udawała znanego (i męskiego) detektywa-konsultanta, a czytelnicy musieli połączyć kropki.

W tym tygodniu Nieśmiertelni X-Men, pisarz Kieron Gillen i artysta Michele Bandini wyznaczają kanoniczną granicę: Mystique była Sherlockiem Holmesem, a jej umiejętność wykrywania pochodziła bezpośrednio z jasnowidzącego wzroku Destiny. Podstawowy.

„Czas poznać boga” — mówi Blue Marvel do ogromnej, świecącej, androgynicznej postaci, która mówi wielkimi, wielkimi literami tytułami zamiast dymków. „Patrzę wieloma oczami. Buduję wieloma rękami. Są sobą, ale są też mną. Jestem wszechpotężny. Moją jedyną bronią jest miłość. Intryguje mnie tajemnica”. w Defenders Beyond # 5 (2022).

Zdjęcie: Al Ewing, Javier Rodríguez/Marvel Comics

Chylę czoła przed Alem Ewingiem i Javierem Rodríguezem za ich równie piękną kontynuację Obrońcyale to podwójna nagroda dla Ewinga za to, że jakoś to zrobił Obrońcy: Poza kontynuacja jego Superumiejętnościjego Loki: Agent Asgardua nawet trochę kody na jego Nieśmiertelny Hulk. To się nazywa flex, ludzie.

„Panowie”, mówi Mister Freeze, krocząc przez ciemność w swoim zimnym garniturze, z okrągłymi, nieludzkimi soczewkami gogli, które są jedyną widoczną częścią jego twarzy, „Następna decyzja, którą podejmiecie, zadecyduje o biegu waszego życia”, w Batman — Jeden zły dzień: Pan Freeze (2022).

Zdjęcie: Gerry Duggan, Matteo Scalera/DC Comics

Jestem osobą, która czyta wirtualnie każdego komiksu o Batmanie w ciągu ostatnich 20 lat i trudno mi pokazać coś, czego wcześniej nie widziałem lub widziałem zrobione lepiej. To osobisty problem, ale prawdopodobnie dlatego znalazłem książki Batman: One Bad Day – ogromne prestiżowe jednorazowe zdjęcia, które dają najlepszym obecnym twórcom DC próbę przebudowy historii pochodzenia jego złoczyńców – jak dotąd przyzwoite, ale nic do napisania dom o.

Powinno więc mieć znaczenie, gdy powiem, że historia Mister Freeze pisarza Gerry’ego Duggana i artysty Matteo Scalery jest ponadczasowa. To nie jest prawdziwa przeróbka, tylko wykalkulowane zaostrzenie rewolucyjnego Freeze’a Batman: serial animowany origin, który pamięta, by być także opowieścią o Batmanie. I to w okresie wakacyjnym! Grafika jest po prostu cudowna, kompozycje i kolorystyka Scalery są przepyszne, a Robin ma na sobie ten zimowy strój z żółtą peleryną z kapturem, dzięki której wygląda NAJPIĘKNIEJ.

Doktor Strange walczy z kilkoma fantastycznymi opancerzonymi wrogami na szczegółowej, maksymalistycznej dwustronicowej rozkładówce wypełnionej wypaczonymi powierzchniami płytek, ogromnymi efektami dźwiękowymi i wieloma panelami w Doctor Strange: Fall Sunrise # 1 (2022).

Zdjęcie: Tradd Moore/Marvel Comics

czekałem Doktor Strange: Jesienny wschód słońca, napisany i narysowany przez Tradda Moore’a, od chwili, gdy przeczytałem tę kombinację tytułu i artysty. I Moore’a nie zawiódł.

„Jestem Lee Harvey Oswald” — mówi mężczyzna z papierosem w prochowcu. „Przez ostatnie sześćdziesiąt lat byłem członkiem tajnej gałęzi naszego rządu, zwanej Departamentem Prawdy. I masz zamiar ujawnić wszystkie moje najgłębsze, najmroczniejsze sekrety temu krajowi w swojej gazecie” w Department of Truth # 22 (2022).

Zdjęcie: James Tynion IV, Martin Simmonds/Image Comics

To tylko tak powiedzieć Departament Prawdypo cichu jedna z moich ulubionych niezależnych serii z ostatnich kilku lat, wygląda na to, że zaczyna się finał, jeśli potrzebujesz wymówki, by dać się złapać.

Alicia Masters i Ben Grimm/The Thing wsiadają do swojej ciężarówki i wyjeżdżają z miasta Cedar, rozmawiając o gościu o imieniu Sandy. Ben mówi, że fakt, że tu są, jest dowodem na to, że Sandy albo stracił swoją supermoc, albo nigdy więcej jej nie użył, ale wolałby myśleć, że to drugie. „Życie, w którym ani razu nie życzyłeś sobie, abyś mógł wrócić i zmienić rzeczy… wszyscy powinniśmy mieć tyle szczęścia” w Fantastycznej Czwórce nr 1 (2022).

Zdjęcie: Ryan North, Iban Coello/Marvel Comics

Mea culpa: faktycznie przegapiłem Fantastyczna Czwórka # 1 w tygodniu, w którym się ukazał i musiałem go przeczytać później. Rzeczą, która podwójnie przekonała mnie do tej książki, nie była solidna historia z jednym numerem ani wskazówka dotycząca szerszej tajemnicy. Było jasne, że pisarz Ryan North wnosi ten sam etos superbohatera wiewiórka dziewczyna — że bicie i dziwactwa będą się zdarzać, ale wielu złoczyńców to po prostu ludzie, którzy potrzebują trochę pomocy z zewnątrz w swoich problemach — do pierwszej rodziny Marvela. FF są często uważani za dziwaków i staromodnych jak Superman, pomimo 30-letniej różnicy wieku między nimi, a jeśli North wie jedno, to jak przypomnieć czytelnikowi, że szczerość nie jest nudna.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SilverStone Intros RM51 5U Rackmount Case, którą można przechylić w wieżę

SilverStone wprowadził RM51, obudowę rackową 5U przeznaczoną dla serwerów i stacji roboczych, którą można przechylić wzdłuż boku, aby używać jej jako obudowy typu...

GIGABYTE oficjalnie wprowadza na rynek dyski SSD AORUS Gen5 serii 10000 NVMe

GIGABYTE oficjalnie wprowadził na rynek swoje flagowe dyski SSD AORUS Gen5 z serii 10000 M.2 NVMe, które wykorzystują interfejs PCI-Express 5.0 x4. ...

Kim jest dzieciak kończący odcinek 5 Last of Us? Poznaj Sama z gier.

HBO Ostatni z nas kończy swój czwarty odcinek z cliffhangerem — Ellie (Bella Ramsey) i Joel (Pedro Pascal) budząc się...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!