Zwycięzcy konkursu Swift Student Challenge ujawniają, jak to jest prezentować się Timowi Cookowi [Interview]


W tym tygodniu Tim Cook zaskoczyło 14 zwycięzców Swift Student Challenge z rzadką okazją: zaprezentowania swojej pracy dyrektorowi generalnemu Apple. Mając okazję być świadkiem tego wyjątkowego wydarzenia w niedzielę, po przemówieniu przemówienia WWDC miałem okazję usiąść z czterema studentami-programistami i zapytać, co to doświadczenie oznaczało dla każdego z nich. Oto moja rozmowa z Elaną Galluzzo (Care Capsule), Shinwonem Lee (Melody), AJ Nettlesem (CryptOh?) i Desmondem Blairem (MTB-XTREME).

Wywiad

Zac Hall:

Przede wszystkim gratuluję tego fajnego doświadczenia! Możliwość zobaczenia tego wczoraj była naprawdę niezła.

Jakie to było dla ciebie przeżycie, Eleno? Myślę, że myślałeś, że robisz prezentację Susan Prescott i rzeczywiście tak było. A potem do pokoju wchodzi Tim Cook i właśnie przed nim przeprowadzasz demonstrację. Co to było?

Elena Galluzzo:

Reklama

Możliwość zademonstrowania Susan była już dla mnie wielkim zaszczytem, ​​ale Tim! Wszystkie niespodzianki, które dla nas zaplanowali, są naprawdę budujące. Pokazuje nam, że naprawdę zależy im na przyszłości programistów i nas, studentów.

Więc pomyślałem, że to taki zaszczyt. Bardzo fajnie było móc porozmawiać o naszej aplikacji, a oni chcieli jej słuchać.

Zac:

Co oznacza dla Ciebie to doświadczenie?

Elena:

Wykonanie tego wszystkiego wiele dla nas znaczy. Zwłaszcza, że ​​koduję dopiero od około półtora roku. Kiedy składałem projekt, minął zaledwie nieco ponad rok.

Nie byłam pewna, czy będę się dalej uczyć, czy to będzie dla mnie. Jednak wygrana w konkursie była dla mnie dużą motywacją do wiary w swoje umiejętności.

Każdy w siebie wątpi, zwłaszcza gdy uczy się czegoś po raz pierwszy, więc dla mnie to oznaczało, że chcę dalej podążać tą ścieżką i mam większą pewność siebie.


Zac:

Całkiem dobry sygnał, że robisz coś dobrze.[laughs] A co dla ciebie, AJ, jak wyglądała niespodzianka z Timem Cookiem w pokoju?

AJ Nettles:

Już próbowałem opanować nerwy w związku z Susan. Prezentowałem moją aplikację kilka razy, ale z jakiegoś powodu osobiście czułem się inaczej.

Jestem trzeci w kolejce, więc muszę się szybko pozbierać. I nagle mówią: „Poczekaj, mamy gościa specjalnego”. Zastanawiam się: „Kim może być ten gość specjalny?” [laughs]

Kiedy się odwracam, widzę niebieską kurtkę i włosy i myślę „och, uch, panika!”

Zac:

Oboje nawiązaliście więź, będąc z Alabamy.

AJ:

To była kolejna rzecz, która coś dla mnie zrobiła. Kiedy powiedział, że moje rodzinne miasto…

Zac:

Monroeville, prawda?

AJ:

Tak. To coś dla mnie zrobiło. Dotrze tam, skąd pochodzę.

Zac:

Czy to pomogło ci się pocieszyć?

AJ:

Myślę, że tak. Kiedy patrzę wstecz na moment, w którym mu to prezentowałem, wszystko przyszło naturalnie. Zwykle się jąkam lub potykam o słowa, ale po prostu czuję, że płynąłem.


Zac:

Dla ciebie, Shinwon, czym było zaskoczenie, że Tim Cook okazał się osobą, którą polubiłeś?

Shinwon LeElena:

Byłem zdenerwowany, bo miałem spotkać Susan, ale kiedy zobaczyłem Tima Cooka, byłem bardzo zdenerwowany.

AJ powiedział, że robi to bardzo naturalnie, ale z mojej strony nie pamiętam nic z tego, o czym mówiłem. [laughs]

Zac:

Dla Melody napisałam, że pamiętam, jak powiedziałam bezgłośnie „woah”. Widząc gesty dłoni w powietrzu, gdy jest to komputer Mac, i odtwarzając dźwięki w ten sposób, byłem tym poruszony. Jest więc jedna rzecz do zapamiętania, mam na myśli „woah!”

Shinwon:

Dziękuję.


Zac:

A w przypadku Deza myślisz, że będziesz prezentował Susan Prescott, co jest trochę stresujące, a potem pojawia się element zaskoczenia w postaci Tima Cooka i jego świty wchodzących do pokoju. Byłeś pierwszy…

Dezmond Blair:

Byłem pierwszy na bloku do krojenia!

Zac:

Byłeś w trakcie prezentacji Susan i musiałeś zacząć od nowa. Co to dla ciebie zrobiło?

Dezmond:

Zdecydowanie dodało mi to energii na cały dzień. Po tym się trzęsłam. Przez cały dzień nie mogłem się z tym pogodzić. Po prostu opowiadałem ludziom o tym wszystkim i jakie to było fajne przeżycie.

Kiedy to się stało, byłem w trakcie rozmowy z Susan i w ogóle. Potem wchodzi Tim, a ona mówi: „OK, czekaj”. Podszedł, a ja powiedziałam „o nie!”

Całkowicie straciłem całą pewność siebie. [laughs]

Zac:

To była gorąca prezentacja i myślę, że wypadłaś znakomicie.

Dezmond:

Doceniam, że to mówisz.


Zac:

W przypadku Twojej aplikacji Care Capsule, Eleno, byłem wzruszony. Poczytałem trochę o Twojej historii. Kiedy miałam 22 lata, opiekowałam się babcią chorą na raka w czwartym stadium. Próbowałem zrobić wszystko, co mogłem, za pomocą iPada, ułatwiając to zarówno jej, jak i sobie. Byłem pod wrażeniem Twojej wizji stworzenia aplikacji przeznaczonej do tego celu i tak dobrze przemyślanej w Twoim wieku.

Elena:

Dziękuję, że podzieliłeś się tym ze mną i to bardzo wzruszające, że odbiło się to na Tobie.

Kiedy byłem dzieckiem, mieszkałem z rodzicami w domu moich dziadków. Nie pamiętam, ile miałam lat, ale byłam bardzo młoda, kiedy zauważyłam, że moja babcia przechodzi zmiany.

To ona opiekowała się nami najbardziej, kiedy byliśmy naprawdę młodzi. Zawsze się zastanawiałem: „Dlaczego wszyscy są o wiele smutniejsi niż zwykle? Dlaczego ona się zmienia?”

W miarę upływu lat jej stan ulegał powolnemu, ale dotkliwemu regresowi.

Dziś sama nie jest w stanie nic zrobić. Ona nie może się komunikować. Od dłuższego czasu nie może zjeść posiłku. Nie może połykać twardych pokarmów. Ona nie może chodzić.

Nadal z nią mieszkam i tak, jest to trudne dla całej rodziny. Jest to szczególnie trudne dla mojego dziadka. Prawidłowy?

Dzielili wspólny pokój przez całe życie i jestem pewien, że on czuje się z tego powodu znacznie bardziej samotny, ale mieszka też z córką i wnukami.

Wyobraźmy sobie sytuację osób starszych, które w swoim najbliższym otoczeniu nie mają zbyt wielu osób. Jak samotni mogą się czuć.

Dlatego uważam, że opieka nad osobami starszymi jest dla mnie poruszającym tematem. To coś, co ze mną rezonuje. Szczególnie Kanada charakteryzuje się starzeniem się społeczeństwa. Wiele krajów tak robi. Myślę, że skupienie się na rozwiązaniach lub pomocy dla osób starszych jest bardzo, bardzo istotne i ważne także w nadchodzących latach.

Zac:

Opisz aspekt chatbota Care Capsule.

Elena:

Funkcja chatbota ma trzy główne cele. Oprócz uczenia maszynowego zawiera logikę.

Funkcje obejmują podstawowe partnerstwo, podstawową rozmowę i analizę nastrojów związanych z samotnością i depresją. Są one typowe dla osób starszych.

Chciałem, aby wiadomości zawarte w tej części mogły zostać przekazane przez model uczenia maszynowego i określić, czy użytkownik może odczuwać depresję lub niski nastrój. Jeśli tak, oferuje zasoby przeznaczone szczególnie dla osób starszych.

Chcę go rozwinąć, aby zapewnić odpowiedzi związane z aplikacją na wypadek, gdyby użytkownik nie był tak piśmienny. Na przykład „jak skonfigurować wspomnienia” lub „jak śledzić moje leki?”


Zac:

AJ, CryptOh?, jaka była reakcja osób, którym udostępniłeś swoją aplikację?

AJ:

Tak naprawdę nie wiedzieli, ile wysiłku włożono w hasła.

To dość prosty proces: tworzę nazwę użytkownika, tworzę hasła i to wszystko. Zgłaszam się i mam konto.

Nie zdawali sobie sprawy, że hasło musi być zaszyfrowane, przechowywane w ich bazie danych i porównywane z nim, aby wiedzieć, że to Ty.

Funkcje interaktywne pomogły im zrozumieć, jak to działa przynajmniej po stronie serwera.

Zaczynają używać tego jako punktu wyjścia, ponieważ CryptOh? to tak naprawdę tylko koncepcja. Chciałbym móc zrobić to większe.

Więc byli na to dość otwarci. To zmienia ich pogląd.


Zac:

Skończył nam się czas, ale naprawdę doceniam waszą obecność. To było wspaniałe.

I dokładnie tam, gdzie wszyscy jesteście na etapie rozwoju, macie przyszłość.

To bardzo pozytywny znak, że robisz coś dobrze.

Więcej

Ponadto dyrektor generalny Apple Tim Cook podzielił się komentarzami na temat projektu każdego ucznia.

„Kodowanie ma moc zmieniania życia ludzi, a młodzi programiści, tacy jak Elena, pokazują, jak to możliwe” – mówi Cook. „Aplikacja Eleny może poprawić życie osób starszych w całej Kanadzie, a jej kreatywność i zaangażowanie na rzecz społeczności są niezwykłe”.

„W Apple z pasją wykorzystujemy technologię, aby pomóc ludziom uwolnić kreatywność i wcielić w życie swoje pomysły” – dodaje. „To właśnie zrobiła Shinwon ze swoją imponującą aplikacją, która sprawia, że ​​tworzenie muzyki jest proste i przyjemne. Wspaniale jest widzieć, jak Shinwon wykorzystała swoją kreatywność, aby pomóc innym wykorzystać ich kreatywność, i nie mogę się doczekać, aż zobaczę jej kolejny wielki pomysł”.

„Bardzo dbamy o prywatność i bezpieczeństwo naszych użytkowników i wspaniale jest widzieć, jak programista taki jak AJ robi, co w jego mocy, aby pomóc ludziom chronić ich dane” – mówi Cook. „Rozpowszechniając świadomość znaczenia silnych haseł, aplikacja AJ walczy z rosnącym zagrożeniem włamaniami i pomaga użytkownikom chronić ich dane osobowe. To wspaniały przykład wpływu, jaki deweloperzy wywierają na całą Amerykę i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co zrobi dalej”.

„W Apple wierzymy w niesamowitą moc technologii, która może wzbogacać życie ludzi i pomagać im jeszcze głębiej łączyć się z otaczającym ich światem” – mówi Cook. „Dlatego tak wspaniale było spotkać w tym tygodniu Dezmonda i zobaczyć aplikację, którą stworzył, aby dzielić się z użytkownikami na całym świecie swoją miłością do kolarstwa górskiego. Tworząc środowisko dla Apple Vision Pro, Dezmond znajduje się w czołówce całego pokolenia programistów przesuwających granice możliwości technologii”.

Dowiedz się więcej o zwycięzcach konkursu Swift Student Challenge Tutaj.

Wywiad zredagowany dla przejrzystości.

Follow Zac: X, Threads, Instagram

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment