Znaczący wzrost liczby hakerów zgłaszających firmom luki w zabezpieczeniach


Liczba biały kapelusz hakerzy, którzy znajdują luki w zabezpieczeniach i ostrzegają o nich firmy, zwykle w celu uzyskania nagrody za błędy, która wzrosła o 63% w 2020 r., zgodnie z najnowszym rocznym Raport hakera.

Liczba etycznych hakerów zgłaszających błędy lub luki w zabezpieczeniach przedsiębiorstwom wzrosła o 143% od 2018 r., Co pokazuje, że hakerzy i zespoły ds. Bezpieczeństwa IT znacznie częściej współpracują, aby zarządzać cyberzagrożeniami.

W raporcie opublikowanym 9 marca przez platformę bezpieczeństwa HackerOne stwierdzono również, że ponad jedna trzecia (38%) hakerów poświęciła więcej czasu na hakowanie od początku pandemii, a wielu skupia się na pojawiających się zagrożeniach, które pojawiły się w przejście do pracy zdalnej i wynikające z tego transformacje cyfrowe organizacji.

Na przykład, gdy więcej przedsiębiorstw przeniosło się do chmury, raporty o błędach w konfiguracji wzrosły o 310%, odzwierciedlając zmiany powierzchni ataków w wyniku pandemii.

W raporcie stwierdzono, że najwięksi hakerzy zgłaszali średnio błędy w 20 różnych kategoriach luk, przy czym liczba zgłoszeń wzrosła o 53% zarówno w przypadku niewłaściwej kontroli dostępu, jak i eskalacji uprawnień.

“Te lata Raport hakera demonstruje głębię informacji o lukach, które hakerzy wnoszą do programu bezpieczeństwa ”- powiedział Jobert Abma, współzałożyciel HackerOne. „Obserwujemy ogromny wzrost liczby zgłoszeń luk w zabezpieczeniach we wszystkich kategoriach oraz wzrost liczby hakerów specjalizujących się w wielu różnych technologiach.

Reklama

„Ponieważ obserwujemy wolniejszy wzrost niektórych typowych luk w zabezpieczeniach, które można łatwo znaleźć i naprawić, hakerzy są bardziej kreatywni, próbując odkryć nowe kierunki ataków. Za każdym razem, gdy haker łączy ze sobą kilka słabych punktów w zabezpieczeniach, aby pomóc klientowi uniknąć włamania, lub znajduje unikalne obejście poprawki oprogramowania, udowadnia, że ​​maszyny nigdy tak naprawdę nie wyprzedzą ludzkości ”.

W raporcie stwierdzono również, że liczba hakerów, którzy nie zgłosili błędu z powodu braku jasnych procesów zgłaszania lub wcześniejszych negatywnych doświadczeń, spadła o połowę – poprawa w stosunku do 2020 Raport hakera, co wykazało, że prawie dwie trzecie znalazło błędy i postanowiło ich nie zgłaszać.

Jeśli chodzi o motywację hakerów, badanie przeprowadzone przez HackerOne zawarte w raporcie wykazało, że jego społeczność hakerów w białych kapeluszach była w dużej mierze motywowana mieszanką nagród i możliwości uczenia się.

Na przykład hakerzy zarobili w zeszłym roku ponad 40 milionów dolarów na nagrodach za błędy – nagrody pieniężne przyznawane organizacjom, które znajdują i zgłaszają ważne słabości w zabezpieczeniach w celu ich bezpiecznego rozwiązania – w zeszłym roku, przynosząc łączne zarobki hakerów do ponad 100 milionów dolarów.

W marcu 2019 roku 19-letni argentyński haker Santiago Lopez, który w 2015 roku zaczął zgłaszać luki w zabezpieczeniach za pośrednictwem programu wykrywania błędów HackerOne, został Pierwszy na świecie haker, który został milionerem poprzez legalne hakowanie zajęcia.

Sześć miesięcy później, w sierpniu 2019 r., pięciu bardziej etycznych hakerów – w tym Brytyjczyk Mark Litchfield – byli również uznawani za milionerów, którzy w tym momencie wspólnie odkryli prawie 5000 luk w zabezpieczeniach. 2021 Raport hakera Zauważył, że dziewięciu hakerów zostało milionerami, a jeden przekroczył 2 miliony dolarów w 2020 roku.

Według raportu, oprócz nagród, edukacja nadal jest głównym motorem dla hakerów, przy czym 85% robi to, aby się uczyć, 62% robi to, aby rozwinąć swoją karierę, a 33% już wykorzystało swoje umiejętności, aby znaleźć pracę.

Spośród wszystkich hakerów zdecydowana większość (82%) hakuje tylko w niepełnym wymiarze godzin, a nieco ponad połowa (55%) ma mniej niż 25 lat.

„Tradycyjne rozwiązania nie nadążają już za podwójnymi wymaganiami dotyczącymi szybkości i bezpieczeństwa” – podsumowano w raporcie. „Zespoły ds. Bezpieczeństwa wewnętrznego zmagają się ze skalowaniem swoich umiejętności i wiedzy specjalistycznej w obliczu rosnących i elastycznych powierzchni ataków wynikających z szybkiej transformacji cyfrowej i pracy zdalnej.

„Zapraszanie hakerów do dzielenia się spostrzeżeniami oznacza, że ​​zespoły ds. Bezpieczeństwa mogą poszerzyć swój zasięg i wiedzę, aby lepiej przygotować się na pojawiające się zagrożenia”.

Według HackerOne Trendy hakerskie i bezpieczeństwo w 2021 roku raport z grudnia 2020 r., trzy największe luki w zabezpieczeniach w tym roku to cross-site scripting (23%), ujawnianie informacji (18%) i niewłaściwa kontrola dostępu (10%).

„Z powodu pandemii Covid-19 widziałem napływ łowców nagród za błędy w różnych programach” – powiedział HackerOne singapurski haker Samuel Eng. „Zauważyłem, że na początku pandemii wiele programów stwardniało bardzo szybko, zwłaszcza typowe klasy luk w zabezpieczeniach, takie jak XSS, zastrzyki SQL i obejścia podstawowego uwierzytelniania”.

Dodał, że organizacje powinny skupić się na obejściu uwierzytelniania i problemach z kontrolą dostępu w 2021 roku.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...

Intel identyfikuje główną przyczynę problemów ze stabilnością jeziora Raptor w wadliwym algorytmie mikrokodu eTVB

Firma Intel zidentyfikowała główną przyczynę problemów ze stabilnością obserwowanych w niektórych wysokiej klasy modelach procesorów Core „Raptor Lake” 13. i 14. generacji, które...
Advertisment