Aplikacja Apple Music nie powinna być dostarczana z systemem iOS


Apple ma przejął usługę strumieniowego przesyłania muzyki klasycznej Primephonic w 2021 roku z obietnicą zintegrowania go z Apple Music w przyszłości za pomocą nowej aplikacji „Classical”. Po prawie dwóch latach Apple w końcu to potwierdziło Apple Music Classical zostanie uruchomiony jeszcze w tym miesiącu. I ma coś, co zwykła Apple Music zdecydowanie powinna mieć, ale nie ma: samodzielna aplikacja.

Apple Music Classical to samodzielna aplikacja

Po pierwsze, dla tych, którzy nie są zaznajomieni, Apple Music Classical to nowa aplikacja od Apple oparta całkowicie na Apple Music. Został jednak zoptymalizowany pod kątem muzyki klasycznej, więc niektóre rzeczy w interfejsie zostały zmienione, takie jak typografia, wyszukiwanie i opisy. Ale rdzeń aplikacji jest taki sam jak Apple Music, którą wszyscy już znamy na iPhonie.

Ale chociaż Apple Music jest preinstalowany na każdym iPhonie i iPadzie, ponieważ jest częścią systemu, Apple Music Classical to osobna aplikacja, którą można pobrać z App Store, gdy tylko będzie dostępna. Daje to ogromne korzyści użytkownikom, podczas gdy zwykła aplikacja Apple Music napotyka wiele ograniczeń, podobnie jak inne aplikacje Apple.

Pierwszą korzyścią jest to, że Apple Music Classical będzie dostępny dla szerszej gamy urządzeń Apple. Według Apple każdy użytkownik iPhone’a z systemem iOS 15.4 lub nowszym będzie mógł zainstalować Apple Music Classical z App Store. Nie tylko użytkownicy nie będą musieli pobierać całej aktualizacji iOS, aby uzyskać nową aplikację, ale będzie ona również działać na modelach iPhone’a, których nie można zaktualizować do iOS 16, takich jak iPhone 6s i iPhone 7.

Fakt, że aplikacja będzie dystrybuowane za pośrednictwem App Store pozwoli również Apple na częstsze aktualizowanie Apple Music Classical o poprawki błędów i nowe funkcje. Tymczasem każda drobna zmiana, którą Apple chce wprowadzić w aplikacji Apple Music, wymaga od firmy wydania nowej wersji iOS.

Muzyka klasyczna Apple

Aplikacje Apple wymagają częstszych aktualizacji

Reklama

Już raz narzekałem tutaj, jak to zrobić Całkowite powiązanie aplikacji Apple z podstawowym systemem operacyjnym jest złe jeśli chodzi o aktualizacje. Za każdym razem, gdy firma musi naprawić poważny błąd wpływający na jedną z jej aplikacji, cały proces zajmuje kilka dni, ponieważ Apple musi utworzyć nową wersję systemu iOS, aby uwzględnić tę poprawkę.

Niektóre kluczowe aplikacje zdecydowanie powinny otrzymywać samodzielne aktualizacje, w tym Apple Music, Safari i inne aplikacje związane z usługami Apple. To ironiczne, na przykład, jak Apple Music na Androida otrzymuje niektóre funkcje przed wersją na iOS tylko dlatego, że jest to samodzielna aplikacja. Usługa taka jak Apple Music nie powinna zmuszać użytkowników do czekania miesiącami, a nawet całymi latami, aby uzyskać ważne aktualizacje.

Apple Music Classical nadal opiera się na niektórych wewnętrznych składnikach systemu operacyjnego. Mimo to Apple powinien zrobić to samo z innymi aplikacjami, aby uczynić je bardziej niezależnymi. Pod tym względem Android bez wątpienia pokonuje iOS, ponieważ wszystkie aplikacje Google można aktualizować za pośrednictwem Sklepu Play bez konieczności aktualizacji systemu.

sklep z aplikacjami oceny aplikacji Apple (2)

Jeśli jest jedna prośba o funkcję dla iOS 17, dotyczy to użytkowników, którzy mogą otrzymywać aktualizacje aplikacji systemowych za pośrednictwem App Store. Apple w końcu robi coś podobnego z poprawkami bezpieczeństwa. Teraz nadszedł czas, aby zrobić to dla aplikacji.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dzień pierwszy, Obsidian i moje wielomiesięczne poszukiwania prywatnego, osobistego miejsca w internecie

Zapisałem w swoim dzienniku 86 dni z rzędu. Moim noworocznym postanowieniem było zobowiązać się do prowadzenia dziennika moich dni i każdego dnia...

Trzy powody, dla których Lenovo poniosło porażkę z linią smartfonów do gier Legion

Lenovo ogłosiła swój pierwszy telefon do gier, Legion Pro i Legion Duel, w 2020 roku. Pierwsze urządzenia wyróżniały się wysokiej klasy specyfikacjami, estetyką...

Zwiastun Asteroid City: Wes Anderson łączy siły z Tomem Hanksem, kosmitami

To dobry rok dla fanów Wesa Andersona, ponieważ w 2023 roku zobaczymy nie jeden, ale dwa nowe filmy tego słynnego filmowca,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!