Zmiany w sklepie EU App Store dla iPada są teraz dostępne do przetestowania w drugiej wersji beta systemu iPadOS 18


Już w kwietniu dowiedzieliśmy się, że UE zmusi Apple do wprowadzenia te same zmiany w App Store na iPadzie to wcześniej przybył na iPhone’a. Należą do nich boczne ładowanie aplikacji, alternatywne płatności za aplikacje, obsługa alternatywnych silników przeglądarek i wiele innych. Teraz druga wersja beta iPadOS 18 umożliwia po raz pierwszy przetestowanie zmian UE na iPadzie.

Apple podzielił się tą wiadomością na swoim Strona deweloperska dzisiaj wraz z uruchomieniem druga runda testów beta:

The zmiany w aplikacjach w Unii Europejskiej (UE)obecnie dostępny dla użytkowników iOS w 27 krajach członkowskich UE, można teraz przetestować w iPadOS 18 beta 2 z Xcode 16 beta 2.

Firma zapoznała się również ze szczegółami dotyczącymi dodatku dotyczącego uprawnień do silnika przeglądarki internetowej dla aplikacji oraz uprawnień do wbudowanego silnika przeglądarki dla aplikacji w UE:

Ponadto Dodatek dotyczący uprawnień do mechanizmu przeglądarki internetowej dla aplikacji w UE i Dodatek dotyczący uprawnień do mechanizmu wbudowanej przeglądarki dla aplikacji w UE obejmują teraz system iPadOS. Jeśli zawarłeś już którykolwiek z tych aneksów, pamiętaj o podpisaniu zaktualizowanych warunków.

Jeśli potrzebujesz odświeżenia, Apple ma Strona wsparcia dla programistów poświęcone zmianom w EU App Store, które już obowiązują w iOS, a jesienią oficjalnie zaczną obowiązywać w iPadOS.

Firma Apple wprowadziła szereg poważnych zmian w celu zapewnienia zgodności z unijną ustawą o rynkach cyfrowych. UE może jednak uznać podejście Apple za niezgodne:

Reklama

Tymczasem Apple stoi w obliczu podobnej presji antymonopolowej w Japonii i Indiach:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment