AMD prowadzi wysokowydajne obliczenia w kierunku eksaskalowym i nie tylko .


Na tegorocznym wydarzeniu cyfrowym International Supercomputing 2021 firma AMD (NASDAQ: AMD) prezentuje rozmach swoich procesorów AMD EPYC i akceleratorów AMD Instinct w branży obliczeń o wysokiej wydajności (HPC). Firma przedstawiła również aktualizacje otwartej platformy oprogramowania ROCm i wprowadziła inicjatywę AMD Instinct Education and Research (AIER). Najnowsza lista Top500 pokazała ciągły wzrost liczby procesorów AMD EPYC dla systemów HPC. Procesory AMD EPYC obsługują prawie 5 razy więcej systemów w porównaniu z listą z czerwca 2020 r. i ponad dwukrotnie większą liczbę systemów w porównaniu z listopadem 2020 r. Ponadto procesory AMD EPYC obsługują połowę z 58 nowych wpisów na liście z czerwca 2021 r.

„Przetwarzanie o wysokiej wydajności ma kluczowe znaczenie dla sprostania największym i najważniejszym wyzwaniom świata” — powiedział Forrest Norrod, starszy wiceprezes i dyrektor generalny grupy ds. centrów danych i systemów wbudowanych w AMD. „Dzięki naszej rodzinie procesorów AMD EPYC i akceleratorom Instinct firma AMD nadal jest partnerem z wyboru dla HPC. Jesteśmy zaangażowani w zapewnianie wydajności i możliwości niezbędnych do postępu odkryć naukowych, przełamania bariery eksaskalowej i dalszego wprowadzania innowacji”.

Kontynuacja rozpędu AMD HPC
Wraz z niedawną premierą procesora AMD EPYC z serii 7003, który zapewnia wiodącą w branży wydajność dla obciążeń HPC, AMD nadal umożliwia swoim partnerom i klientom wdrażanie klastrów dowolnej wielkości w kluczowych obszarach badawczych, w tym produkcji, nauk przyrodniczych, usług finansowych, badania klimatyczne i nie tylko.

Badanie percepcji Intersect360 z 2020 r. dotyczące wrażeń użytkowników HPC dotyczących procesorów wykazało, że procesory AMD EPYC miały 78% pozytywne wrażenie wśród respondentów, co oznacza wzrost z 36% w 2016 r.ii. W badaniu przeprowadzonym przez Intersect360 z 2021 r., w którym zapytano instytucje HPC o penetrację AMD EPYC w ich witrynach, 23 procent respondentów stwierdziło, że szeroko korzysta z procesorów AMD EPYC, a dodatkowe 47 procent stwierdziło, że testuje lub używa procesorów AMD EPYC na pewnym poziomie.

Najnowsze systemy wykorzystujące rozwiązania AMD HPC obejmują:

  • Bułgarski superkomputer EuroHPC Atos BullSequana XH2000, zasilany procesorami AMD EPYC, przeznaczony do rozwoju naukowego w bioinformatyce, farmacji, sztucznej inteligencji, meteorologii i nie tylko.
  • System Cambridge Service for Data Driven Discovery (CSD3) Uniwersytetu Cambridge z serwerami Dell EMC PowerEdge XE8545 z procesorami AMD EPYC trzeciej generacji.
  • Superkomputer COSMA8 Uniwersytetu Durham z serwerami Dell EMC PowerEdge C6525 z procesorami AMD EPYC 2. i 3. generacji.
  • Superkomputery Microsoft Azure dla brytyjskiego Met Office wykorzystujące procesory AMD EPYC trzeciej generacji i procesory AMD EPYC nowej generacji w superkomputerze HPE Cray EX, dostarczające oczekiwanych 60 petaflopów zaawansowanych możliwości superkomputerowych do badań pogody i klimatu.
  • Superkomputer Narodowego Centrum Badań Atmosferycznych, zasilany przez procesory AMD EPYC trzeciej generacji i superkomputer HPE Cray EX, wspierający zaawansowane badania i zrozumienie nauk o Ziemi.
  • Superkomputer Perlmutter z National Energy Research Scientific Computing Center (NERSC) i Lawrence Berkeley National Laboratory zawiera węzły, które zawierają procesory AMD EPYC trzeciej generacji w superkomputerze HPE Cray EX, który zapewnia czterokrotnie większą moc obliczeniową dostępną obecnie w NERSC.
  • Superkomputer National Supercomputing Center w Singapurze, zbudowany przez HPE, zasilany przez procesory AMD EPYC trzeciej generacji i ma osiągnąć teoretyczną szczytową wydajność na poziomie 10 petaflopów.

Aktualizacje obsługi oprogramowania AMD ROCm

AMD wprowadza nową inicjatywę AMD Instinct Education and Research (AIER), której celem jest pomoc naukowcom, badaczom i naukowcom w przyspieszeniu wydajności ich kodu w akceleratorach AMD Instinct. Inicjatywa AIER, oparta na wymaganiach członków, oferuje zdalny dostęp do technologii AMD Instinct, AMD ROCm Learning Center oraz oprogramowania i wsparcia ROCm, a także dostęp do wskazówek technicznych dotyczących oprogramowania i rozwiązań sprzętowych AMD. Oprócz regionalnych partnerów rozwiązań, AIER Global Solution Partners obejmuje Dell Technologies, Gigabyte, Hewlett Packard Enterprise i Supermicro.

Reklama

Otwarta platforma oprogramowania ROCm nadal zyskuje wsparcie w branży i impet dzięki rosnącej liście aplikacji, bibliotek innych firm i struktur obsługujących akceleratory AMD. Społeczność HPC przyjęła HIP jako heterogeniczny model programowania, którego programiści używają do pisania lub dostosowywania swoich kodów do akceleracji na procesorach graficznych AMD, w tym Gromacs, TensorFlow i GridTools.

Dodatkowo, PyTorch for ROCm jest teraz dostępny jako instalowalny pakiet Pythona i zawiera pełną zdolność do mieszanej precyzji i szkolenia na dużą skalę przy użyciu bibliotek AMD MIOpen i RCCL (komunikacja). Ta innowacja zapewnia naukowcom danych, badaczom, studentom i innym członkom społeczności nową możliwość rozpoczęcia pracy z akcelerowanym PyTorch przy użyciu procesorów graficznych AMD. Ostatnio CuPy, biblioteka tablicowa typu open source z Pythonem, rozszerzyła swoją tradycyjną obsługę GPU, wprowadzając wersję 9.0, która teraz oferuje obsługę stosu ROCm do obliczeń akcelerowanych przez GPU.

Zaangażowanie w zaawansowane badania
W zeszłym roku AMD ogłosiło fundusz HPC na badania nad COVID-19, który obejmował darowiznę systemów napędzanych procesorami AMD EPYC i akceleratorami AMD Instinct, aby zapewnić naukowcom moc obliczeniową w skali petaflopów do walki z pandemią. Z ponad 12 petaflopami przyznanymi do tej pory, AMD od tego czasu dostarczyło możliwości HPC 23 instytucjom w siedmiu krajach, w tym Massachusetts Institute of Technology (MIT), New York University (NYU), Rice University, University of Texas w Austin i University of Toronto.

„Od badań nad COVID-19 po analizę architektur genomowych, procesory AMD CPU i GPU pomagają Centrum Teoretycznej Fizyki Biologicznej uruchamiać niektóre kody od 1000 do 10 000 razy szybciej niż wcześniej” – powiedział Peter Rossky, profesor Harry C i Olga K. Wiess. Nauk Przyrodniczych. „Możliwość prowadzenia równoległych symulacji na tym zmieniającym grę sprzęcie umożliwia pełną analizę jednego chromosomu w zaledwie 20 minut – badania, których ukończenie zajmowało do miesiąca. Osiągnięcia te pojawiają się zaledwie kilka miesięcy po dodaniu wysokiej wydajności możliwości obliczeniowych AMD i spodziewamy się, że popularność w naszej społeczności badaczy będzie rosła wykładniczo.

Odwiedzić Wirtualne stoisko AMD na ISC 21, aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach AMD dla HPC i porozmawiać z ekspertami AMD.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pierwszy załogowy start Blue Origin od 2022 r.: gdzie oglądać

Minęło ponad półtora roku, odkąd rakieta New Shepard firmy Blue Origin uległa awarii w trakcie lotu, i ponad dwa lata od ostatniego lotu...

Ten modder udowadnia, że ​​wszystko jest lepsze z podłączonym ekranem GBA SP

Czy kiedykolwiek patrzyłeś na Nintendo DS i pomyślałeś, że byłoby fajniej, gdyby górny ekran został zamieniony na Game Boy Advance SP? A...

Po prostu kupić nowego iPada Pro? Oto 10 akcesoriów, które poprawią wrażenia

To świetny czas na bycie użytkownikiem iPada Pro. The najnowszego iPada Pro model jest wyposażony w najbardziej zaawansowany chip Apple w historii,...
Advertisment