Zobacz, jak Ke Huy Quan odbiera Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego 2023 emocjonalną przemową


Po miesiącach rozmów o swojej pracy w Wszystko Wszędzie Wszystko Narazi zdobywając wszystkie inne nagrody pod słońcem, w tym Złoty Glob i nagrody SAG, Ke Huy Quan zdobył Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego w Oscary 2023. Gdy ze łzami w oczach wyszedł na scenę, aktor wygłosił wzruszające przemówienie, w którym zastanowił się nad trajektorią swojej kariery i złożył serdeczne podziękowania ludziom w swoim życiu.

„Moja podróż zaczęła się na łodzi” — zaczął Quan. „Spędziłem rok w obozie dla uchodźców. I jakimś cudem znalazłem się tutaj, na największej scenie Hollywood. Mówią, że takie historie zdarzają się tylko w filmach. Nie mogę uwierzyć, że to się ze mną dzieje. To jest amerykański sen!”

Po podziękowaniu tym, którzy pomogli mu po drodze — w tym kolegom Goonie aktor Jeff Cohen, który jest teraz jego prawnikiem — Quan miał specjalne okrzyki dla swojej żony.

„Wszystko zawdzięczam miłości mojego życia, Echo. Który miesiąc po miesiącu, rok po roku przez 20 lat mówił mi, że pewnego dnia nadejdzie mój czas” – kontynuował Quan. „Marzenia to coś, w co trzeba wierzyć. Prawie zrezygnowałem ze swoich. Do was wszystkich, proszę, niech wasze marzenia żyją”.

Quan miał swój start Indiana Jones i Świątynia Zagłady, gdzie grał dzielnego pomocnika poszukiwacza przygód w krótkiej rundzie. Podczas gdy w młodości grał kilka innych ról, Quan wycofał się z aktorstwa w wieku dorosłym, zniechęcony brakiem ról. Podczas gdy przez lata pozostawał w branży, pracując za kulisami przy filmach (w tym w dziale kaskaderów w latach 2000-tych X Men), Quan w końcu wrócił do świata aktorstwa po udanym przesłuchaniu do Wszystko Wszędzie Wszystko Naraz.

W Wszystko Wszędzie Wszystko NarazQuan grał Waymonda, mąż postaci Michelle Yeoh, Evelyni każdą jego iterację w multiwersie. Obejmuje to fajnego, pewnego siebie „Alpha Waymonda”; zwykły Waymond, który patrzy na wszystko wyłupiastymi oczami i chce naprawić swoje małżeństwo; oraz niezwykle romantyczny i tęskny ze świata celebrytów Waymond.

Reklama

Wszystko Wszędzie Wszystko Naraz jest dziś nominowany do 11 nagród.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!