5 świetnych filmów, które zainspirowały Green Knight w Disney Plus, HBO Max i Amazon


Davida Lowery’ego Zielony Rycerz premiery w kinach w ten weekend i według wielu relacji to jeden z najlepszych filmów roku. Zainspirowany XIV-wieczną legendą walijską Sir Gawain i Zielony RycerzW filmie występuje Dev Patel jako nowicjusz, siostrzeniec króla Artura, który po przyjęciu wyzwania samego przerażającego, brodatego rycerza, wyrusza do mrocznego i mitycznego świata w rycerskiej pogoni za honorem i chwałą.

Oprócz oczywistych arturiańskich korzeni filmu, inspiracje za nim Zielony Rycerz zanurz się głęboko w serce zamiłowania Lowery do historii filmu i fantasy, jak reżyser dzieli się w wywiadzie z Alamo Drafthouse.

Lowery przytacza kilka filmów jako inspiracje za nimi Zielony Rycerzprodukcja z romansu-horroru Francisa Forda Coppoli Dracula . Brama Stokera do anachronicznego dramatu historycznego Sofii Coppoli Maria Antonina. „Używam tego filmu nie tyle jako punktu inspiracji na poziomie estetycznym, ale jako przypomnienie, że […] Kiedy masz do czynienia z hojnością historii, ważniejsze niż dokładność historyczna jest emocjonalna prawda” – mówi Lowery o związku tego ostatniego z jego własnym filmem.

Reklama

David Lowery, Dev Patel i Joel Edgerton na planie Zielonego rycerza
Zdjęcie: A24

Z bliska ujęcia Carla Theodora Dreyera Pasja Joanny d’Arc do namacalności Mroczny Kryształkostiumów i scenografii, Lowery opowiada o wielu sposobach, w jakich filmy, w których dorastał i zakochał się w młodości, informowały o swoim własnym podpisie. Zielony Rycerz. Ale ze wszystkich filmów, które Lowery uważa za niezbędne w produkcji swojego najnowszego eposu, żaden nie wydaje się bardziej kwintesencją niż film Rona Howarda. Wierzba.

Omawiając film, Lowery ujawnia, że ​​pierwotny impet za nim Zielony RycerzJego dziełem było odkrycie w szafie pudełka wypełnionego figurkami Willow z dzieciństwa. „Wyciągnąłem je i pomyślałem, że fajnie byłoby zrobić taki film fantasy Wierzba, a oto jestem trzy lata później, po zrobieniu jednego. Zielony Rycerz nie jest dokładnie taki jak Willow, ale ma tam trochę tego samego DNA i chciałbym myśleć, że między nimi jest trochę pokrewieństwa.

Tutaj możesz obejrzeć każdy z filmów, które Lowery cytuje jako inspiracje Zielony Rycerz:

1. Dracula . Brama Stokera jest dostępny do streamowania HBO maks..

2. Mroczny Kryształ jest dostępny do streamowania Starz.

3. Pasja Joanny d’Arc jest dostępny do streamowania HBO maks..

4. Maria Antonina jest dostępny do streamowania Amazon Prime Video oraz HBO maks..

5. Wierzba jest dostępny do streamowania Disney Plus.

Zielony Rycerz otwiera się w kinach w ten piątek.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Castlevania Advance Collection przypomina nam, dlaczego Aria of Sorrow jest świetna

Uwielbiam Castlevania: Symfonia nocy. Definiowała gatunek Metroidvania i żadna inna gra Castlevania nigdy nie przekroczyła jego ogromnego zakresu. A...

Podstawka Anker MagSafe 2-w-1 to niezbędnik dla iPhone’a 13

Kolekcja akcesoriów PowerWave firmy Anker zapewnia bardziej przystępne cenowo alternatywy dla ładowarek firmy Apple, a dzisiaj przyjrzymy się jednej z jej najnowszych. ...

Kontroler Sega Genesis od Nintendo Switch ma sześć przycisków tylko w Japonii

Kiedy Gry Sega Genesis pojawiają się na Nintendo Switch Online w przyszłym miesiącu posiadacze Switcha w większości regionów będą musieli z...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!