Zniżki na iPhone’a doprowadziły do ​​52% wzrostu sprzedaży w Chinach


Doprowadził do spadku sprzedaży Jabłko zaoferować znaczącemu urzędnikowi iPhone’a zniżki w Chinya z dzisiejszego nowego raportu wynika, że ​​taka taktyka się opłaca.

Oficjalne dane rządowe wskazują, że Apple skutecznie przezwyciężył spadek sprzedaży w tym kraju, a dostawy odbiły w zeszłym miesiącu ze wzrostem o 52%…

Zmiana polityki rabatowej Apple na iPhone’a

W większości krajów oficjalnych rabatów na iPhone’a nie znajdziesz na stronie apple.com ani w sklepach Apple Store. Jeśli Apple chciał obniżyć ceny, robił to za pośrednictwem zewnętrznych sprzedawców, po cichu oferując im rabaty, które można było przenieść na konsumentów.

W ten sposób firma była w stanie chronić postrzeganą wartość swoich produktów, utrzymując oficjalne ceny detaliczne, a jednocześnie stosując wymagane rabaty w celu zwiększenia sprzedaży.

Apple stosował tę politykę także w Chinach, ale po raz pierwszy zmieniło się to kilka lat temu, kiedy firma zaoferowała skromne, ale wciąż oficjalne rabaty na własnej stronie internetowej.

Reklama

Przejdźmy szybko do tego roku i widzieliśmy całą serię rabatów na iPhone’a, gdy Apple walczyło konkurs narodzonych na nowo od lokalnej marki Huaweia.

Widzieliśmy iPhone’a przeceniony w promocji Księżycowego Nowego Roku w styczniubardziej zasadniczo w lutymi jeszcze bardziej dramatycznie ten miesiąc – przy czym ostatnia runda obniżek cen zostanie przedłużona do czerwca.

52% odbicie sprzedaży w Chinach

Chociaż jest zbyt wcześnie, aby zobaczyć wpływ najnowszych obniżek, wydaje się, że poprzednie etapy się opłaciły. Bloomberga cytuje oficjalne dane chińskiego rządu.

W zeszłym miesiącu iPhone firmy Apple odnotował odbicie w Chinach, a dostawy wzrosły o 52% w związku z lawiną rabatów u partnerów detalicznych.

Najnowsze dane Chińskiej Akademii Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych pokazały gwałtowny wzrost dostaw smartfonów w kraju, z czego około 3,5 miliona egzemplarzy pochodziło od marek zagranicznych – wynika z obliczeń Bloomberga. Zdecydowaną większość tego typu urządzeń stanowi iPhone, którego odbicie następuje po odnotowaniu wzrostu w marcu, po gwałtownych spadkach w pierwszych dwóch miesiącach roku.

Dane wskazują, że spadek sprzedaży chińskich iPhone’ów w ujęciu rok do roku został odwrócony w marcu i przyspieszył w kwietniu.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...
Advertisment