CEO Twittera: „Musimy być przygotowani na wszystkie scenariusze”


Dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal, przyznał, że umowa Elona Muska na zakup firmy może spaść w seria tweetów tego popołudnia, który próbował wyjaśnić, dlaczego on… wstrząsa przywództwem Twittera. Agrawal powiedział, że na razie nadal „jest odpowiedzialny za prowadzenie i obsługę” Twittera i że jego ostatnie zmiany mają na celu „zbudowanie silniejszego Twittera” i pomoc w zarządzaniu kosztami.

„Chociaż spodziewam się, że umowa zostanie sfinalizowana, musimy być przygotowani na wszystkie scenariusze i zawsze robić to, co jest dobre dla Twittera” – powiedział Agrawal.

Jego uwagi pojawiły się po tym, jak Musk napisał dziś rano na Twitterze, że jego zakup za 44 miliardy dolarów Twittera jest „tymczasowo zawieszone” w związku z obawami dotyczącymi spamu i fałszywych kont. Chociaż jest całkowicie niejasne, czy Musk rzeczywiście może wstrzymać transakcję — Matt Levine w Bloomberg mówi, że wstrzymanie transakcji „nie jest rzeczą” — uwagi wystarczyły, aby wyślij gwałtowny spadek akcji Twittera dziś około 10 proc., odstraszając inwestorów obawami, że umowa może się nie udać.

Agrawal ma teraz dwa poważne problemy: Musk, który grozi wycofaniem się z transakcji, oraz własną firmę, która została wstrząśnięta przez chaotyczną transakcję przejęcia oraz Nowo ogłoszone przez firmę Agrawal zamrożenie zatrudnienia i zwolnienie dwóch czołowych liderów produktów.

W czwartek Agrawal ogłosił odejście Kayvona Beykpoura i Bruce’a Falcka, którzy kierowali odpowiednio produktami konsumenckimi i dochodowymi Twittera. Ogłosił również, że firma „wstrzymuje większość zatrudniania i uzupełniania zapasów” oraz próbuje obniżyć koszty w innych miejscach.

„Nie wykorzystam tej umowy jako wymówki, aby uniknąć podejmowania ważnych decyzji dla zdrowia firmy, ani żaden lider na Twitterze” – napisał dziś Agrawal. Powiedział, że „oczekuje więcej zmian na lepsze”, podczas gdy pozostaje dyrektorem generalnym.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple wciąż sprzedaje opaskę Apple Watch Pride Solo Loop 2021

Apple we wtorek wypuściło Edycja 2022 tradycyjnych opasek Apple Watch Pride. Chociaż w przeszłości firma zrezygnowała ze starych opasek Pride po wypuszczeniu...

Śledź utwory, których chcesz posłuchać później za pomocą MusicBox

iOS ma wiele sposobów, aby pomóc Ci odkrywać nowe utwory, w tym wbudowana integracja z Shazam. Ale co, jeśli z jakiegoś powodu...

Nowa zasada Apple App Store dla łatwiejszego usuwania kont i danych trafi 30 czerwca

Podczas imprezy WWDC 2021 firma Apple wprowadziła szereg zmian zasad dotyczących App Store, dostosowanie zasad do wszystkiego od polowania na nagrody...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!