Ceniona przez krytyków planszowa gra RPG Blades in the Dark otrzymuje niestandardową wersję VTT


Rozpoczęcie nowej gry RPG z małą grupą przyjaciół jest trudne. Oczywiście jest doprowadzenie do porządku dziennego sześciu osób, co zawsze jest przykrym obowiązkiem. Ale nauka nowego systemu gry wymaga nauki, a stworzenie czterech lub pięciu nowych postaci wymaga czasu. Twórca gier One More Multiverse chce pomóc i tworzy zestaw narzędzi stołowych, które znacznie ułatwiają grę z przyjaciółmi online. Zespół wspierany kapitałem wysokiego ryzyka postępuje zupełnie inaczej niż jego konkurenci. Niezależnie od tego, czy jesteś potencjalnym początkującym graczem, czy cierpliwym mistrzem lochów, powinieneś przynajmniej rozważyć danie próbny próba.

Pierwszy zestaw narzędzi One More Multiverse to zbiór zasobów wspierających cenione przez krytyków Ostrza w ciemności, szalenie zabawna gra TTRPG, której akcja toczy się w nawiedzonej wersji europejskiego miasta z czasów rewolucji przemysłowej. To miasto, zwane Doskvol, jest taką samą postacią w grze, jak każdy siedzący przy stole. Tak więc firma OMM odtworzyła całość Doskvol w swoim zestawie narzędzi.

Praktycznie każda lokacja, każdy przedmiot, każda postać niezależna z głównej książki Johna Harpera jest zawarta w zestawie narzędzi One More Multiverse. Dyrektor operacyjny i producent Tiffany Li powiedział, że oznacza to, że około 125 lokalizacji, około 150 postaci niezależnych i około 3000 aktywów – broni, mebli, potworów – jest wliczonych w cenę zakupu 29,99 USD. Koniec z polowaniem na tokeny, które wypełnią Twoją przygodę online z wrogami, bez zmagania się z 1-calową siatką, aby nadać sens Twoim mapom cyfrowym. Wszystko, czego potrzebujesz do uruchomienia gry Ostrza w ciemności online jest wliczone w tę cenę. Po prostu wybierz lokalizację i załaduj zasoby potrzebne do ożywienia go lub przeciągnij i upuść własne z pomocnej listy znajdującej się po jednej stronie ekranu.

W porównaniu z rozległym wieloświatem, takim jak Forgotten Realms firmy D&D z ponad 40-letnią historią publikacji, dziesiątkami kampanii i tysiącami postaci, Doskvol zawiera stosunkowo niewielki zestaw osób, miejsc i rzeczy potrzebnych do stworzenia swojej bazy danych. Li powiedział, że skończona lista jest zaletą dla zespołu OMM.

„Zamiast tworzyć cały kontynent”, powiedział Li, „Doskvol jest tak dobrze zdefiniowany. Na przykład zdecydowana większość punktów orientacyjnych w dystrykcie z książki wykonaliśmy bezpośrednie tłumaczenie pikselowe, aby GMowie mogli natychmiast wskoczyć i jest gotowy do pracy”.

Reklama

Popularność wirtualnych stołów w ciągu ostatnich dwóch lat eksplodowała, zapewniając zarówno długo działającym grupom, jak i nowym graczom sposoby na zdystansowanie społeczne jednocześnie utrzymując kampanię w ruchu. Rolka20, być może największy i najbardziej udany do tej pory VTT, niedawno pochwalił się, że podwoił swoją bazę użytkowników w ciągu ostatnich dwóch lat z 5 do 10 milionów użytkowników. Ten rodzaj wzrostu zachęcił wydawcę D&D, Wizards of the Coast, do zainwestowania we własne VTT, część Jeden D&D oferta, która łączy się również z narzędziami z niedawno nabytych Dungeons & Dragons Beyond. Ale Li powiedziała, że ​​zestaw narzędzi jej firmy jest znacznie bardziej wszechstronny, co pozwala na jeszcze płynniejszy proces onboardingu zarówno dla nowych graczy, jak i mistrzów gry.

„Nauczanie gier RPG jest, jak sądzę, wyjątkowo czasochłonne w sposób z góry” – powiedział Li. „Jeżeli myślisz o rozpoczęciu nowej gry, całej grupie jest dość trudno nauczyć się przez zabawę tak, jak w przypadku gry wideo. Ktoś, prawie zawsze MG, musi zainwestować dużo wysiłku z góry, a następnie wyjaśnić pewne rzeczy graczom. Uważamy, że to pomaga wyjaśnić, dlaczego rynek jest tak zdominowany przez jeden system, ponieważ jest znacznie więcej tarcia [with] próbować czegoś nowego niż w tradycyjnej grze wideo. Dlatego ogromnym celem dla nas jest zmniejszenie tego.”

Zestaw narzędzi zawiera również instrukcje budowania postaci, w pełni zintegrowany cyfrowy arkusz postaci oraz inne dzwonki i gwizdki. Wszystko jest renderowane w uroczej grafice pikselowej, którą One More Multiverse ostatnio wykorzystał z doskonałym efektem we współpracy z Possum Creek w nadchodzącym wydaniu Pensjonat Yazeba. Ale Li powiedział, że cel z Ostrza Zestaw narzędzi miał udowodnić, że styl artystyczny firmy może współpracować z bardziej ponurą grą.

„Mimo że Multiverse ma rodzaj estetyki odgórnej pixel art, nie oznacza to, że jesteśmy Dolina Gwiezdnej Rosy– powiedział Li. „Nie jesteśmy tylko słodcy. Myślę, że naprawdę możemy osiągnąć zupełnie inny klimat dzięki Ostrza”.

One More Multiverse jest obecnie w fazie beta. Zamówienia w przedsprzedaży na jego Ostrza w ciemności Gra jest już dostępna, a jej pełna premiera zaplanowana jest na 13 października.


Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Więcej testów wykrywania awarii iPhone’a 14

Jedną z głównych nowych funkcji linii iPhone 14 i nowych modeli Apple Watch jest wykrywanie awarii. Ta funkcja została zaprojektowana, aby rozpoznać...

Prawo Moore’a żyje i ma się dobrze, wyczerpiemy układ okresowy pierwiastków: Pat Gelsinger z Intela

Dyrektor generalny Intela, Pat Gelsinger, w swoim przemówieniu innovationON wykrzyknął, że prawo Moore'a „żyje i ma się dobrze”, a Intel jest gotowy do...

Zajrzyj do wnętrza AirPods Pro 2 dzięki nowym obrazom ze skanu CT

AirPods Pro 2 uruchomiona w zeszły piątek jako pierwsza nowa wersja Apple od czasu ich pierwotnej premiery w 2019 roku. Niektóre z największych...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!