Zmierz swój dźwięk i rozwijaj swoje umiejętności projektowania dzięki audioXpress, marzec 2024 r


Wydanie audioXpress z marca 2024 r. zawiera przegląd najnowszych rozwiązań do testowania i pomiarów dźwięku, recenzję zestawu testów Listen SoundCheck 21 i AmpConnect 621 oraz hołd dla 20 lat Room EQ Wizard (REW). Dowiedz się, jak zbudować woltomierz True-RMS i co kryje się za mitem o zniekształceniach drugiej harmonicznej. Dowiedz się, w jaki sposób technologie sprzężenia zwrotnego ruchu można zastosować w głośnikach i jak nasz proces słyszenia wpływa na wrażenia słuchowe, a także wiele więcej. Zanurz się teraz!

W wydaniu z marca 2024 r audioXpress jest już dostępny i łączy w sobie szeroką gamę artykułów z wielu dziedzin rozwoju produktów audio, koncentrując się jednocześnie na najnowszych rozwiązaniach do testowania i pomiarów dźwięku.

Zgodnie z planem, marcowe wydanie zawiera coroczną aktualizację rynku testów audio i pomiarów, która zawiera aktualizacje dotyczące najnowszych produktów i rozwiązań, które pomogą każdemu stawić czoła stale zmieniającym się wyzwaniom w świecie rzeczywistym w dziedzinie audio. Biorąc pod uwagę całe oprogramowanie i aktualizacje sprzętu do testów i pomiarów dźwięku w ciągu ostatniego roku, ta aktualizacja rynkowa stanowi cenne podsumowanie najnowszych rozwiązań.

Rens Tellers przygotował recenzję zestawu testów Listen SoundCheck i AmpConnect 621 Audio and Acoustics Test Suite dla audioXpress. Jako uznana na całym świecie firma zajmująca się testowaniem i pomiarami dźwięku i elektroakustyki, najnowsza wersja oprogramowania do testowania dźwięku Listen – Kontrola dźwięku 21. Innowacyjne algorytmy i zwiększone możliwości pomiarowe zmotywowały nas do zaplanowania tego przeglądu i pozwoliły nam wypróbować najnowszy wielokanałowy interfejs testowy audio Listen AmpConnect 621 sterowany przez USB, który zawiera wszystkie funkcje wymagane do testowania dźwięku w jednym urządzeniu.

Philipp Paul Klose wspomina 20 lat działania Room EQ Wizard (REW), jednego z filarów narzędzia do pomiaru dźwięku, cieszącego się dużą bazą użytkowników. To, co zaczęło się jako poboczny projekt Johna Mulcahy’ego, twórcy i jedynego programisty, ewoluowało, aby stać się bardzo kompletnym i użytecznym pakietem zarówno dla entuzjastów, jak i profesjonalistów – kompleksowym zestawem narzędzi pomiarowych zawartych w bezpłatnym pakiecie. Opowiadając, jak zdobył wiedzę i stał się entuzjastycznym użytkownikiem oprogramowania i jego narzędzi, Klose zabiera nas w zabawną podróż po historii REW, która jest odpowiednim sposobem na uczczenie 20. rocznicy oprogramowania.

Ten miesiąc, audioXpress redaktor techniczny Jan Didden oferuje recenzję najnowszej książki Douglasa Selfa Small Signal Audio Design, wydanie 4, książka. Niezależnie od tego, czy są to wzmacniacze mocy, przedwzmacniacze do odtwarzania płyt winylowych, aktywne filtry zwrotnicowe, czy, jak w tym przypadku, obwody małosygnałowe do bardzo szerokiego zakresu zastosowań, Douglas Self jest jednym z tych autorów, którzy konsekwentnie tworzą prace referencyjne na temat technicznego dźwięku.

Następnie, ponieważ wiemy, że nasi czytelnicy lubią perspektywę praktyczną i edukacyjną, mamy projekt DIY, który jest przydatnym narzędziem testowym i pomiarowym dla każdego stołu warsztatowego. Regularny audioXpress współautor George Ntanavaras wyjaśnia, jak zbudował AVM-100, przenośny przyrząd zasilany bateryjnie z dużym analogowym woltomierzem z ruchomą cewką do pomiaru napięcia True RMS w sześciu skalach, od 1 mVrms do 100 Vrms. Miernik oparty jest na wzmacniaczu przyrządowym Burr Brown INA111 FET i przetworniku RMS na DC AD736 firmy Analog Devices. Teraz nasi czytelnicy również będą mogli go zbudować.

Reklama

A mówiąc o technicznym dźwięku, znany ekspert Uli Brüggemann omawia „mit o zniekształceniach drugiej harmonicznej”. W swoim artykule przedstawia różnorodne przemyślenia na temat tego, co jest rozumiane jako „harmoniczne” w zniekształceniu i dlaczego wybrano taką kombinację słów. Następnie analizuje dźwięki zniekształcone w drugiej harmonicznej, bada, dlaczego ludzie twierdzą, że je preferują, i odkrywa niezrozumieną rzeczywistość kryjącą się za mitem.

 

I wciąż w dobrych rękach, u najlepszych ekspertów w swojej dziedzinie, marcowe wydanie audioXpress zawiera artykuł Reinholda Lutza porównujący technologie sprzężenia zwrotnego ruchu zastosowane w głośnikach. W tym artykule bada, jak osiągnąć niemal idealną funkcję przenoszenia elektroakustycznego, łącznie ze szczegółową strategią sterowania różnymi typami czujników. Świetne badanie tego, jak system sprzężenia zwrotnego w zamkniętej pętli może poprawić liniowość głośnika.

Nasz ostatni artykuł opublikowany w numerze z marca 2024 r. jest naprawdę inspirującym i otwierającym oczy podsumowaniem wszystkich badań i wiedzy zgromadzonej w ostatnich latach, aby pomóc nam zrozumieć proces ludzkiego słuchu oraz przełomowe implikacje, jakie te odkrycia mają na to, jak postrzegamy i oceniaj wysokiej klasy systemy audio. W dwuczęściowym artykule wybitny profesor Milind N. Kunchur porusza kontrowersyjne kwestie dotyczące dźwięku high-end oraz tego, co może, ale nie musi, mieć znaczenie dla odtwarzania muzyki z najwyższą wiernością.

 

Zamykamy niezwykle wciągającym artykułem Richarda Honeycutta w jego kolumnie Hollow-State Electronics, w tym miesiącu poświęconej „Historii wzmacniaczy do instrumentów muzycznych Ampeg”. Zaczynając od początków wzmacniania instrumentów muzycznych oraz popularności gitary elektrycznej i basu, w tym artykule ponownie powracamy do początków wzmacniaczy Ampeg i ich ewolucji do dnia dzisiejszego. Wszystko zilustrowane urzekającymi schematami klasyków, takich jak Ampeg SVT, najpotężniejszy w pełni lampowy wzmacniacz gitarowy dostępny w swoich czasach!

Całość treści zawartych w każdym numerze audioXpress jest powodem, dla którego miesiąc po miesiącu, 12 razy w roku ta publikacja w dalszym ciągu wzmacnia swoją rolę jako istotnego źródła informacji dla branży audio. Dzięki Twojemu wsparciu i wsparciu naszych reklamodawców możemy utrzymać tę publikację w druku i na wszystkich platformach cyfrowych oraz płacić naszym niezależnym autorom i współpracownikom za ich pracę.

Zapisz się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, aby nie przegapić przyszłych numerów lub odnowić subskrypcję. Subskrypcja cyfrowej wersji online umożliwia natychmiastowy dostęp i jest dostępna tutaj: Usługi subskrypcji audioXpress

Jeśli chcesz kupić pojedynczy numer drukowany lub całe archiwum audioXpress na USB, od 2000 do 2024 (tak, łącznie z najnowszym numerem), wystarczy odwiedzić nasz sklep internetowy pod adresem www.cc-webshop.com

Nie przegap tej okazji i zdobądź swoją kopię audioXpress już teraz pod adresem www.gotomyxpress.comSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...

Samsung opracowuje pierwszą w branży pamięć DRAM HBM3E 12H o pojemności 36 GB

Firma Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii pamięci, ogłosiła dzisiaj, że opracowała pamięć HBM3E 12H, pierwszą w branży 12-stosową pamięć DRAM...

„Nieuczciwe” licencjonowanie chmury przez Microsoft pod lupą

Dziękuję, że dołączyłeś! Uzyskaj dostęp do swojego Profesjonalny+ Treść poniżej. 27 lutego 2024 r „Nieuczciwe” licencjonowanie chmury przez Microsoft pod lupą Udostępnij ten przedmiot w swojej sieci: W...
Advertisment