Zobacz, jak iFixit niszczy Meta Quest 3 w tym pięknie nakręconym filmie


David nazwał Meta Quest 3 „lepszym od swoich poprzedników pod niemal każdym względem” w naszej pełni Skraj recenzja – ale jak to jest w środku? iFixit ma teraz odpowiedź w genialnym filmie o rozbiórce, który robi wrażenie zaraz z bliska do uroczo błyszczących wnętrzności gadżetu.

Nie znajdziesz tutaj zakrzywionej baterii „w dużej mierze niemożliwy do naprawienia” Quest Pro, ale nad wentylatorem znajduje się zakrzywiony radiator – i oczywiście czujnik głębokości Time of Flight, który najwyraźniej Quest Pro postanowił wyrzucić. Shahram Mokhtari z iFixit twierdzi, że można go nawet przymocować do płyty Quest Pro, chociaż nie jest jasne, czy uda się go tam uruchomić.

Dotarcie tutaj wymagało trochę wścibstwa.
Zdjęcie: iFixit

Zakrzywiony radiator. (Wentylator dmuchawy ma pasujący zakrzywiony otwór.)
Zdjęcie: iFixit

Przyglądamy się także soczewkom naleśnikowym, ukośnym liniom wyświetlacza LCD pod nimi pod powiększeniem 820x (co może prowadzić do niefortunnego rozdarcia) oraz łącznie pięćdziesiąt (50!) śrub, które należy usunąć, aby wymienić bateria.

A skoro już mowa o tej baterii, wynosi ona teraz 19,44 watogodzin, w porównaniu z 14,3 watogodzin w Quest 2, co sugeruje, że Meta naprawdę Naprawdę naciskanie na wydajność z nowego układu Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 2 zamiast lepszej żywotności baterii. (Meta twierdzi, że Quest 3 ma mniej więcej taką samą żywotność baterii jak Quest 2, pomimo większego akumulatora.)

Reklama

Wskazując na jedną z diod podczerwieni.
Zdjęcie: iFixit

iFixit niszczy także nowe kontrolery Quest 3, ujawniając konstelację (siedmiu?) diod LED na podczerwień, które pozwalają kamerom zestawu słuchawkowego śledzić ich ruchy w przestrzeni 3D. Podczas gdy kontrolery Oculus Touch, Quest i Quest 2 pierwotnie umieszczały te diody LED w wystającym pierścieniu, a Quest Pro ma kamery w samych kontrolerach, Meta najwyraźniej teraz wierzy, że może wystarczająco dobrze śledzić kontrolery przy prostszej konfiguracji diod LED.

Podczas gdy kontrolerzy Do posiadają wyzwalacze magnetyczne z efektem Halla, robią nie obawiam się, że mają odporne na znoszenie joysticki z efektem Halla:

Kontrolery są łatwiejsze do rozebrania niż Quest Pro, dzięki prostszym płytom i etapom demontażu, ale nadal trzeba usunąć przyklejoną górę. Skończyło się również na tym, że Mokhtari pękł cienki plastik wizjera podczas wyjmowania go z Questa 3, ale w przyszłości może to nie stanowić problemu — to rozbicie pomoże ci pokazać, gdzie znajdują się plastikowe zatrzaski, dzięki czemu będziesz mógł ostrożnie podważać.

Ogólnie rzecz biorąc, iFixit twierdzi, że konstrukcja stanowi „znaczną poprawę w stosunku do Quest Pro, jeśli chodzi o łatwość naprawy”, ale przyznaje mu ocenę czterech na 10 punktów za naprawę ze względu na skomplikowane warstwy komponentów i czas potrzebny na dotarcie do akumulatora.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Mnicha BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Mnich to klasa walcząca w zwarciu,...

Oto jak zamówić w przedsprzedaży nową Teslę Cybertruck

Cybertruck już tu jest — tym razem naprawdę — a dla tych, którzy jeszcze go nie zarezerwowali, Tesla ma nowy proces zamawiania. ...

Remake Resident Evil 4 doda tryb VR w grudniu

„Tryb VR w Resident Evil 4 wspiera całą kampanię główną i zapewnia dodatkowy poziom zanurzenia we wstrząsającej misji ratunkowej Leona S. Kennedy’ego” –...
Advertisment