Co tak naprawdę myślę o Apple iPhone 14 Pro Max do tej pory (wideo)


Już tęsknię za Sierra Blue…


Wiesz, zawsze czułem iPhone 13 Pro Max będzie trudnym zadaniem do naśladowania. To był pierwszy raz, kiedy jakikolwiek następca zastąpił 4S jako mój ulubiony iPhone, nawet jeśli zauważę, że mówię iPhone. Niekoniecznie uważam, że Apple produkuje najlepsze smartfony lub wprowadza najwięcej innowacji, ale jeśli jest jedna rzecz, którą firma robi dobrze, to opanowanie sztuki „starego niezawodnego”. To jak to emocjonalne przywiązanie, które rozwijasz ze swoim samochodem, co, jeśli o tym pomyślisz, jest czymś, czego większość ludzi nie zmienia każdego roku.

POCKETNOW WIDEO DNIA

Podejdź do tego nowego iPhone 14 Pro Maxktóry przynajmniej w wyglądzie ma sporo do poprzednika, ale niekoniecznie raz go użyje, a po spędzeniu z nim weekendu, powiedzmy, że moje pierwsze wrażenia są trochę mieszaną torbą.

Reklama

Tak więc pełne zastrzeżenie: to nie jest jeszcze recenzja, ponieważ są to jednostki detaliczne, które kupiliśmy tak jak większość z was, i oczywiście podróż, aby powiedzieć, czy to był dobry zakup, wymaga nieco więcej czasu.

Na razie powiem wam, że wiele z moich doświadczeń było równie znanych, co innych. Rozpakowywanie tego telefonu było prawie takie samo jak 12. Oczywiście nowa sztuka, która mówi, że jest to nowszy telefon, ale w środku wszystko, co naprawdę dostajesz, to telefon, kabel błyskawicy do USB-C, ponieważ możemy Trzeba czekać na wejście w życie orzeczeń UE, a potem na typową literaturę, co prowadzi do pierwszej wstrząsającej zmiany. To jest odblokowany iPhone i nie ma wyrzutnika karty SIM, bo cóż, nie ma tacy na kartę SIM.


Początkowe ustawienia

Mówiłem o tym dość werbalnie na Twitterze, ponieważ nie sądzę, aby Apple dostarczyło wystarczających informacji, jak to wpłynie na nas. Co tydzień jestem w samolocie, więc zależy mi na tym, aby mieć swobodę wymiany kart SIM, gdziekolwiek jest to wygodne, a teraz nie będzie to takie proste, przynajmniej za granicą. Jednak w Stanach Zjednoczonych historia nie była taka zła. AT&T był na tyle miły, że aktywował ten telefon w kilka minut, po prostu wysyłając im dane urządzenia, nawet po odblokowaniu. Obejrzyj film Michaela Fishera, aby zobaczyć proces z kodem QR. Rzecz w tym, że było to błyskawiczne, a w telefonie można przechowywać do ośmiu profili SIM, takich jak portfel. Jedyne pytanie brzmi, czy operatorzy nadzorujący będą obsługiwać eSIM w planach przedpłaconych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Opowiem o tym później. Reszta procesu instalacji była dość prosta, jeśli pochodzisz ze starego iPhone’a. W rzeczywistości proces przenoszenia wszystkiego, od całej konfiguracji, nawet do zegarka Apple Watch i kont, jest zgodny z tradycją Cupertino, która jest szybka i łatwa.

Sprzęt komputerowy

Jeśli chodzi o sprzęt, to oczywiście zamówiłem Purple, ponieważ zawsze dostaję nowy kolor, ale nadal nie przepadam za nim. Sierra Blue wykonała świetną robotę, zachowując czystość i elegancję, nawet ze smugami. W tym przypadku tak nie jest i coś mi mówi, że żaden inny kolor nie wykona porównywalnej pracy z wykończeniem z zeszłego roku. Ta ciemnofioletowa wygląda bardziej jak skażona czerń, chyba że rzucisz na nią trochę światła, więc przynajmniej dam mu punkty za bycie innym. Wszystko inne wydaje się dość znajome, od ciężaru telefonu po wyraźny garb aparatu, który nie pomaga na stole. Tak, to wszystko tutaj. Jestem szczerze zaskoczony, że Apple tak naprawdę nie dał zbyt wiele światła swojej ceramicznej osłonie, a nawet Magsafe w swoim przemówieniu, ale pozostaję lojalny wobec mojego MOFT Invisible Stand, biorąc pod uwagę jego dodatkową wszechstronność i sposób, w jaki pomaga zrównoważyć telefon leżąc płasko.

Wyświetlacz

Myślę, że wyświetlacz to kolejna rzecz, która wciąż na mnie nie do końca wyrosła. Zawsze jestem fanem tego, jak Apple wdraża podstawy, od reprodukcji kolorów po dodatkową jasność do użytku na zewnątrz, ten telefon ma jeden z najlepszych OLED w branży. Bardzo lubię też ten wyświetlacz Always-on, nawet jeśli wiem, że wiele osób jest mieszanych. Mam na myśli, że jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że Android od lat pokazuje nam minimalny zegar, ale nie widzę nic złego w tak dobrze dostrojonej częstotliwości odświeżania, że ​​możemy zobaczyć pełny obraz ekranu blokady. Jasne, rozumiem, może to być mylące, więc jeśli cokolwiek sugerowałbym przyszłe przełączniki elastyczności. W obecnej formie nie można go nawet przyciemnić, ale czy to jest to, czy może sposób na zmianę koloru na czarno-biały lub zmianę koloru, tak jak może to zrobić Apple Watch Ultra, i myślę, że będzie wyglądać całkiem gorąco.

Dynamiczna wyspa

Miejsce, w którym mieszam się z panelem, jest szczerze na Wyspie Pokus. Serio, to nie tak, że nie podoba mi się nazwa Dynamic Island, ale to nie był najjaśniejszy pomysł. A więc oto mój problem: producenci Androida robili dziury od co najmniej 4 lat, więc dołączenie Apple było nieuniknione, ale w przeciwieństwie do sposobu, w jaki robi to Pixel lub Galaxy, gdzie celem jest zapomnienie, że tam jest , myślę, że pomysł uczynienia go funkcją był taki, że w rzeczywistości jest nieco bardziej inwazyjny niż wycięcie.

Widzisz, znajduje się niżej na ekranie, co oznacza, że ​​​​treść jest przesuwana w dół, co oznacza, że ​​​​teraz zastanawiam się, czy powinniśmy wrócić do wideo 16: 9, ponieważ wszystko, co szersze, zostanie wycięte przez wyspę w sposób, w jaki nie wycięcie. Aplikacje również wyraźnie potrzebują aktualizacji, aby to objąć, ponieważ niektóre obecnie niszczą jego symetrię. I oczywiście, uwielbiam mieć uporczywy sposób na powrót do dźwięku odtwarzanego na moich głośnikach i uważam, że kreatywne aplikacje innych firm są genialne, ale uważam, że lepszym pomysłem byłoby dynamiczne wycięcie . To lub po prostu zabicie Face ID i przywrócenie Touch ID pod wyświetlaczem.

iOS 16

Będę miał głębsze spojrzenie na moje ostateczne wrażenia z IOS 16, gdy moja recenzja będzie gotowa, ale korzystam z wersji beta od miesięcy i naprawdę uwielbiam to, co zrobił tutaj Apple. Ten pomysł dynamicznych ekranów blokady połączonych z przydatnymi widżetami jest całkiem genialny. Jestem pewien, że Diego uwielbia móc łatwo wycinać każdego ze zdjęć, ponieważ wcześniej zrobienie tego w Photoshopie wymagało dużo pracy. Pozostałe zmiany niekoniecznie są czymś, co uważałbym za poważne, ale przyczyniają się do małych rzeczy, które ludzie zwykle lubią.

Tak, widziałem mnóstwo twoich skarg na wytrzymałość starszych iPhone’ów, co było bardzo częstym tematem w wersji beta. Odkąd zaktualizowałem do wersji 16.0.1 od momentu rozpakowania tego telefonu, to dziwne, ale wcale nie uważam tego za złe. Ponownie, jest za wcześnie, abym mógł oceniać, a zwłaszcza po opłatach za przejazd, które ten telefon pobiera podczas konfiguracji. Wiem, że Apple wprowadził wiele ulepszeń do tego nowszego modelu, od nowocześniejszego A16 Bionic, po szybszą pamięć RAM, aby zwiększyć wytrzymałość na nieco mniejszej baterii, ale myślę, że najważniejszą zmianą jest nowszy modem 5G, który będę testować w sieci AT&T. Mam wrażenie, że to całe combo jest tym, co lepiej radzi sobie z nowym iOS-em.

Aparat fotograficzny

Oznacza to również pierwszą poważną zmianę, jaką Apple wprowadził do tego systemu aparatów. iPhone’y są podpięte do 12-megapikselowych strzelanek od 6S, ale ważne jest, aby nie dać się zwieść zmianie w liczbach. Tak, 48 megapikseli brzmi jak dużo, ale telefony z Androidem, a nawet Windows Phone od lat zajmują się binowaniem pikseli.

Jeśli nie chcesz używać zdjęć Pro RAW, podziel 48 przez 4 i pomyśl, że otrzymujesz aparat o rozdzielczości 12 megapikseli, z większymi pikselami dla lepszych wyników. To powiedziawszy, nie jest to zwykły czujnik binningu. Zwykle mają one piksele mniejsze niż mikron, ale ponieważ to podejście jest w rzeczywistości większe niż nawet to, co jest w Galaxy S22 Ultra, każdy pojedynczy mikron jest tutaj większy niż przeciętny, co czyni tę wielokrotność całkiem wyjątkową. Potrzebuję więcej czasu, aby dać ci werdykt ze zdjęciem, ale na razie jestem trochę mieszany.

Teoretycznie ogniskowa poprawiła się do odpowiednika 24 mm, ale tego nie widzę. 13 Pro pozwalał zbliżyć się przed uruchomieniem trybu makro, w którym ten aparat nie pozwala podejść tak blisko. To powiedziawszy, masz teraz przycięcie 2X jako alternatywę dla tego, i które tak naprawdę wolę do niektórych fotografii ulicznych od 3X. Pamiętaj też, że nie jest to tylko tandetna uprawa, biorąc pod uwagę większe piksele.

Uwielbiam też kolory i stałe profile zdjęć, więc wszystko, co tutaj widzisz, to bogaty kontrast, ponieważ uwielbiam moje stylizowane ujęcia Google Pixel. Na pewno dam ci pełne porównanie z zeszłorocznym 13 Pro Max, ale jak dotąd zauważam pewne subtelne zmiany w kolorze i kilka poważnych ulepszeń w szczegółach. Ultraszeroki czujnik aparatu jest teraz większy, czego możesz nie zauważyć podczas zdjęć w dzień, ale co staje się dość widoczne w słabym świetle. Uważam, że szczegóły mogą być odrobinę lepsze, biorąc pod uwagę specyfikacje, ale to tylko wstępne wrażenie.

Zabawne jest to, że nawet jeśli ten nowy iPhone przenosi autofokus do aparatu do selfie, to nie jest tak, że poprzedni był w tym kiepski. Oczywiście posiadanie jaśniejszej przysłony teraz tego wymaga, a będziesz mógł to zauważyć w dodanej płytkiej głębi ostrości.

Byłem trochę zaniepokojony wideo, ponieważ żaden producent kamer, ani nawet producent Androida nie był w stanie wydobyć dobrego wideo z większego czujnika. Wymaga zbyt dużej mocy obliczeniowej, co prowadzi do wypaczania lub zwijania migawki. Nie tutaj. W tym miejscu wiesz, że ten nowy A16 Bionic się nie bawi. Jak dotąd jakość wideo była tak samo świetna jak wcześniej, chociaż będę się przyglądać dodatkowym zaletom w trybie akcji i Cinematic 4K do przeglądu.

Wniosek

Naprawdę nie mogę powiedzieć „zakończyć”, ponieważ dopiero zaczynam, ale myślę, że rozumiesz, dlaczego moje pierwsze wrażenia były mieszane. Sprzęt wydaje się taki sam, kolor nie jest moim ulubionym, sytuacja z eSIM wciąż ma kilka niewiadomych, a Dynamic Island to mieszanka dobrych pomysłów na implementację, która nie jest lepsza niż w zeszłym roku.

To powiedziawszy, kamera jest lepsza, IOS 16 jest lepszy, elementy wewnętrzne są lepsze, a fakt, że wiele doświadczeń pozostaje znajomych, to kolejny powód, dla którego ta linia nadal jest „stara, niezawodna”. Czas pokaże, czy powody, dla których się mieszam, mogą przekształcić się w dodatkowe rozkosze, które sprawiają, że wszyscy od czasu do czasu wracamy do iPhone’ów, ale oczywiście to właśnie pozostanie do pełnej recenzji.

iPhone 14 Pro Max
PBI-iPhone-14-głęboki-fioletowy-1

iPhone 14 Pro to najnowszy wielkoekranowy smartfon premium marki. Posiada nowe wycięcie w kształcie pigułki „Dynamic Island”, główne czujniki aparatu 48 MP, chipset A16 Bionic i wiele więcej. Sprawdź wszystkie oferty na urządzeniu, korzystając z linków podanych poniżej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Więcej testów wykrywania awarii iPhone’a 14

Jedną z głównych nowych funkcji linii iPhone 14 i nowych modeli Apple Watch jest wykrywanie awarii. Ta funkcja została zaprojektowana, aby rozpoznać...

Prawo Moore’a żyje i ma się dobrze, wyczerpiemy układ okresowy pierwiastków: Pat Gelsinger z Intela

Dyrektor generalny Intela, Pat Gelsinger, w swoim przemówieniu innovationON wykrzyknął, że prawo Moore'a „żyje i ma się dobrze”, a Intel jest gotowy do...

Zajrzyj do wnętrza AirPods Pro 2 dzięki nowym obrazom ze skanu CT

AirPods Pro 2 uruchomiona w zeszły piątek jako pierwsza nowa wersja Apple od czasu ich pierwotnej premiery w 2019 roku. Niektóre z największych...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!