Błąd iOS 16 wymaga trybu programisty do uruchamiania aplikacji TestFlight


Wraz z systemem iOS 16 firma Apple wprowadza pewne zmiany, aby uniemożliwić atakującym sideloading złośliwych aplikacji na urządzeniu – co obejmuje dodanie nowego trybu programisty. Jednak te zmiany spowodowały błąd w pierwszej wersji beta systemu iOS 16, która również wymaga tego trybu dla aplikacji TestFlight.

Aktualizacja (22 czerwca 2022): Apple naprawił ten błąd za pomocą iOS 16 beta 2. Użytkownicy mogą teraz uruchamiać aplikacje TestFlight bez konieczności włączania trybu programisty. Możesz przeczytać oryginalny artykuł poniżej.

Jak zauważyli niektórzy użytkownicy na Świergot a także potwierdzone przez 9to5Mac, użytkownicy nie mogą już po prostu instalować i uruchamiać aplikacji TestFlight na iOS 16, przynajmniej nie tak, jak kiedyś. Oczywiście nadal możesz instalować aplikacje TestFlight na swoim iPhonie i iPadzie, ale teraz jest pewien haczyk.

Gdy użytkownicy próbują uruchomić właśnie zainstalowaną lub zaktualizowaną aplikację TestFlight, system ostrzega ich, że ta aplikacja wymaga teraz włączenia trybu programisty. Komunikat brzmi: „Dopóki tryb programisty nie zostanie włączony, ta aplikacja nie będzie dostępna do użytku”. Ale co to jest tryb programisty i jak wpływa na aplikacje TestFlight?

Jak wyjaśnił Apple w sesja na WWDC 2022niektóre funkcje wykorzystywane przez programistów w celu umożliwienia im sideloadowania aplikacji podczas procesu tworzenia są teraz domyślnie wyłączone w systemie iOS 16. Według firmy jest to środek bezpieczeństwa, aby uniemożliwić złośliwym aplikacjom wykorzystywanie narzędzi programistycznych do ataków ukierunkowanych .

W pierwszej wersji beta systemu iOS 16 ta nowa funkcja wpłynęła również na TestFlight i aplikacje korporacyjne. Na szczęście Apple potwierdził, że te aplikacje nie będą wymagały uruchomienia trybu programisty, ponieważ mają już ważny certyfikat, więc alert jest tylko błędem, który zostanie naprawiony w przyszłej aktualizacji.

Jak włączyć tryb programisty w iOS 16?

Reklama

Jeśli masz problemy z uruchomieniem aplikacji TestFlight lub aplikacji korporacyjnych w systemie iOS 16, możesz włączyć tryb programisty, przechodząc do opcji Ustawienia > Prywatność i zabezpieczenia > Tryb programisty. Apple twierdzi, że ta opcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników korzystających z iOS beta, ale gdy iOS 16 zostanie wydany publicznie, będzie wymagał najpierw sparowania iPhone’a z Xcode.

Oczywiście, jeśli nie jesteś programistą, sugerujemy wyłączenie tej opcji, aby zapewnić bezpieczeństwo i integralność urządzenia.

iOS 16 jest obecnie dostępny jako oprogramowanie beta dla programistów za pośrednictwem Witryna Apple Developer. Publiczna wersja beta zostanie wydana w przyszłym miesiącu, a oficjalna premiera spodziewana jest jesienią tego roku.

Więcej o iOS 16

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania pieniędzy. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!