Zrównoważone podejście może rozwiązać problem złożoności łańcucha dostaw


Dostarczać łańcuchy są obecnie podstawowym elementem działalności wielu organizacji, ponieważ są one odpowiedzialne nie tylko za przepływ towarów i usług, ale również przepływ informacji. Coraz większe uzależnienie od łańcuchów dostaw, w połączeniu z ograniczoną kontrolą i widocznością praktyk dostawców w zakresie bezpieczeństwa, sprawia, że ​​łańcuch dostaw jest idealnym celem dla cyberprzestępców, którzy chcą zakłócać i czerpać zyski z ataków.

Współzależności łańcucha dostaw oznaczają, że osoby atakujące mogą wpłynąć do: 10 razy tyle organizacji w porównaniu z poprzednimi próbami wyciszenia. Celowanie w kluczowych dostawców mających połączenia z wieloma różnymi organizacjami oznacza, że ​​atakujący mogą narazić informacje na dużą skalę przy stosunkowo niewielkim wysiłku.

Organizacje muszą stanąć na czele, aby przeciwdziałać gwałtownemu wzrostowi ataków w łańcuchu dostaw. Przyglądanie się zwiększonej automatyzacji i poprawie przejrzystości ich łańcuchów dostaw pomoże im lepiej zrozumieć bezpieczeństwo łańcucha dostaw, umożliwiając im współpracę z dostawcami w celu poprawy bezpiecznych praktyk.

Zwiększona automatyzacja

Coraz większa złożoność i skala łańcuchów dostaw sprawią, że wkrótce pewien poziom automatyzacji staje się koniecznością. Ponieważ coraz więcej informacji jest udostępnianych w całym łańcuchu dostaw, przetwarzanie i śledzenie danych bez pomocy technologii jest prawie niemożliwe. Zautomatyzowane funkcje narzędzia oceny dostawców mogą pomóc w zwiększeniu dokładności, wydajności i przejrzystości łańcucha dostaw, a wszystko to pomoże wzmocnić bezpieczeństwo.

Automatyzacja pomaga zwiększyć wydajność w zarządzaniu łańcuchem dostaw poprzez skrócenie czasu spędzanego na powtarzalnych i czasochłonnych zadaniach. Na przykład wysyłanie próśb o ocenę lub przypomnienia indywidualnie do dostawców jest niezbędnym, ale czasami żmudnym zadaniem. Wykorzystanie narzędzia oceny dostawców może być wykorzystane do uproszczenia i zautomatyzowania tego zadania poprzez grupowanie dostawców na podstawie ryzyka i wysyłanie ocen zaprojektowanych dla ich poziomu ryzyka z odpowiednią częstotliwością.

Aby osiągnąć najdokładniejszy i najbardziej wiarygodny profil postawy bezpieczeństwa dostawcy, wymagane jest ciągłe monitorowanie, co jest realnie osiągalne tylko po włączeniu automatyzacji. Dostępnych jest wiele różnych metod ciągłego monitorowania, które obejmują między innymi: oceny bezpieczeństwa, samoocenę dostawcy i certyfikaty bezpieczeństwa.

Reklama

Największą wartość z ciągłego monitorowania uzyskuje się z wytworzonych produktów. Większość narzędzi oceny przedstawia wyniki na pulpicie nawigacyjnym, który zapewnia wizualną reprezentację bezpieczeństwa dostawców, pomagając zwiększyć widoczność statusu łańcucha dostaw poprzez dostarczanie wyników w łatwym do zrozumienia formacie.

Poprawa przejrzystości

Według badania przeprowadzonego przez rząd Wielkiej Brytanii. Włączenie narzędzi oceny dostawców do procesu zarządzania łańcuchem dostaw może pomóc w osiągnięciu wyższego poziomu widoczności. Dzieje się tak, ponieważ technologia może znacznie szybciej przechowywać, przetwarzać i analizować duże ilości danych.

Wykorzystanie technologii na etapie oceny procesu może potencjalnie zidentyfikować trendy lub anomalie, które wcześniej mogły pozostać niezauważone. Zwiększenie poziomu widoczności umożliwia organizacjom lepsze przygotowanie i gotowość do reagowania na zagrożenia w łańcuchu dostaw.

Oprócz poprawy wewnętrznej widoczności operacji ważna jest również przejrzystość wobec dostawców zewnętrznych. Uczciwość wobec dostawców w zakresie potrzeb i oczekiwań w zakresie bezpieczeństwa na początkowych etapach zakupów oraz zachęcanie ich do tego samego pomoże w budowaniu silniejszych relacji i wzmocnieniu bezpieczeństwa. Ustanowienie linii bazowej bezpieczeństwa i uwzględnienie wymagań bezpieczeństwa w umowie pomoże ustanowić precedens dla całego cyklu życia łańcucha dostaw.

Chociaż jawność dla szerszej opinii publicznej może wydawać się sprzeczna z intuicją w przypadku naruszenia bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw, można to wykorzystać jako okazję aby zaprezentować dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa i ustanowił precedens w branży. Nie chodzi już o to, czy, ale o to, kiedy nastąpi atak w łańcuchu dostaw, więc lepiej być przygotowanym i proaktywnym z planem reakcji na wypadek, gdy to nieuchronnie nastąpi.

Uczciwość w przypadku ataku i wykorzystanie go jako okazji do podzielenia się tym, co zrobiłeś, aby go złagodzić, może mieć pozytywny wpływ na odbiór publiczny, a nawet może pomóc w powstrzymaniu ataku przez inne organizacje.

Chociaż technologia będzie odgrywać kluczową rolę w poprawie bezpieczeństwa w łańcuchach dostaw, ważne jest, aby nie zapominać o ciągłym zaangażowaniu człowieka w przyszłość zarządzania łańcuchem dostaw. To siła robocza stojąca za technologią może wydobywać, wykorzystywać i komunikować to, co zapewnia technologia. Uzyskanie właściwej równowagi między ludźmi, procesami i technologią może pomóc w rozwiązaniu złożoności łańcucha dostaw i stworzeniu lepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!