Zwiastun Bestii daje wyraźniejsze spojrzenie na „najczystszy film science-fiction”


Jedną z ważniejszych historii Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto w 2023 r. był film science fiction Bertranda Bonello Bestia, zawrotna, surrealistyczna opowieść o kobiecie Gabrielle (Léa Seydoux), która przeżywa na nowo trzy poprzednie wcielenia w ramach procesu oczyszczania wspomnień i emocji. W każdym z tych żyć spotyka Louisa (George MacKay). 1917 I Szpik kostny) w szeregu relacji emocjonalnych, które prowadzą w niebezpiecznych kierunkach. Odpowiedzi krytyków były takie dzieli się na mocne pozytywy i wątpliwe negatywy, ale najwyraźniej zgodzili się, że jest to film niezwykle oparty na obrazach, pełen pomysłów, zmysłowy i pełen wyzwań. Porównanie do Wachowskich Atlas chmur wydawało się również oczywiste, biorąc pod uwagę oddzielne, ale powiązane historie ludzi, które odbijały się echem w czasie.

Z kolei recenzentem Polygon był niekwalifikowanym fanem filmu. Powiedział nam, że to „najczystsze doświadczenie science fiction, jakie może zaoferować film”. Bestiaa właściwie stylizowany, zaawansowany riff Opowiadanie Henry’ego Jamesa z 1903 r. „Bestia w dżungli” skupia się bardziej na emocjach i doświadczeniach niż na mechanicznych szczegółach reinkarnacji czy procesie retrospekcji, co zapewnia wciągające i wciągające doświadczenie. Z jego recenzji:

BestiaTrzy osie czasu gry łączą pozornie nie dające się ze sobą łączyć gatunki: klasyczny romans z epoki, porywający horror-thriller i dystopijne science-fiction. To stawia ich w trudnej sytuacji logistycznej, ale Bonello łączy ich estetycznie i emocjonalnie. Poprzez długie, skłaniające do myślenia zbliżenia Gabrielle i Louisa w każdej sekcji, tworzy poczucie tęsknoty i izolacji w czasie, łącząc ludzkie doświadczenia z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości oraz umieszczając je w ostrym i mrożącym krew w żyłach kontekście .

Zwiastun jest w większości impresjonistyczny, z przebłyskami energii, żalu i złości, z bardzo nielicznymi szczegółami na temat historii. Ale jeśli chcesz pełniejszego podsumowania tego, co według wszystkich wydaje się dość trudnym i skomplikowanym filmem, oto opis dystrybutora:

Jest rok 2044: sztuczna inteligencja kontroluje wszystkie aspekty stoickiego społeczeństwa, podczas gdy ludzie rutynowo „wymazują” swoje uczucia. Mając nadzieję na wyeliminowanie bólu spowodowanego romansami z poprzedniego życia, Gabrielle (Léa Seydoux) nieustannie zakochuje się w różnych wcieleniach Louisa (George MacKay). Akcja rozgrywa się najpierw w Paryżu z czasów Belle Époque, a Louis jest Brytyjczykiem, który odciąga ją od zimnego męża, a następnie w Los Angeles na początku XXI wieku jest zaniepokojonym Amerykaninem, który pragnie brutalnej „odpłaty”.

Czy ten proces pozwoli Gabrielle na pełne połączenie się z Louisem w teraźniejszości, czy też oboje będą skazani na powtórzenie swoich poprzednich losów? Odważny wizualnie reżyser Bertrand Bonello (Saint Laurent, Nocturama) projektuje swój najdoskonalszy film w dotychczasowej historii: epopeję science-fiction inspirowaną nowelą Henry’ego Jamesa z przełomu wieków, przepełnioną narastającym strachem i zapadającym w pamięć poczuciem tajemnicy. Przerywany decydującym o karierze występem Seydoux w trzech rolach, Bestia w przejmujący sposób ukazuje walkę ludzkości z dysocjacyjną tożsamością i pozbawioną emocji egzystencją.

Bestia zadebiutuje w amerykańskich kinach 5 kwietnia 2024 roku.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...

Samsung opracowuje pierwszą w branży pamięć DRAM HBM3E 12H o pojemności 36 GB

Firma Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii pamięci, ogłosiła dzisiaj, że opracowała pamięć HBM3E 12H, pierwszą w branży 12-stosową pamięć DRAM...
Advertisment