Funkcje, porównanie z ChatGPT i jak z niego korzystać


OpenAI, firma stojąca za bardzo popularnym narzędziem ChatGPT, ma ogłoszony swój najnowszy model AI, GPT-4. GPT-4 opiera się na sukcesie swojego poprzednika, dodając takie funkcje, jak wprowadzanie obrazu, poprawiona dokładność wyników, zwiększona kreatywność i wiele innych. W tym artykule przyjrzymy się bliżej nowościom w GPT-4, porównamy je z GPT-3.5 — modelem, który napędza ChatGPT — i dowiemy się, jak możesz korzystać z GPT-4 już teraz.


Co to jest GPT-4?

OpenAI wypuszcza modele GPT (Generative Pre-trained Transformer) od 2018 roku, a GPT-4 to najnowszy model języka AI opracowany przez firmę. Zawiera wiele znaczących ulepszeń w stosunku do modelu GPT-3.5 bardzo popularne narzędzie ChatGPT. OpenAI twierdzi, że GPT-4 to „najbardziej zaawansowany system, zapewniający bezpieczniejsze i bardziej użyteczne reakcje”.

POCKETNOW WIDEO DNIA

Firma twierdzi, że GPT-4 może rozwiązywać trudniejsze i bardziej złożone problemy z większą dokładnością, dzięki szerszej wiedzy ogólnej i umiejętnościom rozwiązywania problemów. Dodatkowo GPT-4 będzie dostępny jako API dla programistów do tworzenia aplikacji i usług. Wiele firm, takich jak Duolingo, Be My Eyes, Stripe i Khan Academy, zintegrowało już GPT-4 ze swoimi produktami. Firma transmitowała również na żywo demo GPT-4 na YouTube, prezentując jego możliwości.

Reklama

GPT-4: Nowe funkcje i porównanie z ChatGPT

Według OpenAI, GPT-4 jest lepszy niż poprzednie modele w trzech kluczowych obszarach: kreatywności, obsłudze wprowadzania obrazów i dłuższym kontekście. Przyjrzyjmy się szczegółowo każdemu z tych obszarów:

Wsparcie dla wejścia obrazu

Jedną z najbardziej zauważalnych zmian w stosunku do poprzedniej generacji jest to, że GPT-4 jest „multimodalny”, co oznacza, że ​​obsługuje więcej niż jedną formę danych wejściowych. ChatGPT i wszystkie usługi oparte na GPT-3 są ograniczone tylko do wprowadzania tekstu. Z drugiej strony nowszy GPT-4 obsługuje zarówno wprowadzanie tekstu, jak i obrazu, a także kombinację obu.

Możesz więc poprosić GPT-4 o wygenerowanie podpisu do obrazu, opisanie tego, co dzieje się w scenie, ale jego zrozumienie wykracza poza to. Na przykład użytkownicy mogą pokazać mu składniki, które mają w swojej kuchni i zapytać, co mogą zrobić. W demonstracji na żywo Grega Brockmanaprezes i współzałożyciel OpenAI, również mógł to zrobić wygenerować cały kod HTML dla strony internetowej opiera się tylko na szkicu.

be-my-eyes-openai-gpt-4

Dodatkowo, Bądź moimi oczami, aplikacja, która łączy osoby niewidome i słabowidzące z widzącymi ochotnikami, również zaczęła integrować GPT-4 w swoich usługach. Podczas demonstracji usługa pokazała możliwości GPT-4, ponieważ była w stanie poprawnie identyfikować rośliny, opisywać wzory na ubraniach, tłumaczyć etykiety, czytać mapy i robić wiele więcej.

Dłuższy kontekst

Kolejnym ulepszeniem w stosunku do ChatGPT (a raczej GPT-3) jest to, że GPT-4 może „zapamiętywać” więcej kontekstu. Jeśli korzystałeś CzatGPT na Twoim iPhonie lub laptopa, zapewne zauważyłeś, że po pewnym czasie „zapomina” o rozmowie. Dzieje się tak dlatego, że ma maksymalną pojemność 2048 tokenów, czyli mniej więcej około 1500 słów.

Dla porównania, GPT-4 ma możliwość obsługi dłuższych form danych wejściowych, ponieważ ma maksymalną liczbę tokenów wynoszącą 32 768. Oznacza to, że możesz podać do 25 000 słów do modelu opartego na GPT-4. Przyda się to, gdy masz duży dokument do podsumowania lub tworzysz obszerną treść za pomocą narzędzia GPT.

GPT-4 jest bardziej kreatywny

GPT-4 bardziej kreatywny

OpenAI twierdzi, że GPT-4 znacznie poprawił swoją zdolność do generowania kreatywnych treści i współpracy z użytkownikami nad kreatywnymi projektami. Obejmuje to różnorodne zastosowania, takie jak komponowanie muzyki, pisanie scenariuszy, pisanie techniczne, a nawet dostosowywanie się do indywidualnego stylu pisania użytkownika.

Inne funkcje

  • Zaawansowane możliwości rozumowania: GPT-4 ma szerszą wiedzę ogólną i głębsze zrozumienie różnych dziedzin niż ChatGPT. Po przejściu jednolitego egzaminu adwokackiego i olimpiady biologicznej, GPT-4 radzi sobie wyjątkowo dobrze.
  • Wielojęzyczny: GPT-4 jest wielojęzyczny i może odpowiadać na pytania wielokrotnego wyboru z dużą dokładnością w 26 językach, od włoskiego po koreański.
  • Bezpieczniejsze i bardziej wyrównane: GPT-4 jest bezpieczniejszy i bardziej wyrównany zgodnie z OpenAI. Prawdopodobieństwo wygenerowania negatywnych treści w odpowiedzi na monity jest o 82% mniejsze, a prawdopodobieństwo wygenerowania pożądanych informacji jest o 40% większe.

GPT-4: Ograniczenia

Chociaż GPT-4 jest niewątpliwie potężnym modelem języka, wciąż ma pewne ograniczenia. OpenAI przyznało, że uprzedzenia społeczne, halucynacje i podszepty przeciwnika pozostają problemami, którymi należy się zająć. Firma twierdzi, że nadal pracuje nad tymi kwestiami z „przejrzystością, edukacją użytkowników i szerszą znajomością sztucznej inteligencji”.

Ponadto GPT-4, podobnie jak ChatGPT, nadal ma ograniczenia w zakresie swojej bazy wiedzy, ponieważ nie ma wiedzy o wydarzeniach, które miały miejsce po wrześniu 2021 ri nadal nie może uzyskać dostępu do źródeł online.

GPT-4: jak go teraz używać

Model GPT-4 można teraz uzyskać na dwa sposoby. Najlepszym sposobem na użycie GPT-4 w tej chwili jest użycie go przez ChatGPT Plus — płatną wersję ChatGPT OpenAI. Firma mówi że ChatGPT Plus został zaktualizowany do modelu GPT-4 AI. Dostęp jest nadal (w pewnym sensie) ograniczony, a OpenAI twierdzi, że dostosuje limit użytkowania „w zależności od zapotrzebowania i wydajności systemu”. Na razie płatni subskrybenci są ograniczeni do 100 wiadomości co 4 godziny dla GPT-4.

Aby uaktualnić do ChatGPT Plusudaj się do chat.openai.com strona internetowa. Kliknij przycisk „Uaktualnij do wersji Plus” znajdujący się w menu po lewej stronie. Następnie kliknij przycisk „Aktualizuj plan”, który przeniesie Cię do strony kasy Stripe. Wypełnij wymagane dane i zakończ kasę. Gdy zostaniesz płatnym klientem, natychmiast uzyskasz dostęp do nowego modelu GPT.

Innym sposobem uzyskania dostępu do modelu GPT-4 jest czat Bing firmy Microsoft. Microsoft potwierdził, że jego nowa wyszukiwarka Bing oparta na sztucznej inteligencji działa na GPT-4, który został dostosowany do wyszukiwania. Jeśli korzystałeś z nowej wersji zapoznawczej czatu Bing w ciągu ostatnich pięciu tygodni, znasz już wczesną wersję tego zaawansowanego modelu.

Czat Binga

Istnieją jednak pewne ograniczenia czatu Bing. Na przykład obecnie nie obsługuje wprowadzania obrazów, chociaż ta funkcja może zostać dodana na późniejszym etapie. Ale na razie nie obsługuje wejścia multimodalnego. Co więcej, należy podkreślić, że Microsoft używa kombinacji GPT-4 i własnego modelu Prometheus, aby dostarczać informacje i wyniki, aby upewnić się, że model nie zboczy z torów.

Możesz zarejestrować się w Czacie Bing, korzystając z oficjalnej aplikacji Bing dla iOS I Android. Możesz także uzyskać dostęp do usługi w przeglądarce internetowej Edge, przechodząc do ten link. Warto zauważyć, że może istnieć lista oczekujących, więc możesz nie być w stanie jej natychmiast użyć.

Co myślisz o GPT-4? W jaki sposób poprawi to Twój przepływ pracy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Ogłoszono bezpłatne gry PlayStation Plus z kwietnia 2023 r. na PS4, PS5

Darmowe gry dla subskrybentów PlayStation Plus Essential na kwiecień Poznać twojego Stwórcę, Sackboy: wielka przygoda, I Ogony z żelazaSony ogłoszono w...

Beats łączy siły z „Girls Don’t Cry” w celu stworzenia specjalnej edycji wkładek dousznych Beats Flex

Marka Apple's Beats łączy siły z Girls Don't Cry, tokijską marką założoną przez Verdy'ego z VK Design, w celu opracowania specjalnego projektu dla...

13 of The Verge’s best-loved cooking gadgets

We’ve all got to eat, and unless you’re the type of person who lives on instant meals and takeout, you probably need to...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!