Zmiany 2FA na Twitterze wchodzą w życie jutro


W zeszłym miesiącu, ogłosił Twitter że zacznie pobierać opłaty za korzystanie z wiadomości SMS do uwierzytelniania dwuskładnikowego. Ta zmiana ma oficjalnie wejść w życie jutro, 20 marca, dzięki czemu dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem na odejście od uwierzytelniania dwuskładnikowego SMS.

Nowe zasady 2FA na Twitterze

Od jutra Twitter będzie całkowicie wyłączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na kontach, które używają 2FA za pośrednictwem wiadomości tekstowych, ale nie płacą za Twitter Blue. Oznacza to, że jutro cała masa kont stanie się mniej bezpieczna, chyba że użytkownicy proaktywnie przestawią się na inną metodę 2FA (lub zapłacą 8 USD miesięcznie za Twitter Blue).

Subskrybenci spoza Twittera Blue, którzy są już zarejestrowani, będą mieli 30 dni na wyłączenie tej metody i zarejestrowanie się w innej. Po 20 marca 2023 r. nie będziemy już pozwalać subskrybentom spoza Twittera Blue na używanie wiadomości tekstowych jako metody 2FA. W tym czasie konta z włączonym SMS-em 2FA zostaną wyłączone.

Jeśli polegasz na wiadomościach tekstowych do uwierzytelniania dwuskładnikowego za pośrednictwem Twittera, masz trzy opcje:

  1. Nic nie rób: jutro Twitter automatycznie wyłączy dwuskładnikowe konto na Twoim koncie.
  2. Przełącz się na inną formę uwierzytelniania dwuskładnikowego, korzystając z aplikacji/usługi, takiej jak iCloud Keychain, 1Password, Google Authenticator lub Authy.
  3. Zarejestruj się na Twitterze Blue za 8 USD miesięcznie.

Naszym zaleceniem jest skorzystanie z drugiej opcji wymienionej powyżej. Chociaż frustrujące jest to, że Twitter rezygnuje z uwierzytelniania dwuskładnikowego SMS-ów, w rzeczywistości korzystanie z dedykowanej aplikacji uwierzytelniającej jest i tak o wiele bezpieczniejsze. Te aplikacje generują rotacyjny dwuskładnikowy kod uwierzytelniający, który wprowadzasz za każdym razem, gdy logujesz się do Twittera na nowym urządzeniu.

Aby zmienić ustawienia uwierzytelniania dwuskładnikowego na Twitterze, przejdź do szczegółów swojego konta w aplikacji Twitter lub na stronie internetowej Twittera i poszukaj menu „Bezpieczeństwo i dostęp do konta”. Tutaj możesz zarządzać ustawieniami uwierzytelniania dwuskładnikowego i przełączyć się na aplikację uwierzytelniającą.

Najlepsze dwuskładnikowe aplikacje na iPhone’a, iPada i Maca

Reklama

Nasi koledzy o godz 9to5Google zanurzyć się głębiej jak korzystać z Google Authenticator do zabezpieczenia Twojego konta na Twitterze. Moim osobistym zaleceniem jest jednak użycie czegoś takiego jak iCloud Keychain lub 1Password, które oferują lepszą synchronizację między urządzeniami niż Google Authenticator.

Podążaj za szansą: Świergot, InstagramI Mastodont

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Samsung Galaxy Tab S8 Plus jest obecnie dostępny za 33 lata

Najnowsze oferty Amazon zapewnią Ci ogromne oszczędności na Samsung Galaxy Tab S8 Plus i innych wspaniałych produktach ...

WWDC 2023 potwierdzone: od 5 do 9 czerwca w Apple Park

Apple oficjalnie ogłoszono WWDC 2023. Wydarzenie odbędzie się w Apple Park z przemówieniem, orędziem o stanie Unii i nie tylko. Cała...

Resident Evil 4 remake Chapter 10 walkthrough

Resident Evil 4’s 10th chapter sees Leon trying to rescue Ashley after she got grabbed (again) at the end of Chapter...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!