Apple ogranicza pracownikom możliwość korzystania z ChatGPT w obawie przed wyciekiem danych


Apple ograniczył pracownikom korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT OpenAI, w obawie, że poufne informacje wprowadzone do tych systemów zostaną ujawnione lub zebrane.

Według raport z Dziennik Wall Streetpracownicy Apple zostali również ostrzeżeni przed używaniem asystenta programowania AI GitHub Copilot. Bloomberga reportera Marka Gurmana tweetował że ChatGPT znajdował się na liście zastrzeżonego oprogramowania Apple „od miesięcy”.

Apple ma powody, by być ostrożnym. Domyślnie OpenAI przechowuje wszystkie interakcje między użytkownikami a ChatGPT. Rozmowy te są gromadzone w celu szkolenia systemów OpenAI i mogą być sprawdzane przez moderatorów pod kątem łamania warunków i usług firmy.

W kwietniu OpenAI uruchomiło funkcję, która pozwala użytkownikom wyłącz historię czatu (przypadkowo niedługo po tym, jak różne kraje UE zaczęły badać narzędzie do potencjalne naruszenia prywatności), ale nawet przy włączonym tym ustawieniu OpenAI nadal przechowuje rozmowy przez 30 dni z opcją sprawdzenia ich „pod kątem nadużyć” przed ich trwałym usunięciem.

Biorąc pod uwagę użyteczność ChatGPT do zadań takich jak ulepszanie kodu i burza mózgów, Apple może słusznie obawiać się, że jego pracownicy będą wprowadzać do systemu informacje o poufnych projektach. Te informacje mogą być następnie widoczne dla jednego z moderatorów OpenAI. Badania pokazują, że jest to również możliwe wyodrębnić dane szkoleniowe z niektórych modeli językowych używając swojego interfejsu czatu, chociaż nie ma dowodów na to, że sam ChatGPT jest podatny na takie ataki.

Zakaz Apple jest jednak godny uwagi, biorąc pod uwagę OpenAI uruchomiła aplikację na iOS dla ChatGPT w tym tygodniu. Aplikacja jest bezpłatna, obsługuje wprowadzanie głosowe i jest dostępna w Stanach Zjednoczonych. OpenAI mówi, że wkrótce uruchomi aplikację w innych krajach, wraz z wersją na Androida.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Lian Li przedstawia GALAHAD II TRINITY AIO i UNI FAN

Lian Li zaprezentował również nowe portfolio rozwiązań all-in-one (AIO) do chłodzenia cieczą oraz nowe wentylatory. Nazywana serią GALAHAD II TRINITY obejmuje trzy...

Lian Li przedstawia nowe modułowe obudowy O11, koncepcyjną obudowę siatkową i obudowę na komputer stacjonarny

2023. Istnieją trzy obudowy, które Lian Li prezentuje: O11D EVO XL, O11D EVO RGB, O11 Vision i SUP 01. Zaczynając od O11D EVO...

ENDORFY wprowadza na rynek obudowy komputerowe Arx 700 Air i Arx 700 ARGB

Właśnie ukazała się nowa seria obudów PC ENDORFY Arx 700 Air i Arx 700 ARGB, opracowana z myślą o graczach, twórcach i entuzjastach...
Advertisment